PDA

View Full Version : گذاشتن پس زمینه برای meno

kosar fahimi
سه شنبه 28 مرداد 1393, 10:41 صبح
چجوری میتوانم برای آیتم های meno پس زمینه بزارم؟؟یا اینکه آیکون های دلخواهی بزارم بجای استفاده از آیکون های پیش فرض خود اکلیپس؟؟؟

Lamanta
سه شنبه 28 مرداد 1393, 11:14 صبح
با همون SetIcon میشه گذاشت که بلدین ، ولی از اندروید 3 به بالا و Target Sdk 11 به بالا مدل منو ها تغییر کرده و عکس نمیشه براشون گذاشت تا اونجا که من میدونم....
البته میتونید کلک بزنین و RelativeLayout درست کنید که بکگراندش اون لوگو باشه و بگین هر وقت روی منو زده شد اونم نمایش داده بشه که خودمم استفاده نکردم......

c0mmander
سه شنبه 28 مرداد 1393, 12:14 عصر
منظور از item چیه؟! به هر حال :
اول باید عکس و تصویر مورد نظر رو داخل ریسورس فایل Drawable قرار بدید.
دوم باید توجه کنید که عکس شما عنوان غیر متعارف نداشته باشد (کارکترهای _-./*و..) و فقط یک عنوان ساده انگلیسی باشه
سوم در تمام عناصر مونو که در طراحی xaml وجود دارن یک خاصیت به نام بک گراند وجود داره که هم از properties و هم از طریق سورس xml میشه به آنها مقدار داد مثال:

p1:background="@drawable/a">

البته در بعضی از عناصر که برای نمایش تصویر هستند, خاصیت src وجود دارد(برای ادرس دهی به محتوا) که در خیلی از موارد کاربردیه و میشه آن رو با سایر خاصیت های همان عناصر استفاده کرد مثلا قرار دادن تصویر در وسط یا در فاصله فلان از بالا و یا ...
مثال :

p1:src="@drawable/b"
p1:layout_width="fill_parent"
p1:layout_height="70.0dp"
p1:id="@+id/imageView1"
p1:layout_marginTop="20.0dp"
p1:scaleType="fitCenter" />

توجه کنید که a , b عکس هایی هستن که مثلا قبلا در Drawable کپی شده هستند.
راه اخری هم که برای مقدار دادن به پس زمینه وجود داره از طریق خود کدنویسی در اکتیویتی است. مثال:

// txtMe یک عنصر متنی از قبل تعریف شده است.
txtMe.SetBackgroundResource(Resource.Drawable.a);

dasssnj
سه شنبه 28 مرداد 1393, 12:36 عصر
c0mannder جان چند وقت نبودی نگرانت شدیم .

c0mmander
سه شنبه 28 مرداد 1393, 13:37 عصر
c0mannder جان چند وقت نبودی نگرانت شدیم .

مرســـــــی dasssnj جان .. سرم به حدی شلوغ شده بود که اوضاع از دست خودم هم خارج شده بود و دقیقا نمیدونستم باید چی کار کنم , دیگه وقتی برای گفتگو با دوستان و یادگیری ازشون نبود.