PDA

View Full Version : سوال درباره برنامه نویسی پیشرفته

tootro20
یک شنبه 02 شهریور 1393, 14:59 عصر
سلام من در حد متوسط برنامه نویسی می کنم طوری که برخی از برنامه های مورد نیاز می تونم بنویسم اما یک سوالی که واسم پیش اموده این هست که چطوری می تونم واسه سخت افزار برنامه نویسی کنم!؟
مثلا بخوام خودم دستوراتی بنویسم که از وب کم عکس بگیره می دونم dll هایی دراین زمینه قبلا نوشته شده اما اینارو یک بچه چندساله کمی بلد باشه می تونه راه بیندازه مشکل من اینجاست که چطوری می تونم دراین حد dll باشه یا دستوراتی به وب کم بفرستم بنویسم یا دستوراتی که وافای بگم خاموش کنه ... یا دور فن سی پی یو نشون بده بطور کلی حرفه ای باشه باید چیکار کنم؟ نگید که باید سی بلد باشم که دارم می خونم اما دستوراتش مثل بقیه برنامه ها هست یا این خلاقیت رو که کسی نمی تونه از خودش به خودی رو کنه باید ازجایی بلد باشه لطفا راهنماییم کنید
(لطفا پاسخ هاتون واضح و روشن و کامل باشه چون بنده درخواست سورسی ندادم که ....)

sa1378
یک شنبه 02 شهریور 1393, 18:35 عصر
شاید سوالتون رو درست متوجه نشده باشم
ولی اگه درست فهمیده باشم جوابم اینه:
باید از توابع و کتابخنه های مخصوص هرکار استفاده کنین
مثل اینکه بخواین بگین چجوری من چاپ کردن رو توی C++‎‎ بدون کتابخانه iostream انجام بدم
خب لازمه که از چیزای از پیش تایین شده استفاده کنید

omid_kma
یک شنبه 02 شهریور 1393, 18:52 عصر
dll وبکم رو شما نمی تونین بنویسین چون به راهنمای سخت افزارش دسترسی ندارین ! این کار رو شرکت هایی که سخت افزار رو میسازن انجام میدن
بقیه کار هایی هم که گفتید از طریق API سیستم عامل ها قابل انجامه
مثلا خاموش کردن wifi داخل لینوکس با استفاده از این http://linux.about.com/library/cmd/blcmdl7_netdevice.htm

tootro20
دوشنبه 03 شهریور 1393, 12:17 عصر
سلام با تشکّر بسیار مشکل بنده همینه آشنایی با API های ویندوز به صورت کامل دارم یعنی توی ویندوز اصلا نیست API واسه وای فای و برخی کارای مورد نظرم...

منم همینو می خوام که واسه سخت افزار برنامه نویسی کنم ... و مشکل دیگم اینه که با بیشتر کتابخانه های سی و سی پلاس پلاس آشنایی ندارم لطفا اگه شما کتاب یا مقاله ای دارید حاضرم در این باره بخرم
و بخصوص درباره API که چجوری می تونم همچین چیزی خودم از صفر تا صد یاد بگیرم؟

sa1378
دوشنبه 03 شهریور 1393, 13:39 عصر
شاید توی نت سرچ کنین یه چیزایی پیدا بشه(البته به اینگلیسی)
این شاید بدرد بخوره:
http://wcscnet.com/CdrvPBro.htm
البته من خودم بلد نیستم و لازم هم ندارم همینجوری یه سرچ کردم

ciavosh
دوشنبه 03 شهریور 1393, 14:53 عصر
سلام با تشکّر بسیار مشکل بنده همینه آشنایی با API های ویندوز به صورت کامل دارم یعنی توی ویندوز اصلا نیست API واسه وای فای و برخی کارای مورد نظرم...

منم همینو می خوام که واسه سخت افزار برنامه نویسی کنم ... و مشکل دیگم اینه که با بیشتر کتابخانه های سی و سی پلاس پلاس آشنایی ندارم لطفا اگه شما کتاب یا مقاله ای دارید حاضرم در این باره بخرم
و بخصوص درباره API که چجوری می تونم همچین چیزی خودم از صفر تا صد یاد بگیرم؟

من متوجه نشدم. شما با API ویندوز آشنایی کامل دارید؟

negative60
دوشنبه 03 شهریور 1393, 17:03 عصر
سؤالتون گنگ هست بهتره اول هدفتون رو روشن کنيد
اگه هدفتون برنامه نويسی تو سطح پاينتر هست بايد درايور نويسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?458541-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2) کنيد

مگه تو ويندوز دکمه يا قابليتی مخصوص برای خاموش يا روشن کردن وايفای وجود داره که دنبال API براش ميگرديد؟ تو ويندوز برای خاموش کردن وايفای بايد کانکشن شبکه اون رو غير فعال کرد پس جستجو هم بايد در اين مورد انجام ميداديد اگر هدفتون صرفاً کنترل خاموش/روشن ديوايس ها (از جمله کارتهای شبکه) هست ميتونيد از اين سورس (http://www.codeproject.com/Articles/21503/Hardware-Helper-Library-for-C) استفاده کنيد مونتها به زبان C# هست اما چون از API ويندوز استفده کرده ميتونيد به c++ تبديل کنيد

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 04 شهریور 1393, 00:19 صبح
سلام من در حد متوسط برنامه نویسی می کنم طوری که برخی از برنامه های مورد نیاز می تونم بنویسم اما یک سوالی که واسم پیش اموده این هست که چطوری می تونم واسه سخت افزار برنامه نویسی کنم!؟
مثلا بخوام خودم دستوراتی بنویسم که از وب کم عکس بگیره می دونم dll هایی دراین زمینه قبلا نوشته شده اما اینارو یک بچه چندساله کمی بلد باشه می تونه راه بیندازه مشکل من اینجاست که چطوری می تونم دراین حد dll باشه یا دستوراتی به وب کم بفرستم بنویسم یا دستوراتی که وافای بگم خاموش کنه ... یا دور فن سی پی یو نشون بده بطور کلی حرفه ای باشه باید چیکار کنم؟ نگید که باید سی بلد باشم که دارم می خونم اما دستوراتش مثل بقیه برنامه ها هست یا این خلاقیت رو که کسی نمی تونه از خودش به خودی رو کنه باید ازجایی بلد باشه لطفا راهنماییم کنید
(لطفا پاسخ هاتون واضح و روشن و کامل باشه چون بنده درخواست سورسی ندادم که ....)

با سلام ؛

دوست عزیز شما دو روش برای این کار دارید.

استفاده از API های سیستم عامل
استفاده از کتابخانه های مختص برای این کار

در روش اول شما نسبت به نوع سیستم عامل میتونید از API ها استفاده کنید.
در روش دوم هم میتونید با استفاه از کتابخانه های موجود از کلاس ها و توابع لازم برای اینکار استفاده کنید.

من اگه به جای شما باشم تحقیق میکنم در سایت هایی مثل GitHub و ... که نمونه مثال هایی رو در این زمینه میشه در این سایت پیدا کرد.
درضمن روش دوم استفاده از کتابخانه های مختص اینکار بهتره ولی پیدا کردنشون نیازمند تحقیق و جستجوی خود برنامه نویس هستش.