PDA

View Full Version : گفتگو: انتقادات و پیشنهادات جهت پیشرفت بخش

dasssnj
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 05:38 صبح
سلام دوستان .
وظیفه ی خودم دونستم که تاپیکی برای نظرات و انتقادات شما عزیزان ایجاد کنم.

می تونید در مورد آموزش ها و تاپیک های اعلان و کلا در مورد جاوا و ... هر بحثی داشتید اینجا انجام بدید.

لطفا اسپم نزنید و از بحث های متفرقه خودداری کنید.

badname
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 11:59 صبح
اول از همه تبریک میگم :لبخندساده:
شایستگی تایپیک های اعلان نیاز به بررسی دقیق داره که از نظر محتوی آیا وقعا مهم هستن یا نه
-داشتم وارد بخش میشدم نسبت بازدید بخش java نسبت به بعضی تالار ها ( مخصوصا php - .NET ) واقعا بازیدید خیلی کم تری داره ( تقریبا 10 برابر کم تر ) و این نشانه فعالیت کم و قدیمی بودن مطالب رو نشون میده
امید وارم با الگو گرفتن از دیگر تالار ها و همکاری اعضا و کمک مدیر بخش بتونیم این بخش رو بخشی کارامد و پر بازدید تبدیل کنیم :لبخندساده:

dasssnj
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 12:37 عصر
از شما خیلی ممنونم ولی به دلیل فراوانی آموزش ها و منابع جاوا مشکلات عزیزان سریع حل می شود و به تاپیک باز کردن نمی رسد . خیلی از دوستان هم در سایت های خارجی به جواب می رسند .
از همه ی عزیزان در بخش جاوا خواهش می کنم کمک کنند دوباره دست به دست هم بدهیم تا تالار را از این خلوت و سکوت نجات دهیم .

پسرک کنجکاو
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 14:14 عصر
تبریک میگم انشاالله تو مثلا بعضی از مدیران نباشی ممنون:تشویق::تشویق:

dasssnj
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 14:34 عصر
خیلی ممنون.
درخواست ها و پیشنهاداتتون را مطرح کنید . تا به آنها رسیدگی بشه.

dasssnj
یک شنبه 16 شهریور 1393, 05:58 صبح
دوستان انگار کسی با ادامه ی آموش ها موافق نیست . درسته ؟ من توقع داشتم بیشتر از این استقبال بشه .
معیار من برای تشخیص استقبال از آمورش ها تعداد تشکر های زیر هر پسته

Iloveyou
یک شنبه 30 شهریور 1393, 17:28 عصر
سلام دوست عزیز تبریک میگم

------------------------------
این بخش همیشه سوت و کوره
نه بخاطر مدیریت یا کمبود محتواشه بخاطر اینه که تو کشور ما باید هزار سال از یه زبان بگذره تا اون وقت جا بیفته

حقیقتش من قبلا تو این انجمن زیا دسرچ میکردم ولی خیلی از تاپیکها که در باب جاوا و شبکه بود جوابای بدرد نخوری بهش داده بودن برا همین
رفتم تو سایت آشیانه اونجا آقای Nc_521 سه سوته جوابای شبکه در باب جاوا رو میده بخاطر همین اینجا کسی نمی یاد

حقیقتش من از این سایت خیلی خوشم می یاد ولی یکم سطح محتویاتش در باب جاوا یکم که نه خیلی مقدماتیه
امیدوارم با مدیریت شخص بزرگواری چون شما این مشکل هم برطرف بشه

dasssnj
یک شنبه 30 شهریور 1393, 17:48 عصر
سلام دوست عزیز تبریک میگم

------------------------------
این بخش همیشه سوت و کوره
نه بخاطر مدیریت یا کمبود محتواشه بخاطر اینه که تو کشور ما باید هزار سال از یه زبان بگذره تا اون وقت جا بیفته

حقیقتش من قبلا تو این انجمن زیا دسرچ میکردم ولی خیلی از تاپیکها که در باب جاوا و شبکه بود جوابای بدرد نخوری بهش داده بودن برا همین
رفتم تو سایت آشیانه اونجا آقای Nc_521 سه سوته جوابای شبکه در باب جاوا رو میده بخاطر همین اینجا کسی نمی یاد

حقیقتش من از این سایت خیلی خوشم می یاد ولی یکم سطح محتویاتش در باب جاوا یکم که نه خیلی مقدماتیه
امیدوارم با مدیریت شخص بزرگواری چون شما این مشکل هم برطرف بشه

سلام . من از روزی که مدیر شدم خیلی سعی دارم می کنم که آمار بازدید را بالا ببرم . حتی به فکر تبلیغات در بین برنامه نویسا هم هستم . آموزش راه انداختم . تاپیکای خوبو آوردم بالا ، بی خود ها را بردم پایین . از دوستان دارم دعوت به همکاری می کنم و ...
اما انگار قبلا تالار کاربر های خوب بیشتری داشته که دیگه فعالیت نمی کنن. هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم . ولی مثل این که اینجا کسی علاقه به پیشرفت نداره . همین تاپیکو بینید ، تا حالا چند نفر نظر دادن برای پیشرفت بخش ؟؟؟

Ebrahimkh
یک شنبه 30 شهریور 1393, 23:03 عصر
به به تبریک میگم مدیر شدی هوای مارو هم داشته باش ها

--------------------

داداش این روزا همه دنبال پول هستن دیگه کسی برا انجمن وقت نمیزاره
اینجا اگه بوی پول بیاد همه میپرن وسط

----------------

جاوا زبان بسیار قوی و وحشتناکیه بیش از ده سال وقت میبره تا بتونیم خودمون رو آپدیت کنیم

ولی خوشم میاد تا حالا مدیر خوبی مثل شما ندیدم حقیقتش مدیرای این انجمن بحث غیبت نباشه سالی یه بار
این طرفا پیداشون نمیشه

امیدوارم با اومدن شما این بخش سرو سامان بگیره

خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم

dasssnj
دوشنبه 31 شهریور 1393, 04:06 صبح
به به تبریک میگم مدیر شدی هوای مارو هم داشته باش ها

--------------------

داداش این روزا همه دنبال پول هستن دیگه کسی برا انجمن وقت نمیزاره
اینجا اگه بوی پول بیاد همه میپرن وسط

----------------

جاوا زبان بسیار قوی و وحشتناکیه بیش از ده سال وقت میبره تا بتونیم خودمون رو آپدیت کنیم

ولی خوشم میاد تا حالا مدیر خوبی مثل شما ندیدم حقیقتش مدیرای این انجمن بحث غیبت نباشه سالی یه بار
این طرفا پیداشون نمیشه

امیدوارم با اومدن شما این بخش سرو سامان بگیره

خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم

ممنون دوست عزیز.

اگه همه ی دوستان همکاری کنند می تونم قول بدم که بخش به دوران اوج برگرده . اگه هر کس حتی یک نظر یا پیشنهاد یا انتقاد یا .... بده میتونه خیلی کمک کننده باشه. خلاصه هر کس هر راهی بلده رو کنه.

dele514
پنج شنبه 17 مهر 1393, 22:44 عصر
سلام.
نظرتون چیه اونایی که زبان انگلیسیشون خوبه گروهی یا فردی اقدام به ترجمه یکی از کتاب های مرجع زبان اصلی برای جاوا بکنند که توی بازار هم موجود نیست و اینجا بذارید برای دانلود رایگان.
اینطوری یه ثوابی کردین و هم یه قدم در راه آبادی ایران برداشتین.
(اگه خواستین فحشم بدین خصوصی ارسال کنید.)
با تشکر.

dasssnj
جمعه 18 مهر 1393, 05:42 صبح
سلام.
نظرتون چیه اونایی که زبان انگلیسیشون خوبه گروهی یا فردی اقدام به ترجمه یکی از کتاب های مرجع زبان اصلی برای جاوا بکنند که توی بازار هم موجود نیست و اینجا بذارید برای دانلود رایگان.
اینطوری یه ثوابی کردین و هم یه قدم در راه آبادی ایران برداشتین.
(اگه خواستین فحشم بدین خصوصی ارسال کنید.)
با تشکر.

فکر نمی کنم کسی حاضر به این کار بشه .

برای کتاب زامبی (http://afsaneha.net/zom-b-1/) جلد هفتمش که یکی از پرطرفدارین رمان هاست ، به زور یه نفرو پیدا کردیم که هر هفته یه فصلشو برامون ترجمه کنه .

حالا فکر نمی کنم کی حاضر بشه مفتی برای کسی چیزی تر جمه کنه. (قیمت ترجمه ی تخصصی خیلی بالاست !)

dasssnj
شنبه 19 مهر 1393, 16:05 عصر
نظرتون چیه که یه بخش برای JavaFx اضافه کنیم ؟

dele514
شنبه 19 مهر 1393, 22:52 عصر

خوبه اما دوستان وقتش رو دارن؟

محمد فدوی
شنبه 26 مهر 1393, 18:53 عصر
من موافقم ولی سه تا ایراد هم براش دارم.
اولا اینکه باید FX تحت Java SE طبقه بندی بشه. نمیشه بخشای Java بشه این چهار بخش موجود + JavaFX! اونوقت این بخش کاریکاتوری میشه! مثل کاری که توی بخش NET. انجام شده و WPF جدا شده. در حالیکه WPF انقدر بخش بزرگ و عظیمی از NET. رو تشکیل نمیده. از اون جالبتر اینکه پروژه‌ی Mono هم زیر مجموعه‌ی فریمورک‌های مایکروسافت آورده شده... بگذریم!
در ثانی، اگه بخوای یه بخش جدید اضافه کنی نظر شخصیم اینه که اولویت‌های خیلی بزرگ‌تر و مشهور تری هم مثل Spring،‌ JSF و... هم هستن.
آخریشم اینکه این بخش از انجمن اونقدر شلوغ نیست که به چندین بخش تقسیم بشه. در صورتی که تقسیمم بشه نتیجش میشه nتا بخش کم فعالیت! حتی نظر من این بود که اگه همه‌ی بخشای اینجا یکی میشدن و اونوقت تالار برنامه‌نویسی Java خیلی از این فعال‌تر میشد بهتر از الان بود.

sajjad4563
شنبه 26 مهر 1393, 22:21 عصر
به نظر من اگه ممکنه قسمت های "تاپیک عمومی جاوا" و "جاوا se" رو یکی کنین!

چون خیلی ها سئوالشونو تو "تاپیک عمومی جاوا" می پرسن، بعدش افرادی که میتونن جواب بدن، فقط میان قسمت SE رو نگاه می کنن و اون سئوالو نمی بینن.

البته این یه پشنهاده.

با تشکر.

java.source.ir
سه شنبه 06 آبان 1393, 20:18 عصر
سلام
امیدوارم مدیر جدید نسبت به نکات زیر که به نظر این بنده حقیر رسیده است توجه کافی و وافری نماید:
1- در بسیاری از تاپیک ها سوالات تکراری پرسیده می شود، و همین امر سبب بی نظمی در کار می گردد.
2- نامی که برای این بخش در نظر گرفته شده است اسم عام بوده، به گونه ای که سایر بخش ها زیرمجموعه این بخش می باشند. به نظر می رسد باید در تقسیم بندی بخش های موجود در این تالار تجدید نظر کلی صورت بگیرد. به عنوان مثال بنده سوالی در زمینه بانک های اطلاعاتی و نحوه ارتباط آن با جاوا دارم. این سوال را هم می توانم در این بخش مطرح کنم، هم در بخش Java SE و هم در بخش Java EE. به نظر می رسد این امر برای کاربران مبتدی و از متوسط پایین تر تا حدی ایجاد مشکل نماید.
3- نظارت بر سوالات مطرح شده در این بخش بسیار مهم است. این بخش و سایر بخش های تالار، مربوط به رد و بدل کردن مباحث علمی است که باید سبب رشد و شکوفا شدن ایده های نو گردد. برای همین استدعا می شود از مطرح شدن سوالات بی ربط از قبیل درآمد یک برنامه نویس جاوا، مقایسه زبان جاوا با سایر زبان ها، معرفی آموزشگاه ها، درخواست برای انجام پروژه های دانشجویی و ... امثال آن جلوگیری شود و در عوض برای اینگونه سوالات بخش دیگری در نظر گرفته شود.
4- در اکثر موارد موضوعات مناسبی برای سوالات توسط سایر دوستان در نظر گرفته نمی شود و همین امر جستجو برای یافتن سوال را برای سایر کاربران محترم سخت می نماید.

