PDA

View Full Version : اعتراض !

Mohammad_Mnt
سه شنبه 02 خرداد 1385, 08:54 صبح
آقا من اعتراض دارم ! دلیل این که تاپیک های من رو پاک می کنی چیه ؟ من حق ندارم بدونم دلیل حذف تاپیک های من چیه ؟
تاپیک هر کسی که حذف می شه حداقل اسم تاپیک با دلیل حذف می مونه ولی تاپیک های من کاملا" ناپدید می شه ! ( اگر دوباره این رو هم ناپدید نکنی آقای به اصطلاح مدیر )

oxygenws
سه شنبه 02 خرداد 1385, 09:20 صبح
تاپیک هر کسی که حذف می شه حداقل اسم تاپیک با دلیل حذف می مونه ولی تاپیک های من کاملا" ناپدید می شه !
اینو از کجا می دونی؟!!

Mohammad_Mnt
سه شنبه 02 خرداد 1385, 11:54 صبح
توی اکثر بخش ها تاپیک های حذف شده وجود داره + دلیل حذفشون

persianshadow
سه شنبه 02 خرداد 1385, 14:13 عصر
کلا به نظر میاد که بهتره دلایل حذف یه تاپیک ذکر بشه. خیلی دمکراتیک تر هست.

Inprise
سه شنبه 02 خرداد 1385, 22:47 عصر
محمد :
ضمانتی برای ارائه توضیح وجود نداره. گاهی ذکر دلیل باعث میشه از تکرار حرکتی که صحیح نیست جلوگیری کنیم ، که مفیده ؛ در غیر این صورت لزومی به ارائه توضیح نیست . مطالب فنی اعم از سوال و جواب و بحث هیچ وقت حذف نمیشن و برای بقای مطالب نامربوط ضمانتی وجود نداره . این به نفع فروم است .

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 09:55 صبح
عزیز من ! آخه پرسیدن " کتاب ترجمه شده ی لینوکس رو از کجا می تونم تهیه کنم " نامربوطه ؟

Babak-Aghili
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 15:27 عصر
ممد جان ، شما که خودت از قدیمی های سایتی http://qsmile.com/qsimages/305.gif .
پس دیگه باید تا حالا یک سری قوانین نانوشته ای را آشنا باشی دیگه .

... http://qsmile.com/qsimages/301.gif بیخیالش شو .. پافشاری نکن

مخلصاتیم.

babak869
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 15:29 عصر
منم چند تا از پست هام (حدود 19 تا ) ناپدید شده و توی تاپیکها هرچی جستجو کردم اونا رو پیدا نکردم آیا دیتابیس سایت مشکلی داره؟

HASSELBLAD
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 16:55 عصر
محمد :
ضمانتی برای ارائه توضیح وجود نداره. گاهی ذکر دلیل باعث میشه از تکرار حرکتی که صحیح نیست جلوگیری کنیم ، که مفیده ؛ در غیر این صورت لزومی به ارائه توضیح نیست . مطالب فنی اعم از سوال و جواب و بحث هیچ وقت حذف نمیشن و برای بقای مطالب نامربوط ضمانتی وجود نداره . این به نفع فروم است .

دوست عزیز Inprise ،

این چه شیوه جواب دادن به یک کاربره!؟

وقتی یک سرویسی رو در اختیار یک عده کاربر قرار میدی ، حتی رایگان ، باید پاسخ کاربرات رو هم بدی.

اگر این سایت صرفا برای خواندن بود و کسی غیر از خود صاحبان سایت مطلبی بهش اضافه نمی کردند حرف شما درست بود ، ولی وقتی خود شما امکان ثبت نام برای دیگران گذاشتی و به اونها امکان نوشتن دادی ، پس موظفی که از نوشته هاشون مراقبت کنی و اگر خطایی هست بهشون گوشزد کنی حتی به صورت پیغام خصوصی.

حالا چون مدیر کل سایت هستی ، حق نداری به دیگران بگی "ضمانتی برای ارائه توضیح وجود نداره". در صورتی که کاملا برعکسه شما چون مدیری و فقط مدیران سایت می تونن نوشته ها رو حذف و یا اصلاح کنن ، پس شما موظفی که به دیگران جواب قانع کننده بدی.

شما چطور میگی که "این به نفع فروم است" در صورتیکه این فروم رو کاربراش تشکیل دادند و اگر اونها نباشند ، فی الواقع ، فرومی در کار نخواهد بود.

در ضمن این رو هم بدونید که با حضور کاربران این سایت هستش که این جا یک فروم شده وگرنه این روزها که دیگه راه انداختن فروم رو حتی یک بچه 12 ساله هم بلده. ولی چیزی که مهمه نگهداری یک فرومه.

