PDA

View Full Version : حجم بالای برنامه به علت حجم تصاویر

esmail3309
دوشنبه 03 شهریور 1393, 08:07 صبح
سلام دوستان
من توی برنامم از تعداد زیادی تصویر استفاده کردم و باعث شده که حجم برنامم زیاد بشه(حدود 200_300)

خب الان حجم برنامم بیشتر از 40 مگابایته!!!

چه راه حلی وجود داره؟
ممنون

c0mmander
دوشنبه 03 شهریور 1393, 10:39 صبح
استفاده از عکس ها بصورت جدا.. یعنی یک بانک برای ذخیره کردن ادرس عکس ها و یک فایل جدا هم بعنوان دیتای برنامه استفاده بشه.(میشه عکس ها رو هم در یک بانک ذخیره کرد اما ...)
برای ذخیره سازی داخل بانک لازم نیست ادرس دقیق باشه فقط کافیه که نام فولدر و اسم عکس ذخیره بشه بعدا با یک فایل پیکر ادرس اون فولدر گرفته بشه.(این برای انعطاف پذیری بیشتر خوبه در غیر این صورت ادرس ها رو کامل ذخیره باید بشوند)

esmail3309
دوشنبه 03 شهریور 1393, 10:54 صبح
ممنون
راستی یهچیز دیگه

من داخل برنامم از تعداد زیادی اکتیویتی و لیوتش استفاده کردم(حدود 250 تا)

می خواستم بدونم تعداد بالای اکتیویتی و لیوت ها چقدر روی حجم برنامه تاثیر داره؟
البته بگم که توی اکتیویتی و لیوت ها اطلاعات خیلی کمی هست

sma6871
دوشنبه 03 شهریور 1393, 11:23 صبح
این تعداد تا حدودی روی حجم برنامه تاثیر داره اما بهتره از اکتیویتی دینامیک استفاده کنی، ینی یه قالب اکتویتی رو بجای چندین اکتیویتی استفاده کنی

Omid707
دوشنبه 03 شهریور 1393, 13:21 عصر
اين تصاوير همون هايي نيستند که ديروز چند تاشو گذاشته بوديد؟
همون موقع حدس زدم حجم برنامه اي که توضيحات رو داخل تصوير نشون ميده بايد خيلي بالا باشه.
البته به خودتون مربوط ميشه، ولي شيوه پياده سازي شما اين دردسر رو براتون درست کرده اگر از listView استفاده مي کرديد کافي بود چند تا تصوير داشته باشید و حجم برنامتون خيلي کم ميشد.

تنها کاري که با تصاوير ميتونيد انجام بديد کاهش حجم و کيفيت اوناست که اونوقت کيفيت برنامتون فدا ميشه.

فایلهای مدیا صوت و تصویر معمولا بیشترین حجم رو دارند والا فایل xml , فایل های کد جاوا که توش چیزی جز چند خط کد نیست و کاستن از اونها شاید به اندازه یک یا دو مگ اثر داشته باشه البته کم کردن اکتیویتی ها باعث میشه کار شما تمیزتر از آب دربیاد و خودتون هم موقع کار راحتتر هستید. ولی با اتخاذ شیوه متفاوت پیاده سازی و استفاده کمتر از تصاویر قطعا کاهش حجم برنامتون خیلی چشمگیر تره بنظرم لااقل واسه نسخه های بعدی روش کار رو عوض کنید.

haniiii
دوشنبه 03 شهریور 1393, 13:44 عصر
دوست عزیز با این روش پیاده سازی بیشتر از همه خودتون سختی میکشید ... لطفا یه چند روز دست نگه دار و یه سری مطالب یا نمونه برنامه بخون ... مخصوصا listview ، فرستادن مقادیر توسط intent ... وکلا پست های ابتدایی تاپیک نمونه برنامه ها مفید هست

بعد از اون باید بتونی اون 250 تا رو دیگه به ۱۰ تا برسونی حداکثر

در مورد حجم بالا وقتی از تصویر استفاده میکنی بهترین کار قرار ندادن عکس ها داخل خود apk هست میتونی جایی عکس ها رو آپلود کنی و کاربر تصاویری که مایل بود رو دریافت میکنه .. اینطوری تعداد دانلود برنامه ات هم بیشتر میشه

esmail3309
دوشنبه 03 شهریور 1393, 13:46 عصر
آره حق با شماست
نباید از این همه تصویر استفاده می کردم . آخه اینجوری کارم خیلی راحت تر می شد و شد. اما اصلا حواسم به حجم تصاویر نبود:متفکر:

ولی دیگه فک نکنم بشه کاریش کرد همون طور که گفتم تعداد تصاویر بیشتر از 200 تاست و ادیت کردنشون کار ... نمیدنم کار کیه