PDA

View Full Version : آیا c++ builder مشکلی دارد؟

alireza es
دوشنبه 27 مرداد 1393, 13:31 عصر
با عرض سلام.
من هرجا نگاه کردم همه داشتن از محیط Rad studio بخش c++ builder ایراد میگرفتن و میگفتن اگه میخوای با c++ builder نرم افزار بنویسی بهتره بری سمت دلفی
راستش ایراداتشو نفهمیدم چیه.
برخی ها میگفتن که کامپایلرش ضعیفه و کد هاش کندن!
برخی ها میگفتن چون کتابخانه Vcl با دلفی نوشته شده کدهای c++ builder به دلفی تبدیل میشه که هم باعث میشه سرعتش بیاد پایین و هم توهینه به خاندان c++ !!

حالا برم سوال شده c++ builder مشکلی داره؟ایا میشه روش حساب کرد؟؟
با توجه به این که من 2 ساله بین دلفی و c++ Qt موندم فکر کنم c++ builder حد وسط این دو باشه و بتونم انتخوابش کنم
و یه سوال دیگه دارم اینه که c++ builder از ویژگی های c++11 پشتیبانی میکنه؟؟

motherboard
دوشنبه 27 مرداد 1393, 13:44 عصر
با عرض سلام.
من هرجا نگاه کردم همه داشتن از محیط Rad studio بخش C++‎ builder ایراد میگرفتن و میگفتن اگه میخوای با C++‎ builder نرم افزار بنویسی بهتره بری سمت دلفی
راستش ایراداتشو نفهمیدم چیه.
برخی ها میگفتن که کامپایلرش ضعیفه و کد هاش کندن!
برخی ها میگفتن چون کتابخانه Vcl با دلفی نوشته شده کدهای C++‎ builder به دلفی تبدیل میشه که هم باعث میشه سرعتش بیاد پایین و هم توهینه به خاندان C++‎ !!

حالا برم سوال شده C++‎ builder مشکلی داره؟ایا میشه روش حساب کرد؟؟
با توجه به این که من 2 ساله بین دلفی و C++‎ Qt موندم فکر کنم C++‎ builder حد وسط این دو باشه و بتونم انتخوابش کنم
و یه سوال دیگه دارم اینه که C++‎ builder از ویژگی های C++‎11 پشتیبانی میکنه؟؟
سلام.حقیقتش من با C++‎ builder نکردم.ولی خب به نظر این C++‎ builder شاکی زیاد داره.به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.!!! ولی من یکی c++ رو با dev (کامپایلر MinGW و یا همون نسخه تبدیل شده gcc) شروع کردم.از کامپایلر وIDE هم برای شروع راضی بودم.کلهم 10 مگابایته.البته دوستان دیگر هستند که با C++‎ builder کار کرده باشند.فکر کنم اونها بهتر بتونند کمکت کنند.

حامد مصافی
شنبه 01 شهریور 1393, 12:07 عصر
محيط بسيار خوب و سريعيه بزرگترينش ايرادش عدم بهينه‌سازي كامپايلرشه. بهينه‌سازي امروزه اهميت زيادي پيدا كرده به همين دليل برنامه‌نويسان msvc و gcc رو بيشتر مي‌پسندند.

alireza es
شنبه 01 شهریور 1393, 12:47 عصر
محيط بسيار خوب و سريعيه بزرگترينش ايرادش عدم بهينه‌سازي كامپايلرشه. بهينه‌سازي امروزه اهميت زيادي پيدا كرده به همين دليل برنامه‌نويسان msvc و gcc رو بيشتر مي‌پسندند.

خیلی ممنون.یه سوال دارم.
کتابخانه vcl اوپن سورسه؟یعنی میشه از کامپایلر دیگه ای استفاده کرد؟

motherboard
شنبه 01 شهریور 1393, 14:03 عصر
پس همون بهتر که نرفتم سراغش!!!

Ananas
شنبه 01 شهریور 1393, 15:14 عصر
سلام.
من قبلا با دلفی کار کرده بودم و برنامه نویسی c++ رو با c++builder شروع کردم. چون از vcl دلفی استفاده میکرد کدهای یکسان دلفی و c++ رو تو refrecce ش داشت که میشد راحت مقایسه کرد برای یادگیری.
من برای کارهام (بیشتر گرافیکی هستن و با Direct3D) با c++biuilder مشکلی ندارم فقط یک ایراد خیلی ساده تو Editor ش داره که تعجب میکنم چرا رفعش نمیکنن. شاید اصلا ایراد نمیدونن و تصمیم گرفتند(سازندگان c++builder) اینطور باشه! اینکه عباراتی که به شکل مکرو تعریف میشن تو code complation وجود نداره. یعنی وقتی تو Editor کلیدهای ctrl+space رو میزنیم عباراتی که مثل زیر تعریف شده، تو لیست نیست:

#define PI 3.14159

ولی هنوزم دوسش دارم و بعضی کارهامو باهاش انجام میدم:چشمک:. چون با QT و Dev و ... کار نکردم مقایسه نمیکنم. الان برنامه های اصلیم رو با VS کار میکنم.

Borland.C
سه شنبه 27 آبان 1393, 19:56 عصر
با اجازه اساتید
من مبتدی تر از اینم که نظری بدم اما من حدودا 2ساله باهاش برنامه مینویسم مشکل خاصی ندیدم البته با دلفی کار نکردم فقط به نظرم دلفی منابع و ابزارهای فراوانی داره برعکس c++ دلیلش رو نمی دونم و تو سرعت یا موارد مشکل ساز تو برنامه تا الان به مسئله بر نخوردم.حالا اگه واقعا مشکلی هست دوستان بگن از هرجا جلو ضرر بگیریم منفعته!