PDA

View Full Version : لطفا راهنمایی کنید!!!

aavvzz
سه شنبه 04 شهریور 1393, 19:00 عصر
سلام
من 17 ساله هستم.
html/css/jquery رو بلدم.
تا حالا پروژه ای رو انجام ندادم.
به نظرتون برای اینکه بتونم کسب درامد کنم کدام یک بهتر هست؟
1-php یاد بگیرم و پروژه انجام بدم.(البته اگه پروژه به بنده بدن)
2-جاوا و اندروید یاد بگیرم و برنامه نویسی کنم و در کافه بازار بفروشم.
با تشکر از راهنماییتون

Mori Bone
سه شنبه 04 شهریور 1393, 19:01 عصر
الان جفتشون بازار کاره خوبی دارن. هر کدوم که علاقه مندین رو انجام بدین. اصلا چرا هرجفتشو انجام ندین؟

aavvzz
سه شنبه 04 شهریور 1393, 19:39 عصر
الان جفتشون بازار کاره خوبی دارن. هر کدوم که علاقه مندین رو انجام بدین. اصلا چرا هرجفتشو انجام ندین؟

دوست عزیز من دبیرستان میرم و وقت ندارم جفتش رو انجام بدم.
شما به این نکته توجه کن
من اگه برنامه نویسی اندروید رو یاد بگیرم میدونم و مطمئنم که میتونم کار کنم(برنامه تو کافه بازار میفروشم)
اما اگه پی اچ پی رو یاد بگیرم پیش خودم میپرسم که چه ادمی میاد به من پروژه بده ( این همه سایت معروف هستند کی بیاد به من پروژه بده )
حالا لطفا پاسخ بدید

Mori Bone
سه شنبه 04 شهریور 1393, 20:12 عصر
اما اگه پی اچ پی رو یاد بگیرم پیش خودم میپرسم که چه ادمی میاد به من پروژه بده ( این همه سایت معروف هستند کی بیاد به من پروژه بده )
اگه بخواید اینجوری فکر کنیم که اصلا نباید کار کنیم که. شما چه قدر علاقه به یادگیری دارین؟ یعنی همه چی بستگی به خودتون داره. من خودم 200 دفعه خواست اندورید یاد بگیرم نتونستم. چرا چون علاقه نداشتم. چرا 200 دفه چون پول توشه.
ولی چون به php علاقه داشتم خیلی راحت یادش گرفتم تو کمترین زمان.

aavvzz
سه شنبه 04 شهریور 1393, 20:22 عصر
اگه بخواید اینجوری فکر کنیم که اصلا نباید کار کنیم که. شما چه قدر علاقه به یادگیری دارین؟ یعنی همه چی بستگی به خودتون داره. من خودم 200 دفعه خواست اندورید یاد بگیرم نتونستم. چرا چون علاقه نداشتم. چرا 200 دفه چون پول توشه.
ولی چون به php علاقه داشتم خیلی راحت یادش گرفتم تو کمترین زمان.

بله .
ببینید من به جفتش علاقه دارم . اولویتم اینه که بتونم ازش کسب درآمد کنم.
من اگه اندروید رو یاد بگیرم مطمئنم میتونم کار کنم
ولی اگه پی اچ پی رو یاد بگیرم احتمال میدم که تا 3 و 4 سال بعد یک دونه پروژه هم بهم داده نشه.
مشکلم اینه.
با تشکر از شما

Mori Bone
سه شنبه 04 شهریور 1393, 20:31 عصر
شما بعد از اینکه از خودت مطمئن شدی خوب تبلیغ کن. ببین کار هست یا نه. البته اگه خوب بلد یاشید. که می گید علاقه دارم.
همیشه به اولین مشتریتون بهترین پروژه رو بدین(نه اینکه به بقیه بدترین رو بدینا). چون به همه شما رو معرفی می کنه. و مشتری رو مشتری میاد.

aavvzz
سه شنبه 04 شهریور 1393, 20:43 عصر
شما بعد از اینکه از خودت مطمئن شدی خوب تبلیغ کن. ببین کار هست یا نه. البته اگه خوب بلد یاشید. که می گید علاقه دارم.
همیشه به اولین مشتریتون بهترین پروژه رو بدین(نه اینکه به بقیه بدترین رو بدینا). چون به همه شما رو معرفی می کنه. و مشتری رو مشتری میاد.

خب شما فکر کن میخوای یه سایت بسازی که حدود قیمتش میشه 1 میلیون.
شما اول تو گوگل سرچ میکنی و بعد تبلیغا رو نگاه میکنی و کلی سایت رو چک میکنی و تحقیق میکنی.
قطعا به یه شرکت پروزه رو میدید نه به یک نفر.
برای همین کسی به من پروژه ای نمیده و به شرکت ها میدن.
اگر هم بخوام کار کنم به نظرم باید تو یه شرکت استخدام بشم که البته من نمیتونم چون دبیرستانی هستم.

hamedarian2009
سه شنبه 04 شهریور 1393, 21:30 عصر
با سلام
من در یک همایشی حضور داشتم که در مورد کسب و کار بود و startup
در اونجا امارهایی دیدم که برام خیلی جالب بود مثلا آقای سیلوستر استالونه 1500 بار فیلمنامه فیلم راکی رو به کارگردان ها نشون میداد و رد میکردن تا اینکه قبول کردن تا یکی از بهترین فیلم های دنیا را بوجود بیاره این یعنی اگه علاقه داری نا امید نباش و با جدیت برو جلو بالاخره موفق میشی

SadeghPro19
سه شنبه 04 شهریور 1393, 21:36 عصر
با توجه به صحبت های شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم و اکیدا توصیه میکنم که حتما برید سراغ اندروید چون با توجه به صحبت های خودتون مشخصه هم علاقه تون توی اون بیشتره و هم راهکار یا در واقع راه کسب درآمد ازش رو میدونید. البته این نکته رو بگم که اگه ایده ای دارین برین سمتش وگرنه هیچ فایده ای نداره باید یه ایده و ابزاری بسازید که بدرد مردم بخوره...

seyed.mehdi
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 12:39 عصر
دوست عزیز من از شما کوچیکترم و دارم هم اندروید هم PHP رو انجام میدم
خیلی هم راضیم
اگه بخواید میتونید کاری کنید که هر دو رو انجام بدید پروژه هم بگیرید به درستونم صدمه نخوره

prans.info
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 12:46 عصر
اندروید بعد یه مدت مثل سیستم عامل های قبلی جمع میشه به فکر یه چیز بلند مدت باشید ...

SadeghPro19
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 13:02 عصر
با توجه به گستردگی که اندروید پیدا کرده فکر نکنم حالا حالاها کنار بره.. در مورد صحبت دوستمون که میگه هر دو رو انجام بدید من مخالفم آدم اگه میخواد توی موفق باشه باید روی یه چیز تمرکز کنه و روی اون کار کنه تا تخصصش هم بیشتر باشه.

Mori Bone
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 13:06 عصر
من دوباره میگم. فقط باید خودتونو بشناسین و ببینید می تونید جفتشو با هم یاد بگیرین یانه. باید بشینین با خودتون درباره نوشته زیر فکر کنید:
1- چه قدر به برنامه نویسی علاقه دارم.
2- به چی علاقه دارم
3- می تونم همزمان ذهنم رو به دوتازبان تقسیم کنم یا نه
4- ...
خودتون خودتون خودتون خودتون خودتون

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 14:51 عصر
اندروید بعد یه مدت مثل سیستم عامل های قبلی جمع میشه به فکر یه چیز بلند مدت باشید ...

واقعا؟
این آمار دقیق رو از کجا گرفتید اونوقت؟
حساب آندروید از سیمبیان جداست. دلیل برکناری سیمبیان معلوم بود چون هسته چندانی نداشت و همین طور بزرگترین حامیش nokia بود که وقتی به مایکروسافت فروخته شد دیگر ادامه پیدا نکرد. ولی حساب آندروید جداست گوگل پشتشه. گوگل پشتشه یعنی کل دنیا پشتشه و خلاصه روی میلیونها دستگاه نصبه و فعاله. و بعدم به سرعت نسخه های جدید و امکانات بالاتر. خود سیمبیان توی اون چندین سالی که بود مگر چقد بروز رسانی میشد. خودشو میکشت تا هر ۳ یا ۴ سال یه نسخه جدید میومد. ولی آندروید هر چند ماه یکبار یک نسخه جدید داره.

