ورود

View Full Version : آموزش: ساخت لنگر بالابر و منوی ثابت [بسازید]

manoto1371
دوشنبه 03 شهریور 1393, 22:20 عصر
سلام دوستان
در سایت زیر منو بصورت ثابت همراه اسکرول می باشد و هنگامی که مقداری صفحه پایین می آید یک فلش جهت بالا بردن می آید، ضمنا منو هم کمرنگ و تار می شود هنگام ثابت شدن، کسی میتونه این دوتا رو تو این تاپیک یک آموزشی بزاره و آموزش بده، البته اگر منو رو مثل همین سایت واکنش گرا طراحی کنه عالی میشه، من خیلی سعی کردم به مشکل برخوردم.
واقعا خیلی ها نیاز دارن و میتونن از این تاپیک استفاده کنند.
تنها نمونه ساده کافیه ...
http://www.webdesignermag.ir/

vimax23
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:05 صبح
سلام دوستان
در سایت زیر منو بصورت ثابت همراه اسکرول می باشد و هنگامی که مقداری صفحه پایین می آید یک فلش جهت بالا بردن می آید، ضمنا منو هم کمرنگ و تار می شود هنگام ثابت شدن، کسی میتونه این دوتا رو تو این تاپیک یک آموزشی بزاره و آموزش بده، البته اگر منو رو مثل همین سایت واکنش گرا طراحی کنه عالی میشه، من خیلی سعی کردم به مشکل برخوردم.
واقعا خیلی ها نیاز دارن و میتونن از این تاپیک استفاده کنند.
تنها نمونه ساده کافیه ...
http://www.webdesignermag.ir/

این یه قالب آماده وردپرسی هست
به اونی که میاد بالا میگین scroll to top یا back to top یا top control هر یک رو گوگل کنی + جی کوئری میتونی پیدا کنی هر مدلی دوست داشتی
اگرم حوصله داشته باشی با جاوااسکریپت سبک تر میشه نوشت تو همین فوروم جستجو کن من خودم یه سری نمونه گذاشتم
کم رنگ و پررنگ با opacity میشه تو سی اس اس انجام داد واسه منو ، بخوایی فیکس کنی با پوزیشن fixed میتونی
سعی کن خودت بنویسی یاد بگیری اینا خیلی ساده هستن

manoto1371
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:43 صبح
این یه قالب آماده وردپرسی هست
به اونی که میاد بالا میگین scroll to top یا back to top یا top control هر یک رو گوگل کنی + جی کوئری میتونی پیدا کنی هر مدلی دوست داشتی
اگرم حوصله داشته باشی با جاوااسکریپت سبک تر میشه نوشت تو همین فوروم جستجو کن من خودم یه سری نمونه گذاشتم
کم رنگ و پررنگ با opacity میشه تو سی اس اس انجام داد واسه منو ، بخوایی فیکس کنی با پوزیشن fixed میتونی
سعی کن خودت بنویسی یاد بگیری اینا خیلی ساده هستن
سلام
ممنون از پاسخ های مناسبت، سعی کردم اما وقتی Fixed میکنم بقیه میان زیرش، یعنی قسمت پایینی منو در زیر آن قرار میگیره، انگار منو یک سطح بالا میاد.
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید..
یا یک مثال ساده بزنید، اینکه اسکرول پایین میاد این opacity کم میشه با جی کوئری میسازند؟

vimax23
سه شنبه 04 شهریور 1393, 11:35 صبح
سلام
ممنون از پاسخ های مناسبت، سعی کردم اما وقتی Fixed میکنم بقیه میان زیرش، یعنی قسمت پایینی منو در زیر آن قرار میگیره، انگار منو یک سطح بالا میاد.
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید..
یا یک مثال ساده بزنید، اینکه اسکرول پایین میاد این opacity کم میشه با جی کوئری میسازند؟

برای اینکه شما هر المانی رو روی المان دیگه یا زیرش قرار بدی باید با z-index این کار رو انجام بدی
عرض کردم تو همین فوروم مثالشو خودم یکی با کد گذاشتم بگرد ، گوگل هم هست چند نفر دیگه همه اینا رو بارها پرسیدن