پس لازمه که در مقابل کاربران پاسخگو بود و به خاطر برخی رویدادها به اونها جواب قانع کننده داد.

mehranFX
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 19:17 عصر
دوست عزیز Inprise ،

این چه شیوه جواب دادن به یک کاربره!؟

وقتی یک سرویسی رو در اختیار یک عده کاربر قرار میدی ، حتی رایگان ، باید پاسخ کاربرات رو هم بدی.

اگر این سایت صرفا برای خواندن بود و کسی غیر از خود صاحبان سایت مطلبی بهش اضافه نمی کردند حرف شما درست بود ، ولی وقتی خود شما امکان ثبت نام برای دیگران گذاشتی و به اونها امکان نوشتن دادی ، پس موظفی که از نوشته هاشون مراقبت کنی و اگر خطایی هست بهشون گوشزد کنی حتی به صورت پیغام خصوصی.

حالا چون مدیر کل سایت هستی ، حق نداری به دیگران بگی "ضمانتی برای ارائه توضیح وجود نداره". در صورتی که کاملا برعکسه شما چون مدیری و فقط مدیران سایت می تونن نوشته ها رو حذف و یا اصلاح کنن ، پس شما موظفی که به دیگران جواب قانع کننده بدی.

شما چطور میگی که "این به نفع فروم است" در صورتیکه این فروم رو کاربراش تشکیل دادند و اگر اونها نباشند ، فی الواقع ، فرومی در کار نخواهد بود.

در ضمن این رو هم بدونید که با حضور کاربران این سایت هستش که این جا یک فروم شده وگرنه این روزها که دیگه راه انداختن فروم رو حتی یک بچه 12 ساله هم بلده. ولی چیزی که مهمه نگهداری یک فرومه.

پس لازمه که در مقابل کاربران پاسخگو بود و به خاطر برخی رویدادها به اونها جواب قانع کننده داد.
های عمو دور بر ندار !!!
بسیجی تر و خوش قلب تر از اینپرایز توی این سایت پیدا نمی کنی !!!
همچین حرف زدی که انگار مدیران سایت دارن از اون نون می خورن ! تو اگه یک دهم اینپرایز سواد می داشتی ، بعید میدونم حتی جواب سلام یکی از کاربران سایت رو میدادی ! چه برسه به اینکه بخوای کسی رو راهنمایی کنی .
مدیران مگه بیکارند که هم بخوان سئوالات کودکانه خیلی ها رو جواب بدهند و هم بخوان در قبال خیل عظیم پست های نامربوط دلیل ارائه کنند !!!(نکنه فکر کردی این سایت از یارانه دولتی یا پول نفت بر سر سفره خودش بهره منده ؟!!!)
تو فکر می کنی تعداد کاربران زیاد باعث رونق این فروم شده ، ولی بدان که سخت در اشتباهی ، دوچبز در اینجا باعث موفقیت است : 1- مدیران لایق 2- فضای حاکم .
اگر مدیران سایت و در راس اونها اینپرایز پست های نا مربوط رو حذف می کنند ، فقط واسه حفظ سلامت علمی این سایته وگرنه فکر نکنم با کسی پدر کشتگی داشته باشند . بهتره یاد بگیریم در قبال لطف دیگران خاضع و خاشع باشیم ، که این طوری هم خدا راضی است و هم بنده خدا !!!
@محمد جان : مگه شما توی نصف جهان مستقر نیستی برادر ؟!!! آیا در شهر به اون بزرگی کتاب لینوکس پیدا نمی شد که براش تاپیک ایجاد کردی ؟!!! آیا از خیل این همه کتاب الکترونیک که توی مباحث متفرقه معرفی شد بی بهره بودی ؟!!!(حالا بدور از جنجال همچین پستی به نظرت یه خورده نا مربوط نمیاد ؟)
@ مدیران سایت: از زحمات تک تک شما ، خاضعانه متشکرم ، خداوند جزای خیر به همه شما دهد !!!

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 20:00 عصر
@محمد جان : مگه شما توی نصف جهان مستقر نیستی برادر ؟!!! آیا در شهر به اون بزرگی کتاب لینوکس پیدا نمی شد که براش تاپیک ایجاد کردی ؟!!!
جمله مسخره تر از این هم می تونستی بگی ؟

حالا بدور از جنجال همچین پستی به نظرت یه خورده نا مربوط نمیاد ؟
نه ! ولی حرف های شما به نظم یه کم نامربوط میاد !

mehranFX
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 20:03 عصر
جمله مسخره تر از این هم می تونستی بگی ؟

نه ! ولی حرف های شما به نظم یه کم نامربوط میاد !
آدمهای بی منطق همون بهتر که پست هاشون ناپدید بشه !!!:قهقهه:

Inprise
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 20:55 عصر
به نظر میاد دموکراسی-خواهی سرکوب شده باعث شده بعضی از کاربران متوجه معنی و مفهوم "قرارداد" و یک سیستم مبتنی بر اون نشن .

