PDA

View Full Version : سوال: ساخت سیستم اتوماسیون اداری

dehqhani
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 07:41 صبح
سلام

من میخوام یه اتوماسیون برای اداره خودمون بنویسم .

به نظرتون برای دسترسی و مدیریت افراد چکار باید بکنم از چه روشی برای شناسایی و مدریت کاربران استفاده بشه بهتر هست

با فرض اینکه ممکن هس یک فرم باشه که فقط از بین 10 آیتمی که در این فرم جایگذاری شده فقط 5تا ازاون مربوط به یه کاربر خاص باشه و 3تا از اون مربوط به یه کاربر دیگه و همینطور الی اخر.

در کل اینطور بگم

مثل روند استخدام یک شخص در یک اداره.

شخص به اداره مراجعه میکنه و یک فرم به اون داده میشه و اون پس از پر کردن این فرم استخدامی اون رو به مسئول نیروی انسانی تحویل میده مرحله بعد مسول نیروی انسانی پس از بررسی ان را به سرپرس خود تحویل میدهد و با اگرد او رو تایید شد اون رو ارجاع بده به مدیرکل اون سازمان .ولی اگه از دید اون سرپرست مشکلی در فرم استخدامی فرد بود ا.ون را با رد کردن دوباره بر میگردونه به مسول نیروی انسانی

ali_72
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 08:03 صبح
سلام

من میخوام یه اتوماسیون برای اداره خودمون بنویسم .

به نظرتون برای دسترسی و مدیریت افراد چکار باید بکنم از چه روشی برای شناسایی و مدریت کاربران استفاده بشه بهتر هست

با فرض اینکه ممکن هس یک فرم باشه که فقط از بین 10 آیتمی که در این فرم جایگذاری شده فقط 5تا ازاون مربوط به یه کاربر خاص باشه و 3تا از اون مربوط به یه کاربر دیگه و همینطور الی اخر.

در کل اینطور بگم

مثل روند استخدام یک شخص در یک اداره.

شخص به اداره مراجعه میکنه و یک فرم به اون داده میشه و اون پس از پر کردن این فرم استخدامی اون رو به مسئول نیروی انسانی تحویل میده مرحله بعد مسول نیروی انسانی پس از بررسی ان را به سرپرس خود تحویل میدهد و با اگرد او رو تایید شد اون رو ارجاع بده به مدیرکل اون سازمان .ولی اگه از دید اون سرپرست مشکلی در فرم استخدامی فرد بود ا.ون را با رد کردن دوباره بر میگردونه به مسول نیروی انسانی

سلام
کاری که خودم در این مواقع انجام میدم اینه:
1- آوردن تمامی نیازها به صورت کتبی و لیست وار
2- کشیدن یک فلوچارت از لیست بالا که در ارتباطات کاملا مشخص باشه

سوال شما بیشتر تحلیل پروژه است که فقط خودتون از پسش برمیاید

در ضمن در انجام پروژه برای محل کار خود دقت کنید قبلا خودم این کار و کردم :چشمک:
موفق باشید

dehqhani
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 08:09 صبح
سلام
کاری که خودم در این مواقع انجام میدم اینه:
1- آوردن تمامی نیازها به صورت کتبی و لیست وار
2- کشیدن یک فلوچارت از لیست بالا که در ارتباطات کاملا مشخص باشه

سوال شما بیشتر تحلیل پروژه است که فقط خودتون از پسش برمیاید

در ضمن در انجام پروژه برای محل کار خود دقت کنید قبلا خودم این کار و کردم :چشمک:
موفق باشید

دوست عزیز پروژه رو تا حدودی تحلیل کردم

ولی برای شروع کد نویسی نمیدونم از چه روشی استفاده کنم بهتر هست که بعد به مشکل بر نخودم

منظورم نحوه کد نویسی و لاگین برنامه و مدیریت نقشها هست

که مثلا هر کاربری فقط بتونه به جاهایی که بهش دسترسی داده شده بتونه فعالیت کنه

که آیا باید از ممبر شیپ خود دات نت استفاده کنم یا نه باید یه ممبر شیپ اختصاصی ایجاد کنم

مثلا خود شما اگه بخواید یه اتوماسیون طراحی کنید با کاربران زیاد و نقشها و دسترسی های متفاوت چکار میکنید.

ali_72
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 08:34 صبح
خوب جدول کاربر - جدول نقش های کاربران - جدول ارتباط این 2 -
mvc5 code first ef کار کن خودش همه این جدول ها رو میسازه
تو برنامه هم Autorize بنویس برای سطح دسترسی

اگه web form هم کار میکنی مشکلی نیست
این چند تا جدول کارت ر راه میندازه