PDA

View Full Version : سوال: دریافت چند بخشی فایل بصورت همزمان از سرور

naderma
جمعه 31 مرداد 1393, 13:09 عصر
سلام

کسی میدونه که اگه بخوایم موقع دانلود فایل از هر سروری، اون رو بخش بخش کنیم و هر بخش رو همزمان با بخش های دیگه دانلود کنیم باید چطور این کار رو انجام بدیم!؟

ممنون میشم کسی کمکم کنه

MortezaZandi
شنبه 16 آبان 1394, 16:40 عصر
این پست به علت تجدید نظر ویرایش شد.

pbm_soy
شنبه 16 آبان 1394, 21:04 عصر
اینا چیه نوشتید دوست عزیز؟!
اینجوری که از نوشته شما من فهمیدم idm برای کارخودش سرورهای قدرمتندی دارد وفایلها را در سرور خودش دانلود میکند و چند تیکه میکند و سپس به کامپیوتر کاربر میفرستد! درسته؟!
لطفا درمورد این مکانیزمی که نوشتید بیشتر فکر کنید! یعنی تمام نرم افزارهای دانلود حرفه ای که فایلها را چند تیکه دانلود میکنند سرور دارند و فایلها را در خودش دانلود میکنند!؟!
خیر به این ترتیب نیست دوست عزیز!
برای اینکار فقط فایل را بصورت معمولی در یکی از فولدرهای هاست آپلود کنید و لینک آن فایل را بایک تگ ساده <a> قرار بدید
بروی سرور نیازی به تنظیم خاصی نیست البته بصورت پیش فرض در انواع وب سرورها چنین است مگر اینکه تنظیماتی انجام شود که برای هرکاربری تعداد کانکشنهای مستقیم را محدود کنند
مورد بعدی در نرم افزارهای دانلود فایل را مستقیم چند بار در مد تصادفی باز میکنند و بخشهای مختلف فایل را درخواست میدهد و دانلود میکند
نوشتن دانلودر فایل کار زیاد سختی نیست
وقتی فایل را در مد تصادفی و باینری بازمیکنید میتوانید اشاره گر فایل را به بخشهای مختلف فایل میتوانید انتقال دهید و داده های بخشهای مختلف را میتوانید بخوانید پس تصور کنید که فایل را چندبار باز کنید و اشاره گر هرکدام را جداگانه به بخشهای مختلف فایل میتوانید انتقال دهید و شروع به خواندن فایل کنید
فقط برای خواندن موازی فایل باید هر دستور باز کردن و خواندن فایل باید در thread مجزا باید انجام شود و میزان خواندن هر بخش از فایل توسط این تردها باید در جایی نوشته شود تا اگر قطع شد دوباره از همان محل به بعد شروع به دانلود شود

pbm_soy
شنبه 16 آبان 1394, 21:08 عصر
در ضمن یادم رفت بگم میتوانید یک مثال خوب و کامل دانلود کننده را در کتاب the art of java نوشته هربرت شیلد میتوانید پیدا کنید در آنجا سورس و نحوه نوشتن آنرا مفصل توضیح داده است
حالا فرقی نمیکند میتوانید روش کار آنرا در زبانهای برنامه نویسی مختلف پیاده سازی کنید!

MortezaZandi
یک شنبه 17 آبان 1394, 23:36 عصر
تجدید نظر شد،

pbm_soy
سه شنبه 19 آبان 1394, 00:34 صبح
بله گفته شما صحیح است من به این مطلب که فایل در کجا قرار دارد توجه نگردم! متاسفم دوست عزیز!
امیدوارم کسی که سوال را پرسیده سردرگم نشده باشه!
قاعدتا اگر فایل بطور مستقیم در اختیار کلاینت نباشد دانلود جندپارته نیز امکان پذیر نیست و تعداد کامکشن محدود به پرمیسشن از طرف خود سرور دارد این مورد حتی در سایتهای ایرانی هم که فیلم سریال دانلود میدهند صادق است فقط یک یا دو کانکشن بیشتر نمیدهند!
من فکر میکنم باهمین گفته سوتفاهمات برطرف میشه ما دو مورد متفاوت را عنوان کردیم و فکر کیکنم تمام سوالات شما از سوال اولتون منشا میشه
در هرصورت بازم اگر فکر میکنید نکته ای مبهم است و یا اشتباه است بفرمایید تا اصلاح شود!

MortezaZandi
سه شنبه 19 آبان 1394, 11:53 صبح
سلام
از اونجایی که ممکنه این تاپیک مورد استفاده قرار بگیره بزودی اطلاعات خوبی در این رابطه قرار خواهم داد.(به تازگی متدی برای این کار دیده ام).

MortezaZandi
یک شنبه 24 آبان 1394, 13:18 عصر
سلام مجدد

بفرمایید اینم دانلود منیجر ایرانی،تحت لایسنس صلواتی ، به صورت چهار پارته ، میتونید با کمی تغییرات به 32 پارت یا بیشتر هم تبدیلش کنید.

من به ندرت سر میزنم بنابر این اگه دوستان راهنمایی بیشتری خواستن با من تماس بگیرن: mzstd990@gmai.com

این پروژه به زبان VB.NET 2012 هست:

ساده
136784

متوسط
136785

پیشرفته
136786

نسخه آخر تا حد مطلوبی کامل هست، اما تو سه جنبه قابل توسعه هست هنوز:

قابلیت توقف و از سرگیری مجدد دانلود
افزایش تعداد پارتها و انتخاب خودکار بر اساس سرعت شبکه کاربر
ادغام با مرورگر پیشفرض کاربر جهت شناسایی لینکهایی که کاربر برای دانلود کلیک میکند.

دو مورد اول تو همین نسخه آخر قابل انجامه و برای ادغام با مرورگر باید یه پلاگین استاندارد با اون مرورگر طراحی کنید که لینکها رو به برنامه شما پاس بده.

در آخر ، یکی از راههای رسوندن این برنامه به پول اینه که معادل با نمونه خارجی ساخته بشه و خدمات خاصی برای کاربران فارسی یا ایرانی ارائه بده که مردم ازش استقبال کنن

سپس سرورها رو به این نرم افزار وابسته کرد و اونوقت هاست های زیادی برای رفع نیاز مردم مجبورند پلاگین های وابسته شما را برای ارائه خدمات به مردم از شما تقاضا کنند...

ذکر نام نویسنده این پست در محصول خود را فراموش نکنید.