PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای نوشتن پروژه

setarehshenas
دوشنبه 27 مرداد 1393, 16:03 عصر
سلام من برنامه نویسی خیلی دوست دارم وقتی کسی برایم توضیح میده خیلی خوب میفهمم ولی نمیدانم چرا برای نوشتن یک پروژه هیچ وقت یک ایده نداشتم مثلا میخواستم پروژه ثبت احوال با مفاهیم شی گرایی سی شارپ بنویسم فقط میدونستم که باید اطلاعات فرد وازدواج وتولد باید ذخیره کنم ولی اینکار چطوری باید انجام بدم نمیدونم یک جورایی روند نوشتن پروژه بلد نیستم کلافه شدم لطفا راهنمایی ام کنید:ناراحت:

aminmousavi
دوشنبه 27 مرداد 1393, 16:53 عصر
سلام دوست عزیز .
تمرین ! پروژه تعریف کن شروع کن به نوشتن ، سعی و خطا . هیچ برنامه نویسی اولین برنامه هاش بهترین برنامه هاش نبوده .
با اولین اشکال هم نا امید نشو و شونه خالی نکن ، اینقدر سماجت نشون بده و خودت (!) تلاش کن مشکل رو حل کنی ، تا به جواب موردنظرت برسی . بهت قول میدم هر پروژه از پروژه قبل پیشرفت چشمگیری میکنی .

mrprestige
دوشنبه 27 مرداد 1393, 17:45 عصر
سلام من برنامه نویسی خیلی دوست دارم وقتی کسی برایم توضیح میده خیلی خوب میفهمم ولی نمیدانم چرا برای نوشتن یک پروژه هیچ وقت یک ایده نداشتم مثلا میخواستم پروژه ثبت احوال با مفاهیم شی گرایی سی شارپ بنویسم فقط میدونستم که باید اطلاعات فرد وازدواج وتولد باید ذخیره کنم ولی اینکار چطوری باید انجام بدم نمیدونم یک جورایی روند نوشتن پروژه بلد نیستم کلافه شدم لطفا راهنمایی ام کنید:ناراحت:
سلام دوست عزیز . اولا اینکه اصلا اعتماد به نفس خودتو از دست نده چون اگهمثلا در طول کدنویسی برنامه ات Bug (خطا) بده اون موقع اینطوری بخوای کلافه بشی که به دو روز نکشیده از کدنویسی زده می شی پس اول صبر و حوصله داشته باش و اعتماد به نفس دوما اینکه خب شما مرحله اول رو می فرمایید برای ثبت احوال چه چیزایی رو میخواد رو میدونین پس شروع کنین به طراحی صفحه اصلی برنامتون اول ثبت اطلاعات فرد ، مثلا فرم های ثبت نام رو دیدیکه یکسری اطلاعات شخصی مربوط به اون فرد رو درخواست میکنن؟! شما هم برای مرحله اول فرمی رو طراحی کن کهاین اطلاعات رو از کاربر دریافت کنهاگه باز متوجه نشدین بگین تا بیشتر براتون توضیح بدم.

NASA's Spaceman
دوشنبه 27 مرداد 1393, 23:17 عصر
از نظر من اگه به عنوان مثال مثل خودت بخوام پروژه ثبت احوال بنویسم همین که به ذهنم رسیده رو برنامش رو میسازم بفرض که من فقط میدونم نام هست و نام خانوادگی همین دو تا و اسم پروژم رو هم میذارم ثبت احوال
وقتی این کار رو بکنی اسکلت اولیه بنامت آماده هست و بقیه اطلاعات باید به اون اضافه بشن و این کار خیلی راحت تر هست تا از همون اول بخوای کلی اطلاعات به این برنامه اضافه کنی
و وقتی که اون کار نام و نام خانوادگی رو نوشتی و تموم شد برو و تحقیق کن ببین اون ثبت احوال یا هر جای دیگه چی نیاز داره چی کار میخوان بکنن و همین جور که ادامه بدی اطلاعات بیشتری از اون سازمان بدست میاری و حتی ممکن هست یه چیزایی خودت به ذهنت برسه که خیلی بهتر باشه و در کل باید کم کم یه برنامه کوچیک ساخته شده رو به یه نرم افزار سنگین و بزرگ تبدیل کنی نمونش هم مثل تمامی نرم افزار هایی که میبینی و اگه دقت کنی همه این نرم افزار ها یه گزینه دان به اسم update که امکانات جدید تری به این نرم افزار اضافه میکنه و قوی ترش میکنن و این ها همش با گذشت زمان هست که اتفاق میفته و همین ویندوز8 که اومده و اینقدر قوی هست برو سراغ ویندوز 98 ببین اون چی بود و این چی بود و اگه دقت کنی میبینی که چندین سال طول کشید تا به اینجا رسید و این ها بر اساس تحقیق و ایده های مختلف هست
با سپاس Spaceman

Mousavmousab
سه شنبه 28 مرداد 1393, 10:52 صبح
کار نیک کردن از پر کردن است.

تکرار ، تکرار ، تکرار

================================================
آموزش کنکوری ویژوال بیسیک 6
www.homecode.blogfa.com

setarehshenas
سه شنبه 28 مرداد 1393, 12:06 عصر
ممنون بابت تمام راهنمایی هاتون:چشمک: