PDA

View Full Version : استفاده از شیرپوینت در مورد زیر انتخابی درست است؟

tnlink
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 12:38 عصر
من برنامه نویس و طراح حرفه ای هستم که سیستم اتوماسیون اداری و سیستم های مالی و انسانی و کلا سیستم ها تجاری را پیاده سازی نموده ام ولی به تازگی نام شیرپوینت و قدرت آن را شنیده ام سوال من این است
ایا می توانم یک سیستم جامع فرایندی را با آن پیاده سازی نمایم یعنی :
می توانم فرمهای سیستم های تجاری را (مانند حسابداری و ...) را جهت ورود اطلاعات با visial studio طراحی کنم ولی آن را با شیرپوینت در بستر اتوماسیون اداری و با تعریف جریان کاری در شیر پوینت به جریان بیاندازم؟

saeen
دوشنبه 21 مهر 1393, 12:54 عصر
سلام
یکی از سرویس های مهم شیرپوینت سیستم workflow است. شما به کمک این سرویس می تونید فرمهای تون را توی نرم افزار infopath طراحی کنید و به کمک موتور گردش کار شیرپوینت اونها را توی سیستم به حرکت در بیارین.
امکان تو سعه workflow هم توی vs هست .ولی vs سیستم طراحی فرم شیرپوینت نیست . توی شیرپوینت معمولا آخرین کاری که باید انجام بدی و همه راههای امتحان کردی و به در بسته خوردی باید بری سراغ vs
از همه اینا گذشته سیستم های حسابداری سیستم های functional هستن اصولا فرآیندی کردن اونها کار زیاد معقولی نیست مگر اینکه واقعا سیستم فرآیند گرا طراحی شده باشه.
bpms شیر پوینت (البته من نظرم اینه که wfms صداش کنیم ) مثله نرم افزارهای مشابه نیست که شما یه محیط طراحی مطابق استاندارد bpmn داشته باشی ، فرآیندت را رسم کنی و بعد به هر آبجکت یه فرم نسبت بدی و به همین صورت فرآیندت را طراحی کنی . محیط طراحی شیرپوینت sharepoint designer که بیشتر شبیه محیط کد و الگوریتم و text base ه با visio هم به صورت گرافیکی میشه توی شیرپوینت کار کرد(البته با یه نمادههای من در بیاری مخصوص مایکروسافت). اما کامل نیست و معمولا کسی که میخواد فرآیند طراحی کنه سراغ ویزیو نمی ره
در نهایت اگه با نرم افزارهایی مثله oracle bpms کار کرده باشی ودنباله چنین سیستمی هستی . که باید بگم قابل مقایسه نیست. ولی معمولا برای کارهای کوچیک در حد آفیس خوبه و جواب میده
فرآیندهایی مثله
مرخصی
ماموریت
اقدام اصلاحی و از این دست فرآیندهای اداری