با نهایت احترام.

dasssnj
چهارشنبه 07 آبان 1393, 04:46 صبح
دوستان اگه حاضرند که بخش عمومی جاوا با java SE تر کیب بشه اعلام کنن تا یه نظر قطعی و کلی بگیریم. :تشویق:

cups_of_java
چهارشنبه 07 آبان 1393, 19:35 عصر
بخش عمومی جاوا به نظر من هم قابل حذف هست. در واقع بیاد داخل همین جاوا اس ای ادغام بشه بد نیست.

dasssnj
پنج شنبه 08 آبان 1393, 05:46 صبح
با مدیران کل سایت این موضوع را در میون گذاشتم . باید صبر کنیم تا بالاخره ببینیم چی میشه.

dasssnj
دوشنبه 12 آبان 1393, 03:46 صبح
بهتر نیست بخش فناوری جاوا حذف بشه و بخش برنامه نویسی جاوا بالاترین مجموعه باشه ؟

محمد فدوی
دوشنبه 12 آبان 1393, 11:20 صبح
بهتر نیست بخش فناوری جاوا حذف بشه و بخش برنامه نویسی جاوا بالاترین مجموعه باشه ؟
نظر من اینه که هرچی تعداد شاخه‌ها کم بشه شاید حداقل یه بخش کاملا فعال بوجود بیاد بهتر از چند بخش خالی از سکنه‌ست!

ahmad.mo74
دوشنبه 12 آبان 1393, 15:46 عصر
سلام، به نظر منم کار خوبیه که پراکندگی کمتر بشه و تمرکز تو یک بخش باشه مثلا مثل StackOverFlow که همه سوالا یکجا هست و بیشتر بر اساس تگ ها و یک سری فاکتورهای دیگه دسته بندی میشه، کاش اینجا هم قابلیت تگ زدن داشت، چون واقعا بعضی وقتا نمیشه دقیقا گفت که یه سوال فقط مربوط به jse میشه یا jee ممکنه مربوط به هر دو باشه...

dasssnj
دوشنبه 12 آبان 1393, 17:43 عصر
آقای کرامتی گفت در اولین فرصت این کارو انجام میدم . حالا تا ببینیم اولین فرصت کِی میشه ....

tux-world
دوشنبه 12 آبان 1393, 23:12 عصر
جاوا شیرین ترین و پرقدرترین زبان دنیا تواین فروم واقعا کم اورده. ما هر چی پرسیده بودیم دوستان مدیر زحمت کشیدن همه رو پاک کردن به عنوان اسپم و گفتن باید تایید کنیم . خداییش زهرمارمون شد. من که دل خوشی از این قسمت ندارم

dasssnj
سه شنبه 13 آبان 1393, 04:02 صبح
جاوا شیرین ترین و پرقدرترین زبان دنیا تواین فروم واقعا کم اورده. ما هر چی پرسیده بودیم دوستان مدیر زحمت کشیدن همه رو پاک کردن به عنوان اسپم و گفتن باید تایید کنیم . خداییش زهرمارمون شد. من که دل خوشی از این قسمت ندارم

سلام. دوستان مدیر دیگه تو فروم نیستن و من به جاشون اومدم . مطمئن باشید در زمان مدیریت من هیچ پستی به نا حق از کسی پاک نمی شه .
من تنها هدفم این بوده که تو این فروم ، جاوا را به جایگاه اصلی اش برسونم و اگه دوستان کمک کنن امیدواریم به زودی به این هدف برسیم.

از شما هم خواهش می کنم مثل قبل تو این بخش فعالیت کنید و اگه کسانی را می شناسید که مثل شما هستن ، اونا را هم تشویق به فعالیت در انجمن کنید.

tux-world
سه شنبه 13 آبان 1393, 12:56 عصر
من امیدوار بودم این بحش پرقدرت تر از قسمتهایی مثل سی شارپ مزخرف و دلفی باشه و باید هم اینطور میبود ولی خوب به لطف مدیران قبلی شان و منزلتش اومد زیر صفر. به هر حال نباید سلیقه ای عمل کرد. من هم تا جایی که بشه کمک میکنم. موفق باشید

dasssnj
سه شنبه 13 آبان 1393, 13:59 عصر
من امیدوار بودم این بحش پرقدرت تر از قسمتهایی مثل سی شارپ مزخرف و دلفی باشه و باید هم اینطور میبود ولی خوب به لطف مدیران قبلی شان و منزلتش اومد زیر صفر. به هر حال نباید سلیقه ای عمل کرد. من هم تا جایی که بشه کمک میکنم. موفق باشید

