PDA

View Full Version : چند سوال در موردYii Framework

IR-Developer
سه شنبه 04 شهریور 1393, 19:34 عصر
سلام دوستان من میخوام شروع به یادگیری PHP کنم و YiiFramework را یادبگیرم . میخواستم بدونم تا چه حد باید PHP را مسلط بشم تا بتونم وارد مباحث این فریمورک بشم ؟

من الان Asp.Net MVC کار میکنم و بدلیل اینکه خیلی به لینوکس و PHP از اول علاقه مند بودم میخوام این زبانم یادبگیرم . با این پیش زمینه ایی که دارم حدودا چندوقت طول میکشه تا این فریمورک را یادبگیرم ؟

فکر کنم از Asp.Net MVC آسون تر باشه درسته ؟

MMSHFE
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 10:23 صبح
شما اول باید PHP رو یاد بگیرین در حدی که بتونید روی مباحث OOP و MVC در PHP بدون مشکل خاصی کار کنید. بعد از اون دیگه یادگیری Yii یا هر فریمورک دیگه کار راحتیه. اگه نمیخواین هزینه کنید، این تالار و همچنین سایت php.net و yiiframework.com منابع رایگان خوبی هستن و eBookهای خیلی خوب و عالی هم زیاده توی اینترنت ولی اگه تمایل به صرف هزینه جهت کاهش دوره یادگیری دارین، توی امضای من دو پکیج تصویری فارسی برای PHP (حدود 50 ساعت) و Yii (حدود 20 ساعت) هست که کار خودمه و بصورت عملی از پایه کار با این موارد رو یاد خواهید گرفت.

IR-Developer
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 17:29 عصر
شما اول باید PHP رو یاد بگیرین در حدی که بتونید روی مباحث OOP و MVC در PHP بدون مشکل خاصی کار کنید. بعد از اون دیگه یادگیری Yii یا هر فریمورک دیگه کار راحتیه. اگه نمیخواین هزینه کنید، این تالار و همچنین سایت php.net و yiiframework.com منابع رایