PDA

View Full Version : استایل دادن به BarChart در asp.net

kahe.mehrdad
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 09:59 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یک barchart به صورت زیر در وب سایتم دارم.

122469

این چارت ها خیلی بی قیافه است (علی رغم کارایی فوق العادش). آیا کسی میدونه چه شکلی میشه اونها را زیبا تر کرد. اگر پیشنهاد دیگه ای هم برای استفاده از نمودار ها در asp.net (تلریک یا هر چیز دیگه) ممنون میشم کمک کنید.

aminmousavi
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:23 صبح
سلام مهرداد جان ، صبحت بخیر :دی
از اونجایی که من اتقاعدی به کامپوننت ندارم ، همیشه برای چارت ، میرم چارت های Jquery رو برمیدارم ، بعدش تحت سرورش میکنم (کار خیلی ساده ای) ، معمولا هم چیز قشنگ ترین از آب در میاد هم اینکه دردسر کامپوننت هم نداره ، آپشن های مختلفی هم برای هر نوع چارت داره آدم .

kahe.mehrdad
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:28 صبح
صبح شما هم بخیر :) ;)
واقعا!!!؟؟ من هیچوقت سراغ jquery نرفتم، کار سختیه؟ با کنترل script manager ajax مشکلی نداره؟ آخه من تمام فرمم را گذاشتم توی UpdatePanel (میدونم کار مسخره ایه :دی :دی )
میشه کمی بیشتر توضیح بدی؟

aminmousavi
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:37 صبح
من که تا به حال به مشکل نخوردم همراه با ScripManager ، اما تاحالا هم توی خود UpdatePanel نذاشتم ، برای تست چارت میتونی خوب کد Jquery رو بزاری تو HTML اگه کار کرد ، تحت سرورش کنی .

معمولا چارت های Jquery یک آرایه داره که نسبت به اون چارت رو میسازه (مثلا : 1392/02/03,10;1392/03/04,10) ، کل کد Initilize اش رو با ASP میسازی و رایت میکنی تو Header (برای بعضی ها هم انتها صفحه) .
صفحه که لود بشه چارت هم میکشه .

kahe.mehrdad
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:41 صبح
من که تا به حال به مشکل نخوردم همراه با ScripManager ، اما تاحالا هم توی خود UpdatePanel نذاشتم ، برای تست چارت میتونی خوب کد Jquery رو بزاری تو HTML اگه کار کرد ، تحت سرورش کنی .

معمولا چارت های Jquery یک آرایه داره که نسبت به اون چارت رو میسازه (مثلا : 1392/02/03,10;1392/03/04,10) ، کل کد Initilize اش رو با ASP میسازی و رایت میکنی تو Header (برای بعضی ها هم انتها صفحه) .

مرسی، پس باید سر وقت برم توش:لبخند:
من chartjs را گیر آوردم که free بود خودت از کتابخونه های توسعه داده شده اش استفاده میکنی یا خود هسته jquery؟ یعنی اینکه دوباره یه گروه اومده با jquery چارت ساخته یا اینکه خود jquery چارت هم داره؟
من این قسمت را هم نفهمیدم:
ببخش سوال زیاد پرسیدم ازت امین جان

aminmousavi
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:46 صبح
چیزایی که سرشون به تنشون بی ارزه ، همون کتابخانه های توسعه داده ی Jquery هستن ، من آخرین بار از چارت ها http://www.flotcharts.org/ استفاده کردم ، example های خوبی ام داره ، مشکلی ام نداشتم ، البته جدیدا چارت های بهتری ام دیدم ، اما تست نکردم اونارو .

kahe.mehrdad
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 10:51 صبح
مرسی دوست من. من میگردم دنبالش. اگر به مشکلی برخوردم همین جا میپرسم ازت. خیلی خیلی لطف کردی :)