PDA

View Full Version : کتاب خیلی خوب برای ادگیری برنامه نویسی اندروید

سینا اکبری
دوشنبه 03 شهریور 1393, 14:54 عصر
سلام.
من چند روزه که برنامه نویسی اندروید رو با کتاب و ویدیو های فارسی شروع کردم ،ولی بعضی چیز ها رو متوجه نمیشم ،فکر کنم تو کتاب های انگلیسی بهتر یاد میده
اگه کتابی که خیلی خوب یاد بده با اکلیپس یا اندروید استودوی هر نرم افزار و بازی خواستیم بسازیم سراغ دارید اسم یا لینکشو بی زحمت برام بزارید
ممنون

Omid707
دوشنبه 03 شهریور 1393, 18:58 عصر
سلام.
من چند روزه که برنامه نویسی اندروید رو با کتاب و ویدیو های فارسی شروع کردم ،ولی بعضی چیز ها رو متوجه نمیشم ،فکر کنم تو کتاب های انگلیسی بهتر یاد میده
اگه کتابی که خیلی خوب یاد بده با اکلیپس یا اندروید استودوی هر نرم افزار و بازی خواستیم بسازیم سراغ دارید اسم یا لینکشو بی زحمت برام بزارید
ممنون

سلام
کتابی که در حال حاضر دارم میخونم و تقریبا کامل و جامع توضیح داده
The Busy Coder’s Guide to Android Development, Version 4.7 - March 2013 Mark L. Murphy
تقریبا هر چند ماه ویرایش جدیدش میاد من 4.2 رو دارم که 1793 صفحه داشت. اینو دان کردم 2131 صفحه داره آخرین ویرایشش که دیده بودم حدود 2500 صفحه و تقریبا همه مباحث رو پوشش داده.
البته برای مباحثی مثل گیم باید کتاب اختصاصی تهیه کنید.
در این تاپیک تعدادی کتاب دیگه هم معرفی کردند که بعضیاش خوبند: کتابخانه اندروید (http://barnamenevis.org/showthread.php?437451-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF)

سینا اکبری
دوشنبه 03 شهریور 1393, 19:34 عصر
خیلی زیاددددددددد ممنون
فقط ،اگه اینو با بد بختی ترجمه کنم و تا آخرش بخونم میتونم برنامه نویس اندروید شم؟

Omid707
دوشنبه 03 شهریور 1393, 19:53 عصر
خیلی زیاددددددددد ممنون
فقط ،اگه اینو با بد بختی ترجمه کنم و تا آخرش بخونم میتونم برنامه نویس اندروید شم؟

1- بد بختی نداره بعد از یه مدت راه میفتین.
2- کاش این سوال رو من چند سال پیش پرسیده بودم و جوابی که الان بهت میدم، اون موقع یکی به من میگفت در اینصورت الان خیلی جلوتر بودم.:گریه:

هیچکس با خوندن یک کتاب برنامه نویس نمیشه معمولا باید یکی دو تا کتاب بخونید که مباحث کلی رو داشته باشند
و برای جزئیات هم لازمه کتاب هایی که در مورد یک موضوع خاص زوم کردند بخونید
از زیر و رو کردند فروم های حرفه ای و خوندن مطالب و مقالات و مستندات هم غافل نشید
و در نهایت همه اینها بی نتیجه خواهد بود اگر شما دائم تمرین نکنید. به قول یه بنده خدایی برنامه نویسی، تاریخ نیست که آدم فقط باخوندن یاد بگیره.
یه چیز دیگه کتاب ها رو که تموم کردید حتما نمونه کد و برنامه زیاد بررسی کنید.

سینا اکبری
دوشنبه 03 شهریور 1393, 20:15 عصر
ممنون:بوس::بوس::بوس:

dasssnj
سه شنبه 04 شهریور 1393, 05:22 صبح
خیلی زیاددددددددد ممنون

شما مثل اینکه خیلی عجله داری ها .
برای برنامه نویس شدن شما اول باید یکی دو تا کتاب فارسی ساده براش بخونید که وقتی کتاب انگلیسی را باز کردی مخت سوت نکشه .

یه کار خیلی بزرگ برای برنامه نویس شدن هم هست که حتما لازمه : آزمون و خطا

شما هر چی کتاب یاد داد و یاد گرفتی سعی کن خودت کد بنویسی و تستش کنی (و با توجه بهچیزایی که یاد گرفتی مثلا یه جاهاییش را عوض کنی). اینطوری وقتی کد خودتو اجرا می کنی و نیجه را میبینی اون کد را میتونی بهتر درک کنی .

یه توصیه ی مهم هم هست که هزار بار تاحالا به همه گفتم :

قبل از این که برنامه نویسی اندروید را شروع کنید جاوا را به صورت پایه بلد باشید.

Omid707
سه شنبه 04 شهریور 1393, 09:30 صبح
دو نکته مهم رو فراموش کردم بگم.

من فرض رو بر این گذاشتم که شما برنامه نویسی بلد هستید لذا فقط به سوالتون در مورد اندروید جواب دادم.اگر جاوا بلد نیستید اول اون رو یاد بگیرید. چون مباحث شی گرایی، وراثت، چند ریختی و... ساده نیست حتما کتاب فارسی بخونید پیشنهاد من:
چگونه با جاوا برنامه بنویسیم، ویرایش n ام
جدیدترین ویرایش انگلیسیش 8 بود. ترجمش رو نمیدونم فقط یادت باشه بعضی از انتشارات ترجمه های خیلی مذخرفی دارند که بدتر آدم رو گیج می کنند. حیف اسمشون یادم نیست والا می گفتم از اونا کتاب نگیری.

واگر جاوا بلدی وحالا می خوای اندروید یاد بگیری و انگلیسیت هم ضعیفه بهتره از یه کتاب ساده تر شروع کنی:

Android Application Development All-in-One For Dummies - Barry Burd - Dec 13, 2011

با توجه به سرعت پیشرفت اندروید کمی قدیمیه اما در عوض خیلی روان تر توضیح داده. هرچند عنوان کتاب هم کمی توهین آمیز به نظر میرسه ولی شما به کسی نگو اینو می خونی:قهقهه:

سینا اکبری
سه شنبه 04 شهریور 1393, 09:48 صبح
ممنون.
نه جاوا رو من تو انجمن پرسیدم همه گفتن تکراری ولی هرچی رچ میکنم نتیجه درست نمیاد تو انجمن
من یک کتاب خوب خواستم که معرفی کنند که کسی اینکارو درست نکرد فقط دوتا کتاب گفتن که نگاه کردم اصلا نت بینز رو .....خیلی چیزا رو یاد نداده
آخه جاوا رو تو 200 صفحه نمیشه یاد گرفت.
کتاب فارسی برای جاوا خریدم تا وسط هاش خوندم ولی چون خوب ترجمه نشده بود ،طوری گفته شده بود که فهمش سخت بود .
ویدیو فارسی هم خریدم که اونم از پایه توضیح نداده و فقط جاوا رو به صورت پیشرفته ادامه داده
اگر کتاب خیلی خوبی که پایه و اساس جاوا رو یاد بده (تو محیط نت بینز یا اکلیپس و....)لطفا معرفی کنید
ممنون

Omid707
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:03 صبح
ممنون.
نه جاوا رو من تو انجمن پرسیدم همه گفتن تکراری ولی هرچی رچ میکنم نتیجه درست نمیاد تو انجمن
من یک کتاب خوب خواستم که معرفی کنند که کسی اینکارو درست نکرد فقط دوتا کتاب گفتن که نگاه کردم اصلا نت بینز رو .....خیلی چیزا رو یاد نداده
آخه جاوا رو تو 200 صفحه نمیشه یاد گرفت.
کتاب فارسی برای جاوا خریدم تا وسط هاش خوندم ولی چون خوب ترجمه نشده بود ،طوری گفته شده بود که فهمش سخت بود .
ویدیو فارسی هم خریدم که اونم از پایه توضیح نداده و فقط جاوا رو به صورت پیشرفته ادامه داده
اگر کتاب خیلی خوبی که پایه و اساس جاوا رو یاد بده (تو محیط نت بینز یا اکلیپس و....)لطفا معرفی کنید
ممنون

آخ گفتی سالی که من عضو شدم هر چی می پرسیدم مدیر تالار C++‎‎‎/C حذفش میکرد که تکراریه سرچ کن ولی گزینه سرچ اصلا کار نمیکرد دوباره تاپیک میزدم که آقا سرچ کار نمیکنه باز گفت سرچ کن پیام خصوصی دادم انگار نه انگار. منم تا چند ماه بی خیال سایت شدم. الان که سرچ تقریبا درسته و اگه شما کلید واژه مناسب رو وارد کنید احتمالا به خواستتون میرسید.

نت بینز رو فراموش کنید اکلیپس الان خیلی محبوبه و مخصوصا که قصد نهاییتون اندرویده از همین الان با اکلیپس کار کنید. کتابی که پست بالاتر معرفی کردم، مثالهاشو با اکلیپس اجرا میکردم و مشکلی نداشت همون کتاب خوبیه کلا کتاب های دیتل تحت عنوان کلی "چگونه به زبان X برنامه بنویسیم" خوبند.

سینا اکبری
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:15 صبح
خیلی ممنون:بوس:

Omid707
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:46 صبح
خیلی ممنون:بوس:

خواهش میکنم. از اونجاییکه میدونم آدم وقتی تو یه حوزه و مبحث تازه وارد هست، چه حسی داره و مخصوصا از نظرات متناقض و ناقص بیشتر گیج میشه،دوست دارم دقیق توضیح بدم.

سینا اکبری
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:54 صبح
خواهش میکنم. از اونجاییکه میدونم آدم وقتی تو یه حوزه و مبحث تازه وارد هست، چه حسی داره و مخصوصا از نظرات متناقض و ناقص بیشتر گیج میشه،دوست دارم دقیق توضیح بدم.
ممنون:تشویق::تشویق::تشویق: