PDA

View Full Version : دیر اجرا شدن برنامه

myysl97
سه شنبه 04 شهریور 1393, 09:07 صبح
سلام دوستان
من برنامه نوشتم تموم شد....
به نوعی به برنامه حسابداری ساده
که میتونم بدم مشتری
فقط یه مشکل!
اونم اینه که وقتی میبرم کامپیوتر دیگه اجرا کنم برای اولین بار دیر میاد بالا.مثلا اون قسمت که رو منو کلیک میکنه مثلا وارد کردن فروش.اون موقع اولش یکم طول میکشه....ولی یه بار که لود شد سریعتر انجام میشه
چیکار کنم که سبک تر بیاد بالا؟؟
ممنون

MINA B
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:12 صبح
سلام دوستان
که میتونم بدم مشتری
فقط یه مشکل!
اونم اینه که وقتی میبرم کامپیوتر دیگه اجرا کنم برای اولین بار دیر میاد بالا.مثلا اون قسمت که رو منو کلیک میکنه مثلا وارد کردن فروش.اون موقع اولش یکم طول میکشه....ولی یه بار که لود شد سریعتر انجام میشه
ممنون
سلام سر کلاس سی شارپ ما برنامه همینطوری بود که بار اول دیر اجرا می شد بچه ها از استاد پرسیدن چرا؟ گفتن دفعه ی اول چون از حافظه باید کش بشه (cache) دیر تر اجرا میشه .حالا اگه راه حلی براش وجود داره نمی دونم دوستان باید بگن.

vistacali
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:34 صبح
سلام دوستان تا حدودی به نحو ه کد نویسی مربوط میشه ، تا حدودی مربوط به استفاده از کامپوننت های آماده میشه که برای زیباسازی فرم ها استفاده میکنید، تا حدودی هم به سرعت سیستم عامل و نوع سخت افزار بستگی داره توی نت سرچ ساده ای بزنید اطلاعات زیادی درباره optimize کد های سی شارپ و نحوه ی اجرای سریع تر برنامه وجود داره

veniz2008
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:38 صبح
سلام دوستان
که میتونم بدم مشتری
فقط یه مشکل!
ممنون
سلام.
در کل برای جلوگیری از سنگینی فرم ها (مخصوصا هنگام Load اولیه) سعی کنید نکات زیر رو رعایت کنید :
تا حد امکان سعی کنید که از گذاشتن کدهای سنگین بصورت عادی درون فرم لود خودداری کنید.
تا حد امکان از عکس های با کیفیت بالا در پس زمینه فرم ها استفاده نکنید.
بعضی کامپوننت ها، کامپوننت های سنگینی هستن و سرعت لود فرم رو پایین میارن. بنابراین سعی کنید بی جهت از کامپوننت های شرکت هایی مثل تلریک و Dev Express و ... استفاده نکنید.
کدهای سنگین خودتون رو با استفاده از روش های برنامه نویسی همزمان (ترد، Backgrounworker یا Asynchronous Delegate ها) پیاده سازی کنید تا فرم شما دچار سنگین شدن و قفل شدن نشه. شاید ساده ترین روشی که آموزشش هم توی سایت باشه همون Backgrounworker باشه.
فرم شما یک خاصیت داره به نام DoubleBuffered که بصورت پیش فرض False هست. برای کاهش اثرات گرافیکی سنگین که منجر به چشمک زدن (پریدگی فرم) میشه این خاصیت رو بر روی True تنظیم کنید.
ضمن اینکه سخت افزار سیستم مقصد، سبک برنامه نویسی، بهینه بودن جداول و کوئری ها، استفاده از Index مناسب هم در سرعت برنامه های شما بسیار اهمیت داره.
موفق باشید.