PDA

View Full Version : بهترین ابزار برای چاپ اطلاعات در vb

riyahiyan
سه شنبه 02 خرداد 1385, 13:22 عصر
سلام دوستان
می دونیم که برای چاپ چندین ابزار وجود داره از جمله crystalReport , DataReport و شی print
این تاپیک رو برای بحث در این رابطه راه انداختم تا دوستان این سه ابزار رو نقد کنند تابه یک نتیجه قطعی و درست برای استفاده از یکی از این سه ابزار برسیم.
لطفا مباحث خودتون رو مطرح کنید.

Hossein Bazyan
سه شنبه 02 خرداد 1385, 14:05 عصر
به نظر من یه برنامه نویس خوب باید از هر سه استفاده کنه .
در بعضی مواقع همه جواب نمیدن و یکی هم به تنهایی جوابگوی همه نیست .
مثلا در DataReport نمیتوان یک فرمول را از بیرون به داخل گزارش تزریق کرد در حالی که در Crystal report این امکان هست . به نظر من باید یک برنامه نویس خوب در جاههای متفاوت از گزارشگیرهای متفاوت و سازگار باید استفاده کنه .

yavari
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 15:23 عصر
سلام

منم با نظر آقای بازیان موافقم

به نظر من ، اینکه برنامه چی باشه و استفاده صفحات چاپ شده به چه منظور باشه ، مسیرمونو مشخص میکنه و هر کدوم از ابزارهائی که گفتید اونوقت میتونن برامون ایفای نقش کنن !
من شخصا برا پرینتهایی که دقت چاپ می خوان و ثابتن ، از شی پرینتر و برا جاهایی که کاربر خودش می خواد پیج رو تنظیم کنه از Word استفاده میکنم .
البته کار با شی پرینتر ملموس تره و آدم میدونه داره چکار می کنه هر چند باید زیاد کد نویسی کنه
اما پرینت دلخواه رو بوجود میاره

البته مشتاقانه نظرات دوستان رو هم میشنوم . :تشویق:

riyahiyan
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 18:53 عصر
حقیقت اینه که من به تازگی بیشتر با CrystalReport آشنا شدم و از قدرت مانور فوقالعاده ای که داره خیلی راضی ام البته قبلا از DataReport استفاده میکردم ولی هیچ وقت به قدرت Crystal نمی رسه .
اگه دوستان به موردی برخوردند که ضعفی رو متوجه Crystal میکنه ذکر کنند.