PDA

View Full Version : عدم اجرای برنامه به دلیل مشکل در کامپوننت دات نت بار

karasdf
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 15:30 عصر
باسلام
من یه برنامه ایی نوشتم از کامپیوننت دات نت بار استفاده کردم برنامه روی سیسیتم خودم به طور کامل درست کار میکنه ولی وقتی داخل ویندوز مجازی کپی میکنم و میخوام از برنامه اجرا بگیرم اجرا نمیشه ولی وقتی بدون کامپیوننت میخوام اجرا بگیرم به طور کامل اجرا میشه حالا من چطوری میتونم این مشکل رو بر طرف کنم که با کامپیوننت هم روی شبکه برنامم کار کنه.
خیلی ممنون از دوستانی که راهنماییم کنند

اسماعیل ابراهیمی
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 18:12 عصر
سلام دوست عزیز
فایل های کامپوننت رو در قسمت Refrence داخل پنجره Solution Explorer انتخاب کن و در پنجره Properties آیتم Copy Local رو روی True قرار بده تا فایل های DLL دات نت بار کنار فایل اصلی اجرایی برنامه در پوشه Debug قرار بگیرن
اونوقته که برنامه ات همه جا بدون مشکل اجرا میشه

Good Luck

karasdf
جمعه 31 مرداد 1393, 11:31 صبح
سلام دوست عزیز
فایل های کامپوننت رو در قسمت Refrence داخل پنجره Solution Explorer انتخاب کن و در پنجره Properties آیتم Copy Local رو روی True قرار بده تا فایل های DLL دات نت بار کنار فایل اصلی اجرایی برنامه در پوشه Debug قرار بگیرن
اونوقته که برنامه ات همه جا بدون مشکل اجرا میشه

Good Luck
باsetup هم گرفتم از برنامه روی سیسیتم خودم کامل اجرا میشه
ولی روی ویندوز مجازی باز هم مشکل همچنان هستش .

اسماعیل ابراهیمی
جمعه 31 مرداد 1393, 14:01 عصر
مطمئنی خطایی که میده مربوط به دات نت بار هست ؟
مطمئنی از دات نت فریم ورکی چیزی نیست ؟ (دقیقا همون نسخه ی دات نتی که توی پروژه کار کردی رو روی سیستم مقصد نصب کن ، نه بالاتر و نه پایین تر - چون من پیش اومده که دات نت 3.5 بوده پروژه ولی دات نت 4 نصب کردم جواب نداده .)
برای عملکرد صحیح برنامه هایی که با دات نت بار کار میکنن فقط فایل DLL و XML اون باید کنار فایل اصلی باشن ... چیز دیگه ای نمی خواد
میتونی یه عکس از خطا بزاری ؟
هرچی اطلاعات بیشتری بهم بدی ،بهتر می تونم کمکت کنم

Good Luck

karasdf
جمعه 31 مرداد 1393, 15:39 عصر
مطمئنی خطایی که میده مربوط به دات نت بار هست ؟ مطمئنی از دات نت فریم ورکی چیزی نیست ؟ (دقیقا همون نسخه ی دات نتی که توی پروژه کار کردی رو روی سیستم مقصد نصب کن ، نه بالاتر و نه پایین تر - چون من پیش اومده که دات نت 3.5 بوده پروژه ولی دات نت 4 نصب کردم جواب نداده .) برای عملکرد صحیح برنامه هایی که با دات نت بار کار میکنن فقط فایل DLL و XML اون باید کنار فایل اصلی باشن ... چیز دیگه ای نمی خواد میتونی یه عکس از خطا بزاری ؟ هرچی اطلاعات بیشتری بهم بدی ،بهتر می تونم کمکت کنم Good Luck امکانش هست شما ایمیلتون رو بدید . خیلی ممنون

karasdf
شنبه 01 شهریور 1393, 19:13 عصر
امکانش هست شما ایمیلتون رو بدید . خیلی ممنون
مهندس با عرض معذرت میخواستم بدونم من این قسمت copy to local رو پیدا نکردم ؟ میشه بگید کجاست دقیقا داخل پراپرتیز داخل solution explper که نبود این گزینه میشه بگید کجاست دقیقا ؟

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 02 شهریور 1393, 20:55 عصر
وقتی داخل Solution Explorer یک شی رو انتخاب کنی (فرم ، فایل DLL و هر چیز دیگه ای ) وابسته به اون شی ای که انتخاب شده پنجره خصوصیات یا پراپرتیز تغییر می کنه

حالا وقتی شما روی فایل DevComponent.DotnetBar2.DLL (اسم همون DLL هر چی هست) رو انتخاب کنی پنجره پراپرتیز یه گزینه داره به اسم Copy To Local

اون رو شما True کنی وقتی از پروژه Build یا ReBuild میگیری اون فایل رو هم میندازه توی پوشه Debug

امیدوارم بتونی مشکلت رو حل کنی

Good Luck

rezakhakpour
شنبه 30 خرداد 1394, 22:01 عصر
منم مشکل همین دوستمون رو دارم
فایل dll کنار برنامه هست
گزینه ذکر شده هم فعال هست
دات نت بار هم کاملا کرک شده هست وروی سیستم خودم بخوبی کار میکنه
ولی تو سیستم دیگه یا ویندوز مجازی مشکل register میده وانگار به کرک دات نت ایراد میگیره
درحالی که dll های رفرنس شده کرک شده هستن
لطفا راهنمایی فرمایید

علی فتحی
چهارشنبه 11 اسفند 1395, 00:27 صبح
سلام دوست عزیز باید این فایل هم همراه دات نت بار در مسیر برنامه وجود داشته باشد.DevComponents.DotNetBar.Design