PDA

View Full Version : مبتدی: نصب نکردن sql server

mohammad1314
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 15:17 عصر
سلام دوستان. من یک سوال در باره sql server دارم که فکر میکنم هر برنامه نویسی که تازه شروع به کار میکنه ، به این مشکل بر میخوره. هر چی هم دنبال جوابش گشتم ، به جواب خوبی نرسیدم.
من برنامه ای در vb.net نوشتم که به sql server متصله و نسخه sql server هم sql server management studio 2008 هستش.
حالا میخوام در سیستم دیگه ای ، این برنامم رو اجرا کنم بدون این که sql server رو نصب کنم. حالا سوالم اینجاست که چطور میتونم این کار رو بکنم؟؟؟
داخل اینترنت هم که جستجو کردم ، صحبت اکثر افراد این بود که باید ازsql express استفاده کنیم.
حالا میخام ببینم در این sql management که من استفاده کردم ، راهی هست که sql رو نصب نکنیم یا حتما باید از sql express استفاده کنم؟؟؟؟
ممنون میشم کامل راهنماییم کنین.

محمد آشتیانی
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 15:58 عصر
سلام
شما به هرحال باید SqlServer رو روی سیستم مقصد نصب کنید ، اینکه Express نصب می کنید یا Enterprise بستگی به نیاز شما داره
و اینکه با نرم افزارهای ستاپ ساز مثل Install Aware می تونید نسخه Expressرو بصورت خودکار همراه برنامتون نصب کنید.
نهایتا باید یکی از این نسخه ها روی سیستم مقصد نصب بشه

mohammad1314
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 16:50 عصر
من الان بانکم رو در نسخه management درست کردم.
میتونم با نصب نسخه express در سیستم بقیه ، از بانک استفاده کنم یا حتما باید بانکم رو داخل express درست کنم؟؟؟؟

محمد آشتیانی
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 20:30 عصر
بله میتونی از همون بانک تو express استفاده کنی به شرطی که ورژن sql express مثل enterprise که داری استفاده میکنی و یا بالاتر باشه

موفق باشید