PDA

View Full Version : مشکل g++ در لینوکس

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 07:18 صبح
سلام دوستان.
من تازه اوبونتو 14.04.1 را روی vmWare نصب کردم ولی g++ روش نیست و توی ترمینال وقتی این دستور را می نویسم میگه دستور وجود ندارد.

خیلی از دیگر دستورات مروط به برنامه نویسی را هم ندارد . آیا جایی هست که بشه دانلودشون کرد؟

g++
c++
gpp
aCC
CC
cxx
cl.exe
cc++
FCC
KCC
RCC
xlC_r
xlC

به این ستورات خیلی نیازمندم لطفا کمک کنید
ممنون

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 27 مرداد 1393, 09:22 صبح
سلام دوستان.
من تازه اوبونتو 14.04.1 را روی vmWare نصب کردم ولی g++ روش نیست و توی ترمینال وقتی این دستور را می نویسم میگه دستور وجود ندارد.

خیلی از دیگر دستورات مروط به برنامه نویسی را هم ندارد . آیا جایی هست که بشه دانلودشون کرد؟

g++
C++‎
gpp
aCC
CC
cxx
cl.exe
cC++‎
FCC
KCC
RCC
xlC_r
xlC

به این ستورات خیلی نیازمندم لطفا کمک کنید
ممنون

خب کی گفته ابنتو به صورت پیشفرض اینارو نصب میکنه ؟ در ترمینال دستور زیر رو اجرا کن :

sudo apt-get install build-essential

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:08 صبح
این دستور اینترنت می خواد؟
توی VmWare چجوری اوبونتو را به اینترنت وصل کنم؟

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:19 صبح
این دستور اینترنت می خواد؟
توی VmWare چجوری اوبونتو را به اینترنت وصل کنم؟

کلا سیستم عامل های یونیکسی بدون اینترنت یعنی هیچی !
حتما باید به اینترنت وصل باشی تا سورس و پیکیج رو دانلود کنه.
توی VM هم قسمت تنظیماتش کارت شبکه یا اون آداپتوری که روش اینترنت هست اون رو Share کن حل میشه.

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:27 صبح
ممنون . این پکیج حجمش چقدره؟

alireza es
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:27 صبح
داآش فقط این نیست که.
شما اگه بخوای g++ رو بنصبی باید برخی چیزای دیگه رو از قبلش داشته باشی.برخیاشو از قبل داری و برخیاشو نه
اون دستوری که عاقای کامبیز گفتن تمامی این وابستگی هارو شناسایی و نصب میکنه ولی اگه اینترنت نداری باید دستی نصب کنی
اول به این لینک برو (http://packages.ubuntu.com/precise/g++-4.6)
اونجا لیست تمامی وابستگی هارو نوشته.باید تک تک توی ویندوز دانلودشون کنی(در صورتی که تو شبیه ساز اینترنت نداری)
وقتی فایلو با پسوند deb دانلود کردی میتونی تو اوبونتو نصبش کنی(اوبونتو سافتور سنتر باز میشه و...)
ولی این راه یکم طولانیه این راهو درصورتی برو که نتونی تو شبیه ساز اینترنتو وصل کنی
موفق باشی

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 10:47 صبح
هر فایل deb که باز می کنم ubuntu soft باز میشه ولی یه اروری را می نویسه و گزینه ی نصب نیست .
اصلا بیخیالش بشم و روی همون ویندوز پیش برم؟

motherboard
دوشنبه 27 مرداد 1393, 11:00 صبح
من تا حالا لینوکس کار نکردم.اما ایا کار کردن با c++ در ویندوز بهتره و یا در لینوکس؟شاید سوالم مسخره باشه ولی سواله دیگه!!

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 11:16 صبح
روی ویندوز راحت تره من که حال ندارم الکی برای لینوکس فایل اضافی دانلود کنم.

a.r.khoshghalb
دوشنبه 27 مرداد 1393, 11:23 صبح
نیازی به داشتن حال نیست.
یا دستوری که کامبیز اسدزاده (http://barnamenevis.org/member.php?219337-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D8%A8%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AF%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87) گفت رو بزن یا از چیزایی که میخوای استفاده کن اگر نداشته باشه، خود ترمینال مینویسه اینی که گفتی رو نداریم! ولی تو پکیج های زیر هست. بعد هر کدومو خواستی دانلود می کنی!
در رابطه با VMWare: بزرگترین مشکلی که منم با اوبونتو دارم همینه که کارم فقط با یک اوبونتو راه نمیفته و کلی برنامه نیاز دارم که واسه ویندوز هست فقط. برا همینه که حجم زیاد و برنامه سنگینی مثل VMWare رو تحمل می کنم!
ولی اگر امکانش رو داری که فقط با اوبونتو کار کنی و وابستگی ای به ویندوز نداری به نظرم اوبونتو رو یا به عنوان سیستم عامل دوم و یا تنها سیستم عامل نصب کن.

dasssnj
دوشنبه 27 مرداد 1393, 11:56 صبح
من خیلی اوبونتو را دوست دارم ولی هر چی بازی دارم و خیلی از مهمترین برنامه هایی که دارم و برنامه های حسابداری و ... همه ماله ویندوزن . و توی این همه سال اینقدر با ویندوز خو گرفتم که نمی تونم ترکش کنم .
به عنوان سیستم عامل دوم هم نمی تونم نصبش کنم چون همه ی درایو هام پر شدن.

اون دستوری کامبیز جان دادن هم کار نمی کنه چون تنظیمات vmWare را درست کردم ولی بازم وصل نمیشه به اینترنت.

motherboard
دوشنبه 27 مرداد 1393, 12:47 عصر
من خیلی اوبونتو را دوست دارم ولی هر چی بازی دارم و خیلی از مهمترین برنامه هایی که دارم و برنامه های حسابداری و ... همه ماله ویندوزن . و توی این همه سال اینقدر با ویندوز خو گرفتم که نمی تونم ترکش کنم .
به عنوان سیستم عامل دوم هم نمی تونم نصبش کنم چون همه ی درایو هام پر شدن.

اون دستوری کامبیز جان دادن هم کار نمی کنه چون تنظیمات vmWare را درست کردم ولی بازم وصل نمیشه به اینترنت.

زمانی که شما لینوکس رو نصب نکردی چگونه توقع داری دستورات اجرا بشوند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a.r.khoshghalb
دوشنبه 27 مرداد 1393, 13:00 عصر
اوبونتو رو روی VMWare نصب کردن.
مشکلشون اینه که VMWare اجازه دسترسی به اینترنت رو نمیده به اوبونتو.

a.r.khoshghalb
دوشنبه 27 مرداد 1393, 13:02 عصر

ممکنه خود VMware هم اجازه دسترسی به اینترنت نداره. توی منوی استارت سرچ کنید :
Allow an app through windows firewall
وارد بشید و توی لیست VMWare رو پیدا کنید و هر 2 تیک رو بذارید.

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 27 مرداد 1393, 13:03 عصر
روی ویندوز راحت تره من که حال ندارم الکی برای لینوکس فایل اضافی دانلود کنم.

روی ویندوز راحتره پس چرا تاپیک مربوط به C++‎‎‎ رو به لینوکس تبدیل میکنید ؟!
من پیشنهاد میکنم در تالار های مربوط به سیستم عامل های یونیکسی این مشکلات رو مطرح کنید.

برای کار با لینوکس بعد از نصب باید آماده سازیش کنید آرشیو و پکیج های مورد نظر رو مطابق با نیاز خودتون نصب کنید مثلا اگر برنامه نویسی لازمه نمونه کدی که گذاشتم تقریبا حلاله مشکلاته برای موارد دیگر هم همینطور باید اطلاعات کافی در رابطه سیستم عامل های یونیکسی داشته باشید نه تنها uBuntu بلکه در Mac OS X هم همین قضیه هست.

اینها همش بر میگرده به راحتیه ویندوز و ساده بودنش شما رو همین ویندوز کار کنید در غیر اینصورت اگه مایلید روی لینوکس کار کنید باید با دستورات و قوانین لینوکس آشنا بشید چون 180 درجه با ویندوز فرق میکنه.

در رابطه با مجازی برای لینوکس من Virtual Box رو پیشنهاد میکنم خیلی سبکتر از VM هستش.