PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات پایگاه داده

sabaab1359
سه شنبه 02 خرداد 1385, 09:20 صبح
سلام.
من می خوام اطلاعات مربوط به عناصر یک پایگاه داده شامل عکس و فیلدهای متنی رو در صفحه نشون بدم , به طوری که اطلاعات مربوط به هر سطر جداگانه و به صورت قشنگی نشون داده بشه، مثلا عکس مربوط به اون در سمت راست نمایش داده بشه و اطلاعات دیگه جلوی عکس . از دیتا گرید هم نمی خوام استفاده کنم چون تا اون حدی که من می دونم و باهاش کار کردم تمام اطلاعات رو در یک سطر و به صورت جدولی نشون می ده.
اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

ali_kolahdoozan
سه شنبه 02 خرداد 1385, 16:19 عصر
طراحی فرم با شماست . در کجا ایراد دارید ؟ می تونید در currency بهره ببرید

sabaab1359
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 09:12 صبح
Currency چیه. من تا حالا استفاده نکردم.
ببینید من یک سری کالا در پایگاه داده دارم که طبقه بندی شدند. می خوام وقتی کاربر یک طبقه از کالا رو انتخاب کرد, اطلاعات تمام کالاها رو به شکلی که در بالا گفتم نمایش بده. خواستم از Placeholder استفاده کنم ولی نشد.

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 11:25 صبح
currency به این صورت عمل می کنه مثلا شما 3 تا فیلد دارید یک اسم . یک فامیل . یک تلفن

حالا مثلا من از combo لیست نامهایی که دارم رو می بینم . و مثلا آقای x رو انتخاب می کنم . در بقیه control ها هم فامیل و تلفن آقای x خود بخود قرار می گیره آیا منظور شما اینه ؟‌

sabaab1359
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 07:01 صبح
نه. منظور من این نیست. همونطور که گفتم من می خوام وقتی کاربر یک گروه از کالاها رو انتخاب کرد اطلاعات هر چی کالا مربوط به این گروه نمایش داده بشه و گفتم نمی خوام از دیتاگرید استفاده کنم و می خوام عکس کالا در سمت راست و بقیه اطلاعات اون مقابل عکس نشون داده بشه. و به همین ترتیب تمام کالاهای مربوط به این گروه رو نشان بده. و چون تعداد کالاها مشخص نیست نمیشه از همون اول براشون image و چیزهای دیگه گذاشت تا اطلاعاتشون رو نشون بده.
البته فکر کنم اگر کسی راهنماییم کنه که چطوری از Placeholder استفاده کنم و به تعداد کالاها Placeholder به فرم اضافه کنم و بعدش باز به تعداد کالاها سایر کنترتهای موردنظر رو به placeholder اضافه کنم بشه. ولی هر چی خودم سعی کردم نتونستم Placeholder رو به فرم اضافه کنم .

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 13:02 عصر
اگر دیتا گرید با قابلیت نمایش عکس هم بتون بدیم باز هم نمی خواهید ؟

sabaab1359
شنبه 06 خرداد 1385, 10:08 صبح
حالا بدید, شاید به دردم خورد. ولی حیف اگر می شد همونجوری که گفتم کسی کمکم می کرد خیلی بهتر بود

ali_kolahdoozan
شنبه 06 خرداد 1385, 11:16 صبح
ببینید شما یا باید از grid استفاده کنید یا به صورت صفحه به صفحه چون فرم شما محدود است .

sabaab1359
دوشنبه 08 خرداد 1385, 05:02 صبح
ممنون از کمکتون. تونستم درستش کنم. با استفاده از Placeholder&panel &tabel و به صورت پویا. فقط الان یک مشکل دیگه دارم و اون هم اینه که یک imagebutton دارم که اون هم به ظورت پویا به فرم اضافه شده, ولی نمی دونم که واقعه Click اون رو چطوری باید فعال کنم. اگر شما می تونید کمکم کنید.
ممنون

ali_kolahdoozan
دوشنبه 08 خرداد 1385, 07:11 صبح
روشتون برای اول کار بد نیست . من روش فکر کردم دیدم اگر از user control و یک panel استفاده کنید کارتون خیلی راحتتر است . یک user control بسازید با هر چیزی که دوست دارید روش باشه . بعد به تعداد row های جدولتون new کنید محلش رو هم میشه بر اساس شماره رکورد تنظیم کرد خود panel هم scroll پیدا می کنه . خیلی ساده و راحت

sabaab1359
سه شنبه 09 خرداد 1385, 05:00 صبح
ممنون. درست می گید. اگر به یک مشکل دیگه بر نخورم بهتره از این روش استفاده کنم. فقط اون وقت می شه واقعه CLick مربوط به دکمه imagebutton رو فعال کرد یا نه؟
یه چیز دیگه. من وقتی این کار رو می کنم( ساخت کنترلها به صورت پویا) مجبورم دیتابیس رو باز نگه دارم و فکر کنم اگر تعداد سطرهای برگشتی زیاد باشه, مشکل پیدا بشه. البته سایت من فقط یه سایت دیداریه و کاربر نمی تونه چیزی رو تغییر بده, پس فکر نکنم در اتصال چند کاربر مشکل داشته باشه(درست می گم یا نه). اگر می دونید که می شه بدون اینکه ارتباط برقرار باشه , کنترلها رو بسازم و مقدار دهی کنم, لطفا راهنماییم کنید. و لطفا در مورد دکمه imagrbutton هم اگر جواب رو می دونید,بدید.
ممنون

ali_kolahdoozan
سه شنبه 09 خرداد 1385, 06:25 صبح
شما دارید در مورد web حرف می زنید ؟؟؟؟؟؟؟؟ من دارم کلی در مورد win form جواب می دم . سوال رو نابجا و نادرست مطرح می کنید . خودتون و بقیه رو گیج می کنید توی وب که این کاری نداره .

sabaab1359
سه شنبه 09 خرداد 1385, 08:52 صبح
معذرت می خوام. اینقدر درگیر این کارم هستم که فکر می کنم همه فقط با سایت کار می کنند. ببخشید.
ولی باز هم مشکل دارم. راستش من کلا توی استفاده از usercontrol مشکل دارم. من یک یوزر کنترل طراحی کردم. new هم کردم. ولی مشکل دارم. اول اینکه اصلا هیچ کدوم از کنترلهاش رو نشون نمی ده. دوم اینکه من می خوام موقعی که new کردم بتونم کنتراهاش رو مقدار دهی کنم. ولی نتونستم(اصلا این کار امکان داره)
گفتید که در طراحی وب این چیزی که من می خوام کاری نداره. خوب لطف کنید و بگید چه جوری. من واقعا گیر کردم. (البته با توجه به خواستم درباره استفاده از imagrbutton) ممنون

ali_kolahdoozan
سه شنبه 09 خرداد 1385, 12:48 عصر
در web این با list view این یک کار ابتدائی است

sabaab1359
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 05:27 صبح
شما مطمئنید که ListView از کنترلهای وبیه؟ چون من این کنترل رو توی کنترلهای WinForm پیدا کردم و وقتی هم خواستم از طرق CustomizeToolbox اضافه کنم دیدم از نوع System.Windows.Forms است. ولی ببخشیدا شما چرا فقط اولش رو می گید و نمی گید که چه جوری استفاده کنم.
من تونستم با استفاده از دیتا گرید همونجوری که می خواستم اطلاعات رو نشون بدم ولی یک مشکل دیگه دارم . اگر می تونید لطف کنید کمکم کنید.
من در هر سطر دیتا گرید یک دکمه دارم که باید اطلاعات مربوط به هر سطر رو به دیتابیس منتقل کنه. ولی نتونستم به این اطلاعات دسترسی پیدا کنم. ممنون می شم اگه کمکم کنید.

sabaab1359
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 07:16 صبح
سلام.
فکر کنم ناراحت یا خسته شدید که دیگه کمکم نکردید.
در مورد listView فکر کنم منظور شما DataList بود که به وسیله اون هم تونستم اطلاعاتم رو با template موردنظرم نشون بدم.
مشکلی هم که در بالا گفتم رفع شد.
به هر حال از اینکه وقت گذاشتید . من رو راهنمایی کردید ممنونم

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 08:47 صبح
بله . من چون web کم کار می کنم . اشتباه گفتم .