تشکر .
خوشحالم که دوباره کلمه ی "سی شارپ مزخرف" را از کس دیگه ای به جز خودم شنیدم ! :قهقهه::لبخند: . سی شارپ اگه صد هزار تا کاربر هم تو این فروم داشته باشه بازم از مزخرف بودنش کم نمیشه .:قهقهه:

cups_of_java
چهارشنبه 14 آبان 1393, 08:20 صبح
خوشحالم که دوباره کلمه ی "سی شارپ مزخرف" را از کس دیگه ای به جز خودم شنیدم !

این سبک حرف زدن برازنده کسی که دوست داره مدیر یک مجموعه باشه نیست. اگه دوست داری موفق باشی باید دیدت رو بزرگتر و بهتر کنی. باید به همه کسی و همه چیز احترام بزاری. نقاط قوتشون رو ببینی و ضعف هاشون رو در بیاری... بعدن می تونی سلیقه ای رفتار کنی.
و نهایتن اینکه مدیر هیچ چیز نیست جز یک سمبل! اگه بخوای اینطوری رفتار کنی متاسف میشم تالاری که ۶ ساله توش دارم فعالیت می کنم داره توسط همچین تفکری مدیریت میشه.

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 14 آبان 1393, 09:37 صبح
سلام. جامعه کاربری جاوا با زور زدن تعدادش اضافه نمیشه. سالهاست من این گلایه ها رو می بینم و هیچ اتفاق خاصی هم بعدش نیوفتاده. برای انتخاب زبان ها و تکنولوژی ها عوامل مختلفی دخیل هستند. من یه سری مبانی ها رو در دوران دانشجویی با جاوا یادگرفتم. اما ادامه دادنش اصلا برای من حداقل در شهری که زندگی می کنم مقدور نبوده و نیست . مگر اینکه شغلی داشتی باشی مثل کارمند و فقط برای دل خودت گاهی اپلیکیشینی برای اندروید و ... توسعه بدی. ولی من برای اینکه پیشرفت کنم شغلم رو مطابق رشته ام! یعنی نرم افزار انتخاب کردم... حالا اگر من بخوام وب و PHP رو به عنوان زبان انتخاب کنم می تونم امیدوارم باشم که در این کار دوام بیارم اما نمی دونم جاوا رو کجا باید ببرم؟ j2ee رو بایستی با کی کار کنم ؟ اگر بر فرض محال همکاری هم پیدا شد و بعد از مدتی طرف رفت من جایگزینش و از کجا پیدا کنم ؟

در انتخاب مسیر حرفه ایی ما مسائل بسیاری نقش داره. وضعیت جاوا در این فروم همینه که هست و قبل از شما هم افرادی خواستند که این وضعیت و بهبود ببخشند اما نشده. تقصیر اونها هم نیست جامعه کاربری جاوا حداقل در این فروم فعال نیستند.( البته خیال نکنید بخش های دیگه همه گل و بلبل هست. نه اونجا هم اکثرا بچه هایی هستند تا یه اپ می نویسند اون بخش و بیچاره می کنن. از صفر تا صد براشون سوال هست و اینها فعالیت نیست.) اما اگر تحمل این وضعیت رو ندارید به نظرم به زندگیت برس. اگر هم می خوای فعالیت کنی با گلایه و ایجاد تاپیک هایی که نیازی به اونها نیست موفق نمیشی و بعد از یه مدتی میری سراغ کارهای خودت.

آموزش کامل برنامه نویسی جاوا !... خب این چه کاریه آخه ؟ برای توضیح سینتکس این زبان حداقل 500 صفحه کتاب نیاز نیست ؟ وقتی کتابش هست چه لزومی داره شما بشینی تایپ کنی که انواع اولیه در جاوا چی هستند و بخوای یه کتاب و اینجا شرح بدی ! اونوقت به حلقه ها نرسیده کار و ول می کنی . چون می بینی کسی استقبال نمی کنه.

