PDA

View Full Version : گفتگو: تشکیل تیم برنامه نویسی C - هدف بهینه سازی و افزایش سرعت وب سرور اپاچی

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 17:33 عصر
ویرایش شد.

motherboard
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:08 عصر
حالا که تاپیک زدی بی زحمت نقل قول زیر رو برام شفاف سازی کنید.من نفهمیدم.

بطوری که 18 هزار در خواست فعال بر روی سرور بود و مصرف منابع (load average) حدود 0.06 بود ! - اما برای مثلا وب سرور اپاچی که بهینه نباشد ، با 500 تا درخواست فعال ، منابع بین 5 تا 10 مصرف میکند !

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:13 عصر
ببینید ، تعداد انلاین های یک وبسایت مثلا 10 نفر هست !
این سروری که من دیدم از هاستینگ معروف امریکایی ، کل انلاین سایت های سرورش 18 هزار تا هست که رقم بسیار بالا و نجومی هست !
این هاستینگ اپاچی رو از طریق سورس بهینه کرده بود واسه همین لود سرور یعنی مصرف منابع سروره 0.06 بود !
درصورتی که مقدار 500 تو انلاین تو کل سرور با اپاچی بهینه نشده لود و مصرف منابع سرور بالای 5 میشود !

برای همین میخوایم اپاچی 2.4.10 را از مرحله ی سورس بهینه کنیم.

پسرک کنجکاو
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:23 عصر
انشاالله موفق باشد ولطفا اگه توانستید با تیمخود یک هاسینگ بزنید

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:31 عصر
ممنون.

هاستینگ قبلا تاسیس شده ، این پروژه هم برای هاستینگ هست !

پسرک کنجکاو
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:39 عصر
بخشید نام ههاسینگی چیه هست لطفا سریع جواب دهید

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:52 عصر
ویرایش شد.

پسرک کنجکاو
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 18:59 عصر
بخشید پشتیبان سرور لازم نداریم

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:05 عصر
ویرایش شد.

پسرک کنجکاو
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:08 عصر
لطفا به پیام خصوصی من جواب دهید

negative60
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:20 عصر
شرايط سخت افزاری و کانفيگ وب سرور برای تست بايد يکسان باشه تا نتيجه صحيح به دست بياد شايد تنظيمات و قدرت سرورهايی که ديديد با مال شما تفاوت داره.

جواب بی ربطی هست اما چرا از Nginx استفاده نميکنيد ؟

اين تست (http://arstechnica.com/business/2011/11/a-faster-web-server-ripping-out-apache-for-nginx/) شايد جالب باشه براتون, چند وقت پيش من هم Nginx رو با iis و apache مقايسه کردم سرعت و فشار خيلی بيشتری با مصرف منابع کمتر رو ميتونه تحمل کنه.

hamid.soltani92
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:20 عصر
باسلام و احترام،
لطفا اول بفرمایید که شما از کجا متوجه شدید که سورس وب سرور اصلاح شده؟ و اینکه این عدد ۱۸ هزار درخواست موازی بر چه اساس اعلام شده؟
اصلا قصد دلسرد کردن یا ... ندارم، ولی بدون شک دیباگ کردن یک برنامه از نوشتن اون سخت تر هست. برای انجام این کار شما نیاز دارید تیمی به مراتب قوی تر از تیم سازنده apache تهیه کنید. به نظر بنده اگر وقتتون رو صرف "یاد گرفتن تنظیم apache" کنید خیلی موفق تر خواهید شد، تا اینکه بخواید سورس برنامه رو تغییر بدید.
همچنین با توجه به متن ارسالی اینجور برداشت میشه که در ذهن شما تعریف درستی از "لود سرور" تداعی نشده. مطالعه این صفحه (http://en.wikipedia.org/wiki/Load_(computing)) رو به شما پیشنهاد می کنم. توضیح اضافه: ممکنه انجام عمل x لود یک سرور رو با فرکانس xxx با x هسته تا ۱۰ بالا ببره، ولی لود سرور دیگه با فرکانس و تعداد هسته متفاوت ثابت بمونه پس شما نمیتونید بدون اینکه این ۲ حالت از وبسرور رو با سخت افزار یکسان امتحان کنید، قضاوت صحیح انجام بدید.
ضمنا apache تنها با استفاده از زبان c نوشته نشده. بخش هایی از این وب سرور با زبان فورث نوشته شده.
موفق باشید.

mahdi011
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:47 عصر
جناب hamid.soltani92 ، خوب نیست اولین پستتون رو با تخریب شروع کنید !

----
پاسخ دوست عزیزمون در مورد nginx ، وب سرور nginx برای هاست اشتراکی مناسب نمی باشد.

hamid.soltani92
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 19:55 عصر

----
پاسخ دوست عزیزمون در مورد nginx ، وب سرور nginx برای هاست اشتراکی مناسب نمی باشد.
ببخشید الان من کجا رو تخریب کردم؟!
فقط خواستم از هدر رفتن سرمایه و وقتتون جلوگیری کنم!

negative60
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 20:20 عصر

اين دوستمون فکر نميکنم هدف تخريب کردن داشتن فقط به سختی کار اشاره کردن که من هم دقيقا باهاشون موافق هستم ميخواستم تقريباً همين مشکلاتی که ايشون اشاره کردن رو بنويسم اما پشيمون شدم که باعث دلسردی نشه اما نميشه واقعيت ها رو ناديده گرفت برای اينکه بشه يک برنامه رو بهينه کرد اول بايد يک ديد کامل به دست بياد برای اين منظور هم ميبايست ساختار تک تک کلاس ها و توابع موجود رو تحليل کرد تا بشه طراحی و معماری برنامه رو درک کرد که در نهايت بشه قسمت های مورد دار و شناسايی باز نويسی يا باز طراحی کرد. با توجه به بزرگی آپاچی و تعداد کلاس ها و توابع در هم تنيده شده اين کار سخت و بسيار وقت گيری خواهد بود.

اين فقط نظر من بود شايد درست باشه شايد اشتباه قصد دلسرد کردن کسی رو ندارم
در هر صورت موفق باشيد.

پسرک کنجکاو
چهارشنبه 29 مرداد 1393, 20:29 عصر
:شیطان::شیطان:

C3phalex1n_0x
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 23:39 عصر
ماجرا رو زیاد بزرگ نکنید و صورت مسئله رو سخت جلوه ندید! هر کاری سخت و دشوار هست، اما باید آن صورت مسئله موجود را حل کرد.
با اینکه شخصا قبول دارم تحلیل و اصلاح پیاده سازی خیلی سخت تر از طراحی مستقیم و پیاده سازی هست.
اما این حرفی که دوست ما در این قسمت زد، اگر به نتیجه بتونه برسونه می تونه براش خیلی سود بیاره.
در نتیجه ارزش زمان و هزینه رو داره.
من خودم شخصا خیلی درگیر درس و کار هستم والا در این پروژه حتی بدون چشم داشت مالی شرکت و همکاری می کردم.
از افرادی که دارای ایده و انرژی هستند پشتیبانی کنید دوستان.
مرسی.

ciavosh
جمعه 31 مرداد 1393, 09:03 صبح
یعنی قراره ما سرس کد آپاچی رو دستکاری کنیم که سریعتر شه؟ درست متوجه شدم؟