PDA

View Full Version : مبتدی: نیاز به توضیحاتی در مورد پایگاه داده

2020s1371
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 14:24 عصر
سلام
برم سر اصل مطلب:
من تا حالا باپایگاه داده کار نکردم و الان میخام یه برنامه ی ساده بنویسم که توی این برنامه نیاز به پایگاه داده دارم که مایلم فقط از mysql استفاده کنم
هرکس هرکمکی از دستش برمیاد بهم بکنه ممنون میشم

اول توضیح برنامه ی ساده م رو بدم:
122508
همونطور که توی شکل میبینید من میخام پولی که هر کدوم از کاربرهای 1 یا2 بهم میدند رو وارد کنم . توی یک روز هرکدوم میتونن به هر تعدادی(که مشخص نیست و سقف و کف نداره) بهم پول بدند و من باید این ها رو دخیره کنم و بتونم هروقت خواستم گزارش از تاریخ تا تاریخی رو ازش بگیرم که توش مشخص باشه هرکاربر چند دفعه بهم پول داده + در مجموع چه مقدار پول داده

حالا سوالاتم اینه:
این برنامه به چند جدول و چند ستون توی هرکدوم نیاز داره؟؟ (سوال ابتداییه ولی خب نمیدونم چکار باید بکنم!)
برای استفاده از پایگاه داده مای اسکیوال توی لینوکس باید از چی استفاده کنم ؟ از phpmyadmin استفاده کنم درسته؟ میتونم به پایگاه داده م توی phpmyadmin از هر برنامه ای وصل بشم؟
موقعی که کار برنامه تموم شد و همه چیز حل شد من چجوری باید پایگاه داده م رو روی یه سیستم دیگه قرار بدم؟آیا نیاز به وجود برنامه ای خاص هم هست یا فقط خود فایل خروجی پایگاه داده برام کافیه ؟(اگه فایل خروجی بده و بشه باهاش کار کرد)

خواهشا هرکس هرچی بلده بگه تا من راه بیفتم!

2020s1371
جمعه 31 مرداد 1393, 06:22 صبح
یعنی تو این انجمن کسی نمیخاد کمک کنه؟؟!
خوبه باز گفتم هرکس هرچی بلده بگه.... الان باید نتیجه بگیرم هرکس از این صفحه بازدید کرده هیچی از دیتا بیس نمیدونسته دیگه!!!!!!

دوستان کمک کنین!!!!

کامبیز اسدزاده
جمعه 31 مرداد 1393, 09:22 صبح
سلام
برم سر اصل مطلب:
من تا حالا باپایگاه داده کار نکردم و الان میخام یه برنامه ی ساده بنویسم که توی این برنامه نیاز به پایگاه داده دارم که مایلم فقط از mysql استفاده کنم
هرکس هرکمکی از دستش برمیاد بهم بکنه ممنون میشم

اول توضیح برنامه ی ساده م رو بدم:
122508
همونطور که توی شکل میبینید من میخام پولی که هر کدوم از کاربرهای 1 یا2 بهم میدند رو وارد کنم . توی یک روز هرکدوم میتونن به هر تعدادی(که مشخص نیست و سقف و کف نداره) بهم پول بدند و من باید این ها رو دخیره کنم و بتونم هروقت خواستم گزارش از تاریخ تا تاریخی رو ازش بگیرم که توش مشخص باشه هرکاربر چند دفعه بهم پول داده + در مجموع چه مقدار پول داده

حالا سوالاتم اینه:
این برنامه به چند جدول و چند ستون توی هرکدوم نیاز داره؟؟ (سوال ابتداییه ولی خب نمیدونم چکار باید بکنم!)
برای استفاده از پایگاه داده مای اسکیوال توی لینوکس باید از چی استفاده کنم ؟ از phpmyadmin استفاده کنم درسته؟ میتونم به پایگاه داده م توی phpmyadmin از هر برنامه ای وصل بشم؟
موقعی که کار برنامه تموم شد و همه چیز حل شد من چجوری باید پایگاه داده م رو روی یه سیستم دیگه قرار بدم؟آیا نیاز به وجود برنامه ای خاص هم هست یا فقط خود فایل خروجی پایگاه داده برام کافیه ؟(اگه فایل خروجی بده و بشه باهاش کار کرد)

خواهشا هرکس هرچی بلده بگه تا من راه بیفتم!

سلام

اگه درست متوجه شده باشم طبق توضیحات شما باید یک فیلدی به عنوان کلید (Primary Key) که میشه اسمش رو بزارید ID و فیلد دوم شما باید باشه User برای ذخیره نام کاربر مورد نظر و بعد فیلد سومی هم باید داشته باشید برای تاریخ DonateDate که برای ثبت تاریخی که کاربر داره هزینه رو ارسال میکنه.

برای گزارش گیری کافیه یه SQL بنویسید که بر اساس تاریخ و تعداد ID های کاربر مورد نظر براتون گزارش بده.

2020s1371
جمعه 31 مرداد 1393, 09:47 صبح
سلام

اگه درست متوجه شده باشم طبق توضیحات شما باید یک فیلدی به عنوان کلید (Primary Key) که میشه اسمش رو بزارید ID و فیلد دوم شما باید باشه User برای ذخیره نام کاربر مورد نظر و بعد فیلد سومی هم باید داشته باشید برای تاریخ DonateDate که برای ثبت تاریخی که کاربر داره هزینه رو ارسال میکنه.

برای گزارش گیری کافیه یه SQL بنویسید که بر اساس تاریخ و تعداد ID های کاربر مورد نظر براتون گزارش بده.
ممنون از پاسختون
خلاصه صحبت شما (با برداشت من) : یعنی یه جدول با سه تا فیلد کارم رو میندازه.

برای اتصال توی کیوت باید از این ها استفاده کرد؟ نوشتن همین ها کافیه؟ (اینا رو تو نت پیدا کردم)

QSqlDatabase db = QSqlDatabase::addDatabase("QMYSQL");
db.setHostName("localhost");
db.setPort(port);
db.setDatabaseName("name_db");
db.setUserName("username");
db.setPassword("password");

if (!db.open()) {
qDebug() << db.lastError();
}

کامبیز اسدزاده
جمعه 31 مرداد 1393, 09:50 صبح
ممنون از پاسختون
خلاصه صحبت شما (با برداشت من) : یعنی یه جدول با سه تا فیلد کارم رو میندازه.

برای اتصال توی کیوت باید از این ها استفاده کرد؟ نوشتن همین ها کافیه؟ (اینا رو تو نت پیدا کردم)

QSqlDatabase db =QSqlDatabase::addDatabase("QMYSQL");
db.setPort(port);

if(!db.open()){
qDebug()<< db.lastError();
}

کدتون مجددا قرار بدین و سوال رو در بخش مربوط به خودش بپرسید.
بخش Qt مربوط هستش به C++

2020s1371
جمعه 31 مرداد 1393, 09:54 صبح
QSqlDatabase db = QSqlDatabase::addDatabase("QMYSQL");
db.setPort(port);

if (!db.open()) {
qDebug() << db.lastError();
}ممنون با بخش کیوت آشنام اونجاهم میپیرسم ولی سوالم به مای اسکیوال ربط داره این دیگه اشکال این انجمنه که باید قابلیت این رو داشته باشه که کاربر بتونه یک سوال رو توی دوتا بخش همزمان لینک کنه و من کم تقصیرم:)