PDA

View Full Version : سوال: استفاده از mvc در وردپرس

mnakhaeipoor
جمعه 31 مرداد 1393, 14:43 عصر
سلام
در طراحی پوسته های وردپرس چجوری میشه از شی گرایی و mvc استفاده کرد
اگه کسی آموزش جامعی در این زمینه داره (چه انگلیسی چه فارسی) لینک بده ممنون میشم

mnakhaeipoor
جمعه 31 مرداد 1393, 18:38 عصر
طراحی پوسته های وردپرس با استفاده از مفهوم شی گرایی در php و مدل سه لایه

mnakhaeipoor
شنبه 01 شهریور 1393, 16:40 عصر
اگه کسی جواب سوال ما رو بده دعا میکنم روز محشر با MMSHE محشور بشه

احسان!
شنبه 01 شهریور 1393, 18:49 عصر
سلام ورد پرس نه شی گرا نوشته شده و نه با MVC.

godofphp
شنبه 01 شهریور 1393, 22:26 عصر
سلام ورد پرس نه شی گرا نوشته شده و نه با MVC.چرا اطلاعات غلط میدید ؟ در شی گرا بودن وردپرس که شکی نیست و همچنین برای mvc هم میتونی به گوگل زیر نگاهی بندازی https://www.google.com/search?q=mvc+in+wordpress&oq=mvc+in+wordpress&aqs=chrome..69i57.4226j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

احسان!
یک شنبه 02 شهریور 1393, 00:46 صبح
چرا اطلاعات غلط میدید ؟ در شی گرا بودن وردپرس که شکی نیست و همچنین برای mvc هم میتونی به گوگل زیر نگاهی بندازی https://www.google.com/search?q=mvc+in+wordpress&oq=mvc+in+wordpress&aqs=chrome..69i57.4226j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8 وردپرس شی گرا نیست.من با ساختار افزونه ها آشنا نبودم. و فقط کد های خود وردپرس رو بررسی کرده بودم. برای همین فکر کردم چون هسته شی گرا نیست... ولی ظاهرا میشه افزونه های شی گرا تولید کرد. وردپرس --> شی گرا نیست. افزونه ها --> میتونه هم شی گرا باشه هم ساخت یافته. به هر حال ممنون بابت تذکر:)

mnakhaeipoor
یک شنبه 02 شهریور 1393, 03:19 صبح
در شی گرا بودن وردپرس که شکی نیست وردپرس تماما با معماری MVC ایجاد شده من خودم طراح پوسته وردپرس هستم و با فایل های اصلی وردپرس زیاد سر و کله زدم همشون شی گرا هستند سوال من فقط این بود که میشه پوسته ها رو هم شی گرا طراحی کرد یا نه که به نظرم نمیشه چون پوسته ای که ما طراحی می کنیم فقط یه قالب HTML هست (یه تمپلیت) که سیستم وردپرس اونو مدیریت میکنه و طبیعتا تمپلیت رو نمیشه شی گرا پیاده کرد !!

godofphp
یک شنبه 02 شهریور 1393, 14:00 عصر
خب شما هدفتون از این کار چیه ؟ شما خیلی راحت میتونید داخل یه قالب کلاس ایجاد کنید بعد توش متد بنویسی ازشون استفاده کنی من طراح قالب وردپرس و وردپرس کار نیستم اما اینو میدونم که شی گرایی هیچ جایی مشکلی نداره که بگی مثلا چون فالبه وردپرس اجازه نمیده تو کلاسی بنویس که توش یه متد باشه ده پست که بیشترین امتیاز از دید کاربر رو داره بیاره حالا این قالب میشه شی گرا مهم هدف شماست که چیه ؟