سایت برنامه نویس یا هر فروم یا سایتی مانند این - از گوگل استفاده کنید - از دموکراسی تبعیت نمیکند . اینجا کسی موظف به نظرخواهی از اکثریت نیست و کسی ضمانتی برای پاسخگوئی ارائه نکرده . تمام انچه که میشه بهش تکیه کرد قوانین فروم است که برای همه به روشنی قابل مطالعه است . سایت برنامه نویس یک سرویس یا یک خدمت نیست ؛ یک اجتماع هست .

وقتی سرویس یا خدمتی "ارائه" میشه ، همواره متقاضیان و فراهم کنندگان دارای یک ارتباط یک به یک بین تعهدات و وظایف هستند ، اما یک اجتماع اینطور نیست ، و بر اساس قراردادهای موجود کار میکنه . اگر قراردادها رو پذیرفتی ، بهش میپیوندی ، و اگر نپذیرفتی ، ادامه عضویت تو در اون اجتماع نشانگر حماقت است .

سایت برنامه نویس به عنوان یک اجتماع فقط در مقابل قوانین و قراردادهاش جوابگو هست ، نه نیازها و درخواستها و تصورات و انتظارات کاربران . طبق قراردادهای سایت برنامه نویس ، نوشتن مطالب غیر مرتبط امر پذیرفته شده ای نیست ؛ پس برای بقای مطالب نامربوط ضمانتی وجود نداره . این مساله روشن و واضحه . طبق قرارداد ، تا وقتی کاربری اقدام به ارسال مطلب غیر فنی ، نا مربوط یا غیر صحیح میکنه ، در حال زیر پا گذاشتن قراردادهای سایت برنامه نویس است ، و چون شرط عضویت و فعالیت در چنین اجتماعاتی احترام به قراردادهاش هست ، ضمانتی برای پاسخگوئی به کاربری که قراردادی رو زیر پا میگذاره وجود نداره .

همانطور که گفتم گاهی یک توضیح میتونه در عدم تکرار یک مسئله مفید باشه ، که مدیر بخش مربوطه ضمن حذف مطلب مورد نظر زیرش توضیح میده ، و اگر به هر ترتیب اون توضیح ضروری به نظر نیاد و وضوح مسئله روشن باشه ، نکتهء دیگری باقی نمیمونه ، جز همانکه گفتم یعنی عمل به قرار داد ، حذف مطالب بی ربط ؛ بدیهی هست که تشخیص "با ربط" و "بی ربط" بر عهدهء مدیران بخشهاست ، و تا وقتی این مسئله هم یکی از اجزاء قرارداد اولیه است ، نیازی به توضیح یا توجیه نداره ، مثل همیشه ، هر کسی با قرارداد مشکل داره ، باید اجتماع رو ترک کنه ؛

تجربه نشون میده عموما" کاربران فعال و مفید و مثبت که به به استفاده از محیط فنی سایت هستند ، اغلب مطالب نامربوط ارسال نمیکنن .

متاسفانه برخی از کاربران سایت ، که یا فرصت و وقت خالی بیش از حد دارند ، یا بیکارند ، یا از اتلاف هزینه و وقت لذت میبرند ، بسته به مناسبت ، فروم رو به چت مبدل میکنند ؛ مفهوم "مربوط" یا "نا مربوط" به تاپیک و فضای فروم وابسته هست و وقتی مطلبی دارای بار فنی نیست و ارزشی برای سایت "برنامه نویس" نداره ، برای بقاء اون روی فروم ضمانتی موجود نیست . عده ای تصور میکنند عضویت در یک سایت ، باعث میشه اون سایت بخشی از ارث پدری اونها ، و بر اساس تمایل یا نظرات اونها اداره بشه ، و گاهی تصور میکنند گردانندگان یک فروم ، در قالب یک خدمت ، موظف به پاسخگوئی و توضیح و توجیه تک تک کاربران برای هر نکته ای که انها بخواهند به هر شکلی که آنها بخواهند هستن ، این اتفاقی نیست که بیفته .

بدیهیه اگر پستی حاوی مطلبی غیر مرتبط با برنامه نویسی و فضای عمومی سایت برنامه نویس ارسال کنید ، و لحظاتی بعد ناپدید بشه .

هیچ ضمانتی برای ارائه توضیح هر هیچ موردی موجود نیست . اینجا فقط و فقط Thread های فنی و دارای محتوا معتبر هستند ، هر چیزی غیر از این در معرض حذف هست . یک سوال یا جواب خیلی خیلی ابتدائی باقی میمونه ، اما یک مطلب بی ربط ، بدون اینکه نویسنده اش مهم باشه ، یا انتظارات و تخیلاتش ، بسادگی حذف میشه .

به نظرم میاد لازمه گاهی این مسئله یادآوری بشه که برای فعالیت در یک فروم باید به نام اون فروم توجه کنید ؛ صرف عضویت در یک فروم ، باعث نمیشه اون فروم مکان مناسبی برای وقت گذرانی - خصوصا برای کاربران جوانتر - باشه . اینجا سایت "برنامه نویس" هست . اگر بعضی هاتون با پستهای حذف شده در تاپیک Warez Activity مواجه شدید - حاوی شوخی های نامربوط و بی ارزش - یا در قسمتهای مختلف مطالبتون رو از دست دادید ، مطمئن باشید ، برای فروم مفید نبوده اند که حذف شدن ؛ بدیهیه کسانی که یک فروم رو میگردونن از بقای مطالب با ارزش و فنی ، به هر شکلی که باشه استقبال میکنند . لااقل تا جائیکه من میدونم بین افرادی که دسترسی مدیریتی دارند، کسی اونقدر بیکار نیست که وقتش رو مصروف ادیت یا حذف کردن پستهای کاملا" فنی و با ارزش ، برای باقی گذاشتن مطالب بی ارزش ، با انگیزهء بی محتواتر شدن فروم بکنه .

امیدوارم این توضیحات که به زبان سلیس فارسی ارائه شد ، مفهوم یک فروم فنی ، و تفاوت اون با یک Chat Room‌ رو روشن کنه .

@ محمد :
پیامهای خصوصی برای پیگیری مسائل غیر عمومی در نظر گرفته شده اند . اگر در مورد مسئله ای سوال داری که به فرد یا افراد خاصی مربوط میشه ، مثلا" پروژهء ترجمهء فلان کتاب ، میتونی بسادگی به مسئولش PM بدی . این روش صحیح استفاده کردن از یک فروم است . اگر فردی به PM ای جواب نداد ، یعنی مایل نیست جواب بده ، و باز کردن یک تاپیک و مطرح کردن این نکته که آهای فلانی به PM ات جواب بده به یک جک شباهت داره . مطمئنم که متوجهی .

موفق باشید

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 21:34 عصر
حرف های شما متین ! ولی بعضی از مدیرها انگار عشق ادیت هستن ! من از کسایی که ادعای روشنفکری و دموکرات بودن رو دارند انتظار داشتم حداقل یه PM بزنن بگن مشکل پست من چی بوده ، همین !
یادمه که یکی از پست های من درمورد گروه هک آش... رو شما حذف کردین . ولی یه PM برام گذاشته بودین و دلیلش رو گفته بودین . این کار شما برای من خیلی با ارزش بود :)

پیامهای خصوصی برای پیگیری مسائل غیر عمومی در نظر گرفته شده اند . اگر در مورد مسئله ای سوال داری که به فرد یا افراد خاصی مربوط میشه ، مثلا" پروژهء ترجمهء فلان کتاب ، میتونی بسادگی به مسئولش PM بدی . این روش صحیح استفاده کردن از یک فروم است . اگر فردی به PM ای جواب نداد ، یعنی مایل نیست جواب بده ، و باز کردن یک تاپیک و مطرح کردن این نکته که آهای فلانی به PM ات جواب بده به یک جک شباهت داره . مطمئنم که متوجهی .
کاملا" حق با شماست و قبول دارم ! فقط من فکر کردم PM من به شما نرسیده :(
ولی در مورد کتاب لینوکس مسئله خصوصی نبوده که من بخوام PM بدم . قرار بود کتاب توسط بچه های سایت ترجمه بشه و من خواستم همین کتاب رو ببینم که اول با جواب عجیب غریب شما و بعد هم با حذف تاپیک مواجه شدم !!!

HASSELBLAD
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 00:15 صبح
دوست عزیز Inprise ،

صحبت شما کاملا منطقی و درست است. و من از بابت گفته های بدون تامل خودم عذرخواهی میکنم.

در ضمن از توضیحات منطقی و روشنگرانه شما ممنونم و امید وارم که عذر خواهی من رو بپذیرید.

با تشکر مجدد