PDA

View Full Version : منبع مناسب برای آموزش شی گرائی

mehdiba3
دوشنبه 27 مرداد 1393, 16:01 عصر
منبعی هست که با مطالعه اون بتونم شی گرایی رو کاربردی یاد بگیرم؟
تا الان چندین بار تلاش کردم شی گرایی رو یادبگیرم ولی همیشه مثال ها و آموزش مثال خوب و کاربردی نبوده(تئوری بوده) و دل من زده شده.
لطفا اگه منبعی مناسب حتی بسیار ساده دارین به من بدین.توش مثال کاربردی تو دنیای واقعی زده باشه
خیلی خیلی ممنون می شم

NASA's Spaceman
دوشنبه 27 مرداد 1393, 23:31 عصر
سلام
ساده ترین روش یادگیری شی گرایی که با اطمینان کامل میگم خود شما همیشه باهاش سروکار داری اطراف خودت هست
هر جسمی یا شی و یا موجود زنده ای توی طبیعت یه سری ویژگی ها داره که تو شی گرایی میشه property
هر جسم یا موجود زنده یه سری رفتار دارن
هر موجود زنده میتونه صاحب یک یا چند تا فرزند از نوع خودش بشه که میشه کپسوله سازی
تمامی بحث شی گرایی رو تو طبیعت میتونی پیدا کنی که خود شی گرایی رو برای اولین بار از روی طبیعت تونستن به وجودش پی ببرند
یا مثلا یه مثال برای درک بهتر کلاس ها
دستگاه آبمیوه گیری رو در نظر بگیر سه بخش داره
بخش اولش ورودی هست که ویوه مورد نظر رو بهش میدیم معادلش تو برنامه نویسی بهش مقدار اولیه میدیم
بخش دوم دستگاه آبمیوه گیری یه سری عملیاتی روی میوه انجام میده و میوه رو به آب اون میوه تبدیل میکنه که تو برنامه نویسی وقتی مقادیر اولیه دریافت شد اون کلاس بر اساس اون مقادیر میاد عملیات مورد نظر رو بر روی اون داده انجام میده
بخش سوم دستگاه آبمیوه گیری وقتی کارش تموم شد نتیجه کار که آب اون میوه هست رو میده بیرون که معادلش تو برنامه نویسی وقتی عملیات روی داده(ورودی ها) انجام شد یه نتیجه بدست میاد که اون نتیجه رو یا میشه ذخیره کرد یا روش عملیات دیگه ای انجام داد و یا نمایشش بدیم
و...
الان دقیقا همه چیز رو یادم نمیاد ولی حتما اگه یادم بیاد تو همین تاپیک بازم برات بیشتر مینوسم
با سپاس Spaceman

Mousavmousab
سه شنبه 28 مرداد 1393, 10:31 صبح
منبع فارسی یا انگلیسی؟

منبع فارسی ویدئویی باشه یا PDF ؟

من توصیه می کنم برای اینکه واقعاٌ مفهومش را درک کنی ، باید آموزش ویدئویی ببینی.

mehdiba3
سه شنبه 28 مرداد 1393, 12:05 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون فقط اینکه:
دقت کردین من تو سوالم چی گفتم؟ مثال عملی میخوام!
تو دنیای برنامه نویسی . مثال آب میوه گیری ، تلویزیون، اتوموبیل و .... رو بارها دیدم.
مثال کاربردی میخوام. من شی گرایی رو خوب تئوریش رو بلدم. خیلی خوب.
ولی عملیش رو بلد نیستم. میشه لطف کنین منبعی معرفی کنین که بشه کاربردی یادش گرفت؟
ممنون