محمد فدوی
چهارشنبه 14 آبان 1393, 10:54 صبح
من اونقدر خودمو صاحب نظر نمیدونم که مشکل‌یابی کنم! ولی یه چیزو خیلی خوب لمس کردم اینجا. این بخش (و بخش‌های دیگه) در زمان امتحانات، پایان دوره‌های آموزشی و مواقع برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی پر بازدید میشه.
این واقعیت برای من فقط یه معنی رو میده! اینکه زیاد نباید امیدوار بود به‌ آینده‌ی برنامه‌نویسای ایرانی. واقعا یه سری از فروم‌های خارجی اونقدر فعال و پویا هستن که میتونن پروژه و سناریو تعریف کنن... میتونن یه حرکت در زمینه‌ی یه فریمورک بزنن یا حتی یه توزیع لینوکس تولید کنن... نسخه‌ی اندروید miui چینی که الان روی خیلی از گوشیای چینی داره عرضه میشه از چنین جاهایی سر برآورده و الان روی گوشی‌های ZTE، Xiamoi و... داره عرضه میشه.
ما چی؟ کارمون شده جواب دادن به تمرینای تکراری! بد نیست اینکارم اصلا نمیخوام گلایه کنم... همون بهتر که بزرگترایی مثل cups_of_java عزیز در این مورد اظهار نظر کنن. من که خیلی بدبینم! :چشمک:

dasssnj
چهارشنبه 14 آبان 1393, 14:40 عصر
آموزش کامل برنامه نویسی جاوا !... خب این چه کاریه آخه ؟ برای توضیح سینتکس این زبان حداقل 500 صفحه کتاب نیاز نیست ؟ وقتی کتابش هست چه لزومی داره شما بشینی تایپ کنی که انواع اولیه در جاوا چی هستند و بخوای یه کتاب و اینجا شرح بدی ! اونوقت به حلقه ها نرسیده کار و ول می کنی . چون می بینی کسی استقبال نمی کنه.

لزومش قرار بود برای بهتر شدن بخش باشه و مثل اینکه فایده نداشته .
---------------------
من کارو ول نکردم . فقط چند وقت درگیر بودم نتونستم ادامه اش بدم . اتفاقا قرار بود فردا ادامه را بزارم . اگه که تعداد افراد ناراضی زیاد بشه به راحتی و با یه کلیک می تونم همشو حذف کنم و کار خودمو راحت کنم .

اگه لازم باشه تا 500 که هیچی ، 1000 تا پست هم میزارم . اما وقت می خواد . بالاخره من هم آدمم.
(اگه کسی مایله برای قسمت های بعدی همکاری کنه ، می تونه همین جا اعلام کنه)

dasssnj
چهارشنبه 14 آبان 1393, 14:48 عصر
این سبک حرف زدن برازنده کسی که دوست داره مدیر یک مجموعه باشه نیست. اگه دوست داری موفق باشی باید دیدت رو بزرگتر و بهتر کنی. باید به همه کسی و همه چیز احترام بزاری. نقاط قوتشون رو ببینی و ضعف هاشون رو در بیاری... بعدن می تونی سلیقه ای رفتار کنی.
و نهایتن اینکه مدیر هیچ چیز نیست جز یک سمبل! اگه بخوای اینطوری رفتار کنی متاسف میشم تالاری که ۶ ساله توش دارم فعالیت می کنم داره توسط همچین تفکری مدیریت میشه.

ممنون . بالاخره انتقاد هم دیدیم !

چشم . سعی می کنم دیدم را عوض کنم .

cups_of_java
چهارشنبه 14 آبان 1393, 18:44 عصر
من اونقدر خودمو صاحب نظر نمیدونم که مشکل‌یابی کنم! ولی یه چیزو خیلی خوب لمس کردم اینجا. این بخش (و بخش‌های دیگه) در زمان امتحانات، پایان دوره‌های آموزشی و مواقع برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی پر بازدید میشه.
این واقعیت برای من فقط یه معنی رو میده! اینکه زیاد نباید امیدوار بود به‌ آینده‌ی برنامه‌نویسای ایرانی. واقعا یه سری از فروم‌های خارجی اونقدر فعال و پویا هستن که میتونن پروژه و سناریو تعریف کنن... میتونن یه حرکت در زمینه‌ی یه فریمورک بزنن یا حتی یه توزیع لینوکس تولید کنن... نسخه‌ی اندروید miui چینی که الان روی خیلی از گوشیای چینی داره عرضه میشه از چنین جاهایی سر برآورده و الان روی گوشی‌های ZTE، Xiamoi و... داره عرضه میشه.
ما چی؟ کارمون شده جواب دادن به تمرینای تکراری! بد نیست اینکارم اصلا نمیخوام گلایه کنم... همون بهتر که بزرگترایی مثل cups_of_java عزیز در این مورد اظهار نظر کنن. من که خیلی بدبینم! :چشمک:

این انجمن اساس و اسکلت دات نتی و پی اچ پی داشته و داره... شاید بهترین برنامه نویس های این دو محیط رو اینجا بتونید پیدا کنید توی ایران... اما در مورد جاوا اصلن اینطوری نیست. یعنی نمیشه گفت انعکاس درستی از برنامه نویس های جاوای ایران هست.
ما برنامه نویس های بسیار عالی ای داریم که اصلن اینجا رو نمیشناسن یا نمیان. علتشم بودن یک انجمن تخصصی جاوا برای خودشون هست که من قبلن هم معرفیش کرده بودم. یاهو گروه j2eelist
خلاصه خیلی قضاوت نکنید برا این اساس‌:)

dele514
یک شنبه 25 آبان 1393, 18:23 عصر
بهتر نیست به جای سینتکس جاوا یکی از library پرکاربرد که البته کمتر شناخته شده رو آموزش بدید.همینطور فریمورک و....

dasssnj
دوشنبه 26 آبان 1393, 05:15 صبح
بهتر نیست به جای سینتکس جاوا یکی از library پرکاربرد که البته کمتر شناخته شده رو آموزش بدید.همینطور فریمورک و....

باید بلد باشم تا بتونم آموزش بدم ......
حالا کدومو مد نظر داری ؟

dele514
دوشنبه 26 آبان 1393, 22:15 عصر
فعلا بقیه هم نظرشون رو بگن تا بعد.
من چیز خاصی مدنظرم نیست.

dasssnj
چهارشنبه 28 آبان 1393, 17:02 عصر
واقعا برام جالبه ( البته جای تاسف داره ) :

هر کی می خواد تازه برنامه نویسی را شروع کنه ، یا می خواد شبکه ی اجتماعی بسازه یا چت روم!
(بعضیا هم برای اندروید فقط می خوان کتاب یا آموزش های هر چیزی تو دنیا هست از بند کفش بستن تا .... را بسازن) !

یعنی برنامه نویسی فقط برای همیناست ؟

متاسفم که تو کشورمون همچین دیدی نسبت به برنامه نویسی وجود داره.

vahid-p
چهارشنبه 28 آبان 1393, 22:25 عصر
به نظرم انجمن جاوا آپدیت نشده. مثلا J2Me امروزه دیگه کمتر کاری دیده میشه و همش به سمت Android رفته که انجمن مستقل فعالی هست برای خودش.

همچنین نمیدونم کی قراره یکم سطح کارها و بحث های انجمن بالاتر بره. نمیگم خودم خیلی میدونم، نه اتفاقا منظورم اینه که جایی باشه که فریم ورک های قوی رو به صورت جدی کار کنند و متخصصاش جمع بشن.

شاید هم به خاطر اینه که در ایران هر کی تونست گلیم خودش رو از آب بکشه میره و پشت سرشو هم نگاه نمیکنه. اونقدر تمایلی به اشتراک گذاری دانسته ها ندیدم.

باید بخش های قدیمی رو یک جا جمع کرد و بخش های جدید و به روز رو ایجاد کرد. نمیدونم این کار درستیه یا نه، ولی اگر انجمنی برای Groovy & Scala که در انجمن بحث شد، راه اندازی بشه و هر کی در این زمینه علاقه داره بتونه اونجا کلی چیز یاد بگیره، فکر میکنم ارزش خیلی زیادی داره.

dasssnj
پنج شنبه 18 دی 1393, 15:41 عصر
دوستان شرمنده . این چند وقته امتحانا و درس خیلی زیاد و سنگین بود اصلا نتونستم آموزش ها را ادامه بدم . ان شا الله از هفته ی دیگه شروع می کنم

ahmad.mo74
پنج شنبه 18 دی 1393, 21:33 عصر
همچنین نمیدونم کی قراره یکم سطح کارها و بحث های انجمن بالاتر بره. نمیگم خودم خیلی میدونم، نه اتفاقا منظورم اینه که جایی باشه که فریم ورک های قوی رو به صورت جدی کار کنند و متخصصاش جمع بشن.

شاید هم به خاطر اینه که در ایران هر کی تونست گلیم خودش رو از آب بکشه میره و پشت سرشو هم نگاه نمیکنه. اونقدر تمایلی به اشتراک گذاری دانسته ها ندیدم.

سلام

درسته، سطح انجمن نسبتا پایینه.
مهم ترین دلیلشم اینه که سوالات سطح بالا کم پرسیده میشه...کمتر دیدم یا شایدم اصلا ندیدم درباره فریم ورک خاصی سوال پرسیده بشه.

kingtak
شنبه 18 بهمن 1393, 22:04 عصر
اگه یه بخش JavaFX ایجاد بشه و توش مقالات و نمونه برنامه ها گذاشته بشه به نظر من خیلی کاربرارو جذب میکنه.خیلی ها اصلا نمیدونن همچی چیزی هست.و وقتی از جاوا صحبت میشه یاد استایل سویینگ میفتن.بعدش میتونید اموزش لایبرری ها و چیزای تخصصی بذارید.

dasssnj
یک شنبه 19 بهمن 1393, 14:27 عصر
اگه مدیران کل سایت موافقت کنند ......
من که مشکلی ندارم ....

MohseN16
یک شنبه 26 بهمن 1393, 22:20 عصر
دوستان فک نمیکنین دلیل کم بودن فعالیت این بخش بخاطر معدود بودن برنامه نویسای جاوا به نسبته زبانای دیگه مثل .NET و PHP و.. هستش؟

leila94
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 21:39 عصر
لطفا آموزش قرار دهید مخصوصا مبحث شیگرایی

kingtak
سه شنبه 05 خرداد 1394, 00:13 صبح
من هم با
MohseN1 (http://barnamenevis.org/member.php?241272-MohseN16) موافقم ولی مشکل اینجاست اونهایی هم که جاوا بلدن توی انجمن فهالیت نمیکنند.....الان ماشالله همه زبانشون خوبه و مشکلاتشون رو توی فروم های خارجی و گوگل سرچ میکنن.ولی به نظر من اگه چند تا بخش تخصصی برای جاوا ایجاد بشه و حرفه ای ها قدم پیش بذارن بخش جاوا رونق میگیره.....یکی از از مشکلات جاوا توی ایران اینه که منابع فارسی کافی برای شروع کار با جاوا خیلی کمه.....شما اگه دنبال کتاب و سایت های آموزشی سی شارپ بگردید با 10 ها کتاب و ...مجموعه فیلم آموزشی مواجه میشید ولی برای جاوا هیچی...همچنین دوستان فرمودن سطح سوال ها پایینه...شما اگه توی تالار بگردید میبینید سوالای سطح متوسط هم جواب داده نمیشه..... میبینی چند هفتست سوال پرسیدی هنوز هم که هنوزه جواب داده نشده..خوب با این وضع کاربر مبتدی چطور میتونه به ادامه کار با جاوا امید وار باشه؟ همینه که اکثرا در حد مبتدی جاوارو رها میکنن و میرن سراغ یکی دیگه.

phoenix87
سه شنبه 12 خرداد 1394, 18:47 عصر
زبان برنامه نویسی scala هم از خانواده جاوا هست می تونین اضافه کنین.

mahdimoradi4
یک شنبه 08 شهریور 1394, 09:43 صبح
خداییش اینو درست گفت.

narenji8282
دوشنبه 20 مهر 1394, 01:02 صبح
با سلام خدمت دوستان واقعا روش اموزش عالی بود و من که لذت بردم اما چرا ادامه ندادید ، اگر قصد ادامه اموزش رو ندارید ممکنه منبع یا سایت یا هرچیزی که به این روانی و خلاصه اموزش بده معرفی کنید خیلی ممنون میشم