prans.info
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 15:57 عصر
واقعا؟
این آمار دقیق رو از کجا گرفتید اونوقت؟
حساب آندروید از سیمبیان جداست. دلیل برکناری سیمبیان معلوم بود چون هسته چندانی نداشت و همین طور بزرگترین حامیش nokia بود که وقتی به مایکروسافت فروخته شد دیگر ادامه پیدا نکرد. ولی حساب آندروید جداست گوگل پشتشه. گوگل پشتشه یعنی کل دنیا پشتشه و خلاصه روی میلیونها دستگاه نصبه و فعاله. و بعدم به سرعت نسخه های جدید و امکانات بالاتر. خود سیمبیان توی اون چندین سالی که بود مگر چقد بروز رسانی میشد. خودشو میکشت تا هر ۳ یا ۴ سال یه نسخه جدید میومد. ولی آندروید هر چند ماه یکبار یک نسخه جدید داره.
من نظر شخصی خودم رو گفتم و این در حد یه پیش بینی هست تا آمار و تحقیق
از نظر من احتمال اینکه حداقل خود گوگل آندروید رو بزاره کنار و یه چیز جدید بیرون بده زیاده
منظور من هم این بود که بلاخره آندروید هم پشتت هر کسی باشه باز یه دوره ای داره ولی فکر نکنم بشه برای پی اچ پی و وب دوره تعیین کرد مگر اینکه یه پیشرفت بزرگی تو علم به وجود بیاد ...

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 17:49 عصر
با این که هر چیزی دوره‌ای داره موافقم ولی چون شروع کننده پست سوال در مورد یادگیری آندروید داشت این جواب ممکنه براش دوگانگی داشته باشه. همچنین آندروید بستر خودش رو باز کرده. مثلا ویندوز در بین کاربران بستر خودش رو باز کرده آیا امکان داره ویندوز کنار بره و چیز دیگری جاش رو بگیره. مشکل سیستم عاملهای موبایل مثل پالم، سیمبیان، بلک بریو جاوا این بود که هم برنامه نویسا باهاشون راحت نبودن و هم کاربران استفاده کننده ولی آندروید چنان مهندسی شده که هم برنامه نویسا باهاش راحت هستن و کاربران برای استفاده از نرم افزارهای متنوع

من نظر شخصی خودم رو گفتم و این در حد یه پیش بینی هست تا آمار و تحقیق
از نظر من احتمال اینکه حداقل خود گوگل آندروید رو بزاره کنار و یه چیز جدید بیرون بده زیاده
منظور من هم این بود که بلاخره آندروید هم پشتت هر کسی باشه باز یه دوره ای داره ولی فکر نکنم بشه برای پی اچ پی و وب دوره تعیین کرد مگر اینکه یه پیشرفت بزرگی تو علم به وجود بیاد ...

prans.info
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 18:22 عصر
با این که هر چیزی دوره‌ای داره موافقم ولی چون شروع کننده پست سوال در مورد یادگیری آندروید داشت این جواب ممکنه براش دوگانگی داشته باشه. همچنین آندروید بستر خودش رو باز کرده. مثلا ویندوز در بین کاربران بستر خودش رو باز کرده آیا امکان داره ویندوز کنار بره و چیز دیگری جاش رو بگیره. مشکل سیستم عاملهای موبایل مثل پالم، سیمبیان، بلک بریو جاوا این بود که هم برنامه نویسا باهاشون راحت نبودن و هم کاربران استفاده کننده ولی آندروید چنان مهندسی شده که هم برنامه نویسا باهاش راحت هستن و کاربران برای استفاده از نرم افزارهای متنوع
گفته های شما کاملا صحیحه
چون من معمولا بلند مدت نگاه می کنم برای یاد گیری یا انجام کاری هم خیلی موارد رو مد نظر قرار میدم نظرم اینطوریه
به هر حال باز آندروید بازار خودش رو داره و استارتر تاپیک میتونه با خلاقیت و ایده پردازی به درآمد خوب و موفقیت برسه .

aavvzz
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 18:23 عصر
دوستان از همتون ممنونم برای راهنماییاتون.