PDA

View Full Version : سوال: چیطوری وزن را از نشاندهنده باسکول گرفت و توی تکس باکس ریخت

esagraphic
یک شنبه 26 مرداد 1393, 22:47 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من میخوام یک نرم افزار توی Vb.net برای باسکول بنویسم تا جای که زیاد هم با Vb.net حرفه ای نیستم ولی کلی در انترنت جستجور کردم کلی مطلب یافتم ولی هیچی متوجه نشدم که نشدم اینجا هم کلی گشتم فقط به من رهنمائی کنید اگه شما نرم افزار باسکول ساخته اید
من نمیدانم چیطوری باید وزن را دریافت کنم تا جای که مشخصات ارسال وزن به سیستم هم ذکر شده که همه کد ها ASCII هستند میگه 16 بیت داره که اولی استارت است بیت های وسط اطلاعات است و اخری استاپ حالا میخوام بدونم چیطوری میشه اینها را کد نوشت اگه شما کد دارید لطفاً رهنمائیم کنید ممنون همه تان

damanpak
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:53 صبح
سلام دوست عزیز
من دوسال پیش با یکی از دوستام واسه باسکول برنامه ای نوشتم
قسمت سخت افزاریش رو دوستم طراحی کرده و نرم افزاری رو من
من وزن باسکول رو از پورت سریال میخوندم
آخه دوستم وزن رو با سخت افزا به پورت سریال سیستم میفرستاد و منم توی نرم افزار میخوندم و توی دیتابیس ذخیره میکردم
الان دوساله که کار مکنه و مشکلی نداره

mdanger
سه شنبه 04 شهریور 1393, 20:14 عصر
اصل کار اینه که اول اطلاعات رو از طریق سنسور Load Cell با استفاده از میکرو کنترلر که واحد ( A2D) داره دریافت کنی پردازش کنی و از طریق پرت سریال به کامپیوتر ارسال کنی
تو قسمت سخت افزار و برنامه نویسی سخت افزاری کمک خواستی من در خدمتم

esagraphic
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 11:32 صبح
سلام دوست عزیزمن دوسال پیش با یکی از دوستام واسه باسکول برنامه ای نوشتمقسمت سخت افزاریش رو دوستم طراحی کرده و نرم افزاری رو منمن وزن باسکول رو از پورت سریال میخوندمآخه دوستم وزن رو با سخت افزا به پورت سریال سیستم میفرستاد و منم توی نرم افزار میخوندم و توی دیتابیس ذخیره میکردمالان دوساله که کار مکنه و مشکلی ندارهدوست عزیز خیلی تشکر از رهنمایت من قسمت سخت افزار مشکلی ندارم اونو دارم تنها میخوام وزن را از سخت افزار توسط پورت سریال بخونم و نمایش بدم میشه لطف کنی رهنمای کنی که چیطوری کار میکنه این اگر هم که اون کد را برایم بدهی خیلی مممنون میشم

esagraphic
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 11:34 صبح
اصل کار اینه که اول اطلاعات رو از طریق سنسور Load Cell با استفاده از میکرو کنترلر که واحد ( A2D) داره دریافت کنی پردازش کنی و از طریق پرت سریال به کامپیوتر ارسال کنی
تو قسمت سخت افزار و برنامه نویسی سخت افزاری کمک خواستی من در خدمتم

دوست عزیز خیلی تشکر از رهنمایت من نشاندهنده را دارم نشاندهنده های مختلف اطلاعات به نشاندهنده میاد من تنها میخوام از نشاندهنده توسط کابل سریال انتقال بدم به نرم افزار نمایش بدم و ذخیره کنه در دیتابیس تنها همین روش کد نویسی را نمیدونم اگه میشه لطف کنی سورس یا کدی بدی که وزن را دریافت کنم خیلی ممنون میشم

dataking
شنبه 05 مهر 1393, 19:38 عصر
سلام دوست خوبم
سورس را براتون گذاشتم من برنامه باسکول به طور کامل نوشتم خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم .
123956

esagraphic
یک شنبه 06 مهر 1393, 15:27 عصر
سلام دوست خوبم
سورس را براتون گذاشتم من برنامه باسکول به طور کامل نوشتم خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم .
123956

سلام ممنون میشم همکاری نمائید