PDA

View Full Version : سوال: تقویم میلادی

f_g1348
سه شنبه 28 مرداد 1393, 09:55 صبح
سلام
دوستان من درون صفحم نیاز دارم که به دلخواه کاربر با کلیل بر روی یک تکس باکس تاریخ شمسی یا میلادی بصورت کشویی قابل دسترس باشه . از اونجایی که هیچ کامپوننتی پیدا نکردم که هر دو رو باهم بتونه ارائه بده ، گفتم یک انتخاب به کاربر بدم که قبل از ظهور تقویم ، بگه شمسی میخواد یا میلادی .
واسه این کار برای تاریخ شمسی یک dll پیدا کردم که خوب بود ولی برای تاریخ میلادی به مشکل برخوردم.
کسی میتونه یه راهنمایی بکنه که چطور تاریخ میلادی رو بصورت کشویی نمایان کنم ؟

kahe.mehrdad
سه شنبه 28 مرداد 1393, 10:42 صبح
دوست من شما واسه اینکار به فایل dll نیاز ندارید. کافیه توی دو تا فانکشن جاوااسکریپت دو تا تقویم شمسی و میلادی را فراخوانی کنید. البته فکر کنم بتونید این دو تا تقویم را هم کنار هم نشون بدید (توی یک تابع). من نمونه فارسی را دارم نمونه میلادی هم که فراوونه. خواستید بگید تا لینکش را بذارم واستون.

f_g1348
سه شنبه 28 مرداد 1393, 11:36 صبح
آقا دستت درد نکنه از سایت زیر گرفتم و درست شد
http://sport.aliexirs.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1.html

فقط یه سوال برام هست اونم اینه که وقتی از لیست کشویی تاریخ رو انتخاب می کنم بجای اینکه اول روز و بعد ماه و بعد سال رو بیاره ، برعکس میاره .
میشه راهنمایی کنید

kahe.mehrdad
سه شنبه 28 مرداد 1393, 12:02 عصر
باید قالب نمایش قالب string را اتغییر بدی دوست من. , واسه اینکار یه کتابخانه هست که این کار را انجام میده. از اینجا میتونید جزئیات را ببینید و دانلودش کنید. http://www.datejs.com/
این کتابخونه را به header اضافه کنید، واسه استفاده ازش هم کافیه کد زیر را بزنید.

<script>
var mydate = new Date(document.getElementById("Text1").value);
var str = mydate.toString("yyyy/MM/dd");
document.getElementById("Text1").value = str;
</script>

اگر مشکلی بود بپرسید.

f_g1348
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 07:22 صبح
دوست عزیز من دقیقاً منظورتان را متوجه نمیشم .
من می خوام از این dll ی که در بالا گفتم برای انتخاب تاریخم استفاده کنم ، حالا چجور این مشکل رو حل کنم ؟

f_g1348
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 07:29 صبح
دوست عزیز فایل نیز دانلود نمیشه

kahe.mehrdad
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 08:18 صبح
دوست من ارور Request not allowed from your country داده؛ واسه خاطر تحریماست. شما با psiphon یا VPN بری میتونی دانلودش کنی.
راستش من نمیدونم چرا میخواید سمت سرور این کار را انجام بدید. اگه میشه اسکرین شات اون چیزی که دقیقا تو ذهنتونه با کدهایی که نوشتید را بذارید شاید بتونم کمکی کنم.

f_g1348
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 09:39 صبح
دوست عزیز مشکلم حل شد
من نمی خواستم سمت سرور کاری کنم ، فقط نحوه نمایش تاریخ انتخابی ، برعکس بود که با جستجو درون سایت خود نویسنده مشکل برطرف شد.
از اینکه پیگیر حل مشکل من بودید متشکرم