PDA

View Full Version : بارگذاری سایت طراحی شده بر روی اینترنت

alireza_rashvand
یک شنبه 02 شهریور 1393, 11:27 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
پیشنهاد یک سایت به بنده شده در نوشتنش مشکلی ندارم ولی تا به حال سایت رو در فضای اینترت عملیاتی نکردم...
لطفا دوستان کمک کنند که چگونه باید این کار انجام بشه...
فرد می خواهد سایت رو کامل دریافت کنه , کار لود کردن پروژه و خرید هاست رو خودم انجام بدم , تحویل بگیر.
1- قیمت هاست .com الان چطوره؟
2- فایل های دیتابیس و برنامه را به چه صورت روی هاست قرار می گیره؟

Asp.net WebForm
C#
SqlServer
.com

aminmousavi
یک شنبه 02 شهریور 1393, 18:17 عصر
سلام دوست عزیز .
1- در خصوص قیمت هاست که بستگی به شرکتی داره که انتخاب میکنین ، برای دامنه (com) بعضی شرکت ها مقداری گرانتر میدن ، سعی کن از شرکتی بگیری که معتبر باشه !
2- فایل های .cs رو لازم نیست آپلود کنی (به جای فایل های cs باید فولدر bin رو آپلود کنی) بقیه فایل ها رو آپلود میکنی . برای دیتابیس اول یک دیتابیس از پنل ایجاد میکنی و یوزر هات رو میسازی بعدش یک پک آپ از SQL روی سیستم خودت میگیری و آپلود میکنی و بعد هم Restore .

برای گرفتن هاست هم به پنل هایی که ارائه میدن رو جزو پارامتر های انتخابت قرار بده ، به شخصه من پنل Parallels Plesk Panel رو پیشنهاد میکنم .

alireza_rashvand
یک شنبه 02 شهریور 1393, 20:57 عصر
اعتبارشون در چیه؟ چه فرقی بین شرکت ها در خرید هاست هست؟ که در نظر باید گرفت.
فرد می گه نمی خواهد هزینه زیادی در این باره بکنه.

منظورتان از پنل هایی که در اختیار قرار میدند چیه؟ لطفا توضیح بدید, هیچ اطلاعاتی از این موارد ندارم..شرمنده.
راستی آیا پنل مدیریتی هاست رو باید در اختیار مشتری(صاحب سایت) قرار داد یا نه؟ اگه اعتبار هاست تمام بشه فایل ها چه وضعیتی پیدا می کنند(اطلاعات سایت)؟
سوال زیاده متاسفانه...

aminmousavi
یک شنبه 02 شهریور 1393, 22:41 عصر
برای خرید دامنه از سایت معتبری اگر خریداری نکنید ، ممکن هست دامنه شما رو خودشان خریداری کنند ، و باعث بشه شما مبلغ بیشتری بابت اون بپردازید ، بنده خودم همیشه برای دامنه بغیر از ir از سایت iranhost میگیریم . هاست هم بعضی شرکت ها پول اعتبار شون میگرین بیشتر ! مثلا اصلا پیشنهاد نمکینم هاست رو از iranhost بگیرین ، مخصوصا شما که میخواهید سرویسی که میگیرید قیمت مناسب داشته باشه .

در خصوص پنل ها هم وقتی شما هاست رو خریداری میکنید یک پنل داره مثل Plesk,Helm,dotnetpanel,... ، توی این پنل ها شما تنظیمات سایت ، تنظیمات ASP ، آپلود دیتابیس و ... انجام میدید . یک نکته ای که هست ، توی تجربه های بنده مثلا helm رو توی دو تا هاست مختلف داشتم ! یکیشون که توی ایران هاست بود خوب بود ، اما دیگری که از ندا رایانه بود به معنــــــــــــــی واقعی کلمه افتضاح بود ! طوری که یک روز در میون من با پشتیبانی تماس میگرفتم . این رو نمیدونم که حالا فرق این دو پنل تو چی بوده (شاید نسخه پولی و قفل شکسته بوده شاید هم نداشتن دانش فنی کافی یا ...) بنابر این پیشنهاد میکنم هاست رو از جایی بگیرید که یا خودتون تجربه داشتنش رو داشتید یا دوستانتون داشتن !

من معمولا اگر کارفرما درخواست کنه در اختیارش میزارم (حقشون هست که داشته باشن) .
در خصوص سوال آخرتون هم نمیدونم ! تا بحال نشده بعد از اینکه یک مدت از اعتبار هاست ام گذشته بخوام اطلاعات رو برگردونم یا مجددا اقدام به راه اندازی کنم ، میتونین این سوال هم از شرکتی که هاست رو تهیه میکنید بپرسید