PDA

View Full Version : سوال: important !!!!!!!! مشکل در اتصال به SQL SERVER

asadi.hasan
سه شنبه 28 مرداد 1393, 15:39 عصر
سلام دوستان خسته نباشید؛
من چند تا سوال درباره ی اتصال به Sql Server دارم که میخواستم دوستان راهنماییم کننو و فکر میکنم این مشکل خیلی پیش میاد و میتونه برای کاربران دیگه نیز مفید باشه.

من Sql رو با مود mixedنصب کرده بودم و با یوزر sa خیلی خوب وارد میشدم و کار میکردم .متاسفانه بعد از اینکه رمز کامپیوترم رو تغییر دادم ، دیگه به Sql متصل نمیشم و کلا این سرویس از قسمت Services هم متوقف شده و استارت نمیشه .شاید دوستان بگن که رمزت رو به رمز قبلی تغییر بده:من این امکان رو ندارم. و دنبال راه حل اصولی آن هستم .

2- روی لپتاپم هم SQl رو با مود Windows نصب کرده بودم. به قسمت Propertise رفتم و مود رو به Mixedتغییر دادم.همچنین یک یوزر جدید تعریف کردم . حالا دیگه نه با یوزر Sa میتونم وارد بشم و نه با یوزر ویندوز!!!!
فقط با یوزری که تعریف کرده بودم وارد میشم که اون هم متاسفانه هیچ کدوم از بانک هام رو باز نمیکنه . به نظرتون مشکل چیه ؟ چرا این دسترسی رو ندارم؟
ممنون از راهنمایی دوستان

notlikeothers
سه شنبه 28 مرداد 1393, 18:24 عصر
run as administartor بزن شاید باز شه

f_g1348
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 07:54 صبح
برای مشکل اولت باید به بخش سرویس ها درون ویندوز بری و بعد درون لیست نام sqlserver رو پیدا کنی و سپس روی نام اون کلیک راست کرده و پروپرتی رو می زنی و بعد در سربرگ log on یوزر و پس جدید رو بزن .
احتمالا بعدش باید یک بار سرویس رو استاپ و استارت کنی و یا راحتترین کار ریست دستگاهته

asadi.hasan
یک شنبه 02 شهریور 1393, 09:16 صبح
برای مشکل اولت باید به بخش سرویس ها درون ویندوز بری و بعد درون لیست نام sqlserver رو پیدا کنی و سپس روی نام اون کلیک راست کرده و پروپرتی رو می زنی و بعد در سربرگ log on یوزر و پس جدید رو بزن .
احتمالا بعدش باید یک بار سرویس رو استاپ و استارت کنی و یا راحتترین کار ریست دستگاهته

بسیار ممنون دوست عزیز. درباره ی مشکل دوم کسی نظری نداره؟

2- روی لپتاپم هم SQl رو با مود Windows نصب کرده بودم. به قسمت Propertise رفتم و مود رو به Mixedتغییر دادم.همچنین یک یوزر جدید تعریف کردم . حالا دیگه نه با یوزر Sa میتونم وارد بشم و نه با یوزر ویندوز!!!!
فقط با یوزری که تعریف کرده بودم وارد میشم که اون هم متاسفانه هیچ کدوم از بانک هام رو باز نمیکنه . به نظرتون مشکل چیه ؟ چرا این دسترسی رو ندارم؟
ممنون از پاسختون.

Davidd
یک شنبه 02 شهریور 1393, 09:52 صبح
حالت mixed يعني هم حالت windows و هم حالت SQL Authentication بتوني استفاده كني. چون شما ميگي اول حالت windows بوده پس هنگام نصب بايد يكي از اكانت هاي ويندوز بهش معرفي كني كه با اين اكانت در حالت windows authentication نياز به پسورد نداره. حالا فك كن كه زمان نصب چه اكانتي انتخاب كردي. از همون اكانتي كه sql نصب كردي امتحان كن ببين ميشه يا نه.

asadi.hasan
شنبه 08 شهریور 1393, 09:04 صبح
نه متاسفانه، با همون یوزری که Sql رو نصب کردم امتحان کردم و لی درست نشد ، بازهم همون مشکل رو داره .
دوستان اگه راه حل دیگه ای دارن لطفا نظرشون رو بگن .ممنون