PDA

View Full Version : گفتگو: بحث در مورد جاوا

mr.dp+
جمعه 31 مرداد 1393, 00:01 صبح
سلام.
میخواستم کمی با شما دوستان حرف بزنم.

من خیلی به برنامه نویسی تحت وب علاقه ندارم. و اینکه جاوا در اصل برای برنامه نویسی تحت وب بوده ، و یه سوالایی تو ذهنم ایجاد کرده که تقریبا نتونستم خوب جوابشونو بدست بیارم.

چرا فریمورک های جاوا برای وب انقد زیادن (بیشتر از دسکتاپ) و کسی که اصلا دلش نخواد جاوا تحت وب کد بنویسه -- آیا هیچ اشکالی داره ؟

و اینکه من اولای شروع به کد نویسی با جاوا بیشتر علاقه به کد نویسی برای ربات ها ،میکروکنترلرها ،ماشین ها و... داشتم که بعدا دیدم جاوا تو این زمینه ضعیفه .
بیشتر course های مرتبط با ربات و... رو که میخواستم شروع کنم ، با Python داشتن کدنویسیشو میکردن و به همین خاطر مجبور شدم تصمیم بگیرم که python هم شروع به یادگیری کنم.

و یه چیز دیگه اینکه برنامه نویسی برای دسکتاپ و آندروید رو هم علاقه مندم و کمی در مورد python خوندم و دیدم که سرعت اجرای نرم افزار های ساخته شده توسط python بیشتر از Java هستش که با این حال فقط برنامه نویسی آندروید میمونه برام .

دوستانی که تجربه ی کاری دارن و... میشه در موارد بالا منو راهنمایی کنید ؟

dasssnj
یک شنبه 02 شهریور 1393, 13:10 عصر
نه اگه دلت نمی خواد تحت وب بنویسی هیچ اشکالی نداره . من تا حالا اصلا برای وب چیزی ننوشتم چون دوست نداشتم . هیچ مشکلی هم نداشتم.
پایتون هم به نظر من زیاد چیز جالبی نیست . من که زیاد ازش خوشم نمیاد .به نظر من جایگزین shell script باید بشه . پایتون اصلا یه اسکریپته و نباید با زبان برنامه نویسی قدرتمندی مثل جاوا مقایسه بشه . اصلا در حدی نیست که بخواد مقایسه بشه.
برای اندروید هم که فقط با جاوا میشه برنامه نوشت البته با زبان های دیگه هم میشه ولی حجم برنامه زیاد میشه و کلی درد سر داره.