PDA

View Full Version : سوال: مشکل با like

Louai_M
یک شنبه 26 مرداد 1393, 20:31 عصر
با سلام
من کد زیر باری فرم جستجو نوشتم ولی جواب نمی ده مشکلش چیه

$titr = ali;
$result=mysql_query("SELECT * FROM `tblarticles` WHERE (`titr` LIKE '%{$titr}%') ORDER BY `id` DESC LIMIT 10")or die(mysql_error());

vahidqara
یک شنبه 26 مرداد 1393, 21:49 عصر
درورد .. مشکل از {} هستش بدون اون جواب بگیر اگه نشد بجاش نقطه بزار..

Tarragon
یک شنبه 26 مرداد 1393, 22:27 عصر
سلام
شما وقتی نوشتید
$titr = ali;مفسر بدنبال ثابتی (با دستورdefine ثبت شده) با نام علی می گرده و مسلما وقتی پیداش نمی کنه متغیر $titr ثبت نمی شه و query جای متغیر تیتر چیزی نمی نوسیه.

Louai_M
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 13:01 عصر
با سلام :

دو سؤال دارم :

1- من یه جدول مطالب دارم خوب برای درج و ویرایش حذف مشکلی ندارم -- اما در قسمت ویرایش می خوام اگه کاربر تصویری را انتخاب کرد جایگذین تصویر قبلی بشه و لی اگه تصویری را انتخاب نکرد همون تصویر نامش در فیلد pic بماند

اما هرکاری می کنم کاربر اگه مطالبش را ویرایش کرد اگه تصویر انتخاب نکنه محتوای فیلد pic خالی میشه چکار باید کرد؟

2- من دربخش مدیریت سایت می خوام جدولی درست کنم که هرکاربر وارد سایت بشه یک رکورد ثبت بشه و مثلاً بنویسه نام کاربری - تاریخ و ساعت -

بنظر شما در فرم لاگین پس از صحیح بودن نام کاربری و رمز عبور یک رکورد به جدول اضافه کنم یا روش مطمئن و بهتری دارید.

با تشکر

Louai_M
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 13:02 عصر
مشکل like حل شد.

Louai_M
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 22:02 عصر
دوستان کسی نیست

bagherok
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 22:50 عصر
س دوم رو بیشتر توضیح بدید
منظورتون اینه که بعدازورود کاربربه سایت نام وساعت ورود بالای صفحه مدیریت کاربر نمایش داده بشه.
خوب ازسشن استفاده کنید.

Louai_M
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 13:48 عصر
بله چطور میشه اینکار را انجام داد و زمان ورود و خروج را ثبت کرد.

سؤال اول راه حلی ندارید؟

amir6268
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 15:20 عصر
سوال اولو کامل متوجه نشدم ولی اگه منظورت اینه حتما باید عکس باشه یه دستور if بنویس که اگر خالی بود ثبت نکنه ...

زمان ورود و خروج هم راحت ترینش اینه که اون قسمتی که بعد از درست بودن یوزر نیم و پسورد به یه آدرس دیگه مثل panel منتقل میشه یه آپدیت دیتابیس بذاری که آخرین تاریخ ورودو آپدیت کنه ...