PDA

View Full Version : چرا برای نوشته برنامه ای تحت وب، php و فریم ورک yii را انتخاب کردید؟

golsa_6
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 11:50 صبح
با سلام

می خواستم بدونم برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب که کار زیادی با دیتابیس داره و لازمه که پنل پیشرفته ای برای کاربران و مدیران سایت طراحی بشه، کدوم از این زبانها بهتره:
php؟

جاوا؟
asp.net؟

میخواستم نظر شما و دلایلتون رو که دارین با php و فریم ورک yii مینویسین بدونم.

اگر مختصری هم درباره ی فریم ورک ها و تفاوتشون توضیح بدید هم ممنون میشم. و باز دلیل شما برای انتخاب yii رو برام جالبه بدونم.

پیشاپیش ممنون

MMSHFE
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 08:29 صبح
بین زبانها فرق زیادی نیست ولی من خودم شخصاً با ساختار و سادگی PHP بیشتر کنار میام و دلیلم هم همینه و به هیچکس هم نمیگم که PHP بهتر از بقیه است یا اونای دیگه بهترن یا اینکه یه کاری رو میشه با یکی انجام داد که با بقیه نمیشه. بقول معروف قدرت در برنامه نویسه نه در زبان برنامه نویسی. اما بین فریمورکها، اونهم زیاد فرقی نمیکنه و هرکدوم نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارن ولی باز هم دلیل شخصی من برای انتخاب Yii موارد زیر بوده:
1- پرفورمنس بالاتر بین فریمورکهایی که با خود PHP نوشته شدن (مواردی مثل Phalcon هستن که سریعترن ولی افزونه هستن و با C/CPP نوشته شدن و درنتیجه روی اکثر هاستهای اشتراکی امکان نصبش نیست)
2- پشتیبانی داخلی و توکار از وب 2 (امکاناتی مثل AJAX Validation و...)
3- یادگیری آسان و سریع
4- جامعه کاربری و پشتیبانی (فاروم) فعال و پویا
5- علاقه به سبک کدنویسی Yii
در همین راستا، برای این فریمورک فیلم آموزشی تصویری فارسی هم درست کردم که حدود 20 ساعته و بصورت پروژه عملی بهتون کار باهاش رو یاد میده (http://packages.ncis.ir/yii) که این ویژگی توی هیچ فریمورک دیگری نیست ;)

hooman.pro
شنبه 01 شهریور 1393, 21:56 عصر
php رو دو سال پیش افتادم تو مسیرش یعنی انتخاب خاصی نبود که بین زبان های برنامه نویسی تحقیقات خاصی انجام بدم.
اما yii شنیدم که قدرت داره، تحقیق کردم، یاد گرفتم، دارم استفاده میکنم
و واقعا هم قدرت داره،و خیلی سخت نیست. همین دو فاکتور بهترین دلیل برای انتخاب این فرم ورک هست.