PDA

View Full Version : راهنمای در کدنویسی در ابتدای کار

shamimi
جمعه 31 مرداد 1393, 10:51 صبح
سلام دوستان گلم
من می خواهم کد نویسی کنم php هم هم لیندا رو دیدم که مخصوص php هست هم کتاب dummies و خوندم ولی برای شروع باز مشکل دارم یعنی نمی دونم از کجا شروع کنم چیکار کنم ؟واقعا عصبی شدم :( کسی بوده مثل من بوده باشه و الان موفق شده باشه ؟!
در کل چطوری می تونم شروع کنم و دیدمو وسعت بدم ؟:( ممنون
امیدوارم روش مناسب و بهم بگید
کد هارو متوجه می شم برخی شو ولی از بیس بخواهم شروع کنم نمی دنم از کجا شروع کنم :) ممنون :قلب:

arash691
جمعه 31 مرداد 1393, 10:58 صبح
سلام دوست عزیز ... این نشون میده زیاد کد نزدی و تمرین کم داشتی ... پیشنهاد میکنم notpad++ رو باز کنی و شروع کن به ساختن اجزای مختلف یک سایت ، مثلا" هر روز یک قسمت رو شروع کن به پیاده سازی.

- فرم لاگین
-فرم تماس با ما
- کلاس خبرنامه
-کلاس کار با DB
- کلاس rss
- ساختن تصویر امنیتی ( captcha )
- ساختن گالری عکس
و ...

اینطوری هم کدهای php که خوندی رو مرور میکنی و هم با اجزای مختلف یک سایت آشنا میشی و میتونی با قرار دادنشون کنار هم سایت خودت رو بالا بیاری ....

Mohammadsgh
جمعه 31 مرداد 1393, 11:54 صبح
شما اگه با سینتکس های (شرط-حلقه ها ,....)php آشنا هستی این کارهایی که دوستمون گفتن رو بکنید

esteftaats
جمعه 31 مرداد 1393, 11:58 صبح
همه یه روزی اینجوری بودن.

مشکل اینه که نباید عجبه کنی اول به دستورات تسلط پیدا کن.

بعدش شروع کن پروژه های خیلی کوچیک بنویس مثلا بخش ارتباط با ما

mtn677
جمعه 31 مرداد 1393, 12:24 عصر
یکی از دلایل اصلی نا امیدی در ابتدای شروع کار به برنامه نویسی این هست که عجله میکنیم و میخوایم خیلی زود به تمام مباحث مسلط بشیم که این امکان پذیر نیست.حوصله،تمرین،علاقه(یا هدف).

hamedarian2009
جمعه 31 مرداد 1393, 12:29 عصر
سلام دوستان گلم
من می خواهم کد نویسی کنم php هم هم لیندا رو دیدم که مخصوص php هست هم کتاب dummies و خوندم ولی برای شروع باز مشکل دارم یعنی نمی دونم از کجا شروع کنم چیکار کنم ؟واقعا عصبی شدم :( کسی بوده مثل من بوده باشه و الان موفق شده باشه ؟!
در کل چطوری می تونم شروع کنم و دیدمو وسعت بدم ؟:( ممنون
امیدوارم روش مناسب و بهم بگید
کد هارو متوجه می شم برخی شو ولی از بیس بخواهم شروع کنم نمی دنم از کجا شروع کنم :) ممنون :قلب:

سلام این مشکل شما رو همه در ابتدای کار دارن اگه با اصول برنامه نویسی آشنا باشین کمی کارتون راحت تره مثلا از قبل با زبان هایی مثل C کار کرده باشین در حد دانشگاه
کتاب رو در ابتدای کار اصلا پیشنهاد نمیکنم چون کتاب یک حالت مرجع رو داره و بیشتر شما رو آشفته میکنه اولش به نظرم برید آموزش های جناب شهرکی (http://www.ncis.ir/categories/4/PHP) رو رو بخونید بعدش طبق گفته دوستان چنتا پروژه تمرینی شروع کنید انشالله زود راه میفتید

MMSHFE
جمعه 31 مرداد 1393, 12:51 عصر
پیشنهاد من اینه که یک پروژه ساده رو شروع کنید (مثلاً یک وبلاگ خیلی ساده با امکان پست گذاشتن و لاگین و لاگ اوت مدیر وبلاگ و تأیید نظرات و...) و مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدین:
1- تجزیه و تحلیل اطلاعات موردنظر در پروژه برای ثبت
2- طراحی بانک اطلاعاتی
3- طراحی ظاهر صفحات بصورت Blueprint (طراحی شماتیک ساده بدون جزئیات گرافیکی)
4- کدنویسی و پیاده سازی پروژه (ترجیحاً برای اینکه درگیر طراحی گرافیکی نشین از Bootstrap استفاده کنید).
تو هر مرحله مشکل داشتین سؤال کنید.
ضمناً اگه میتونید هزینه کنید، پکیج آموزش پایه تا پیشرفته PHP رو که تو امضام هست تهیه کنید چون مباحث بصورت پروژه عملی آموزش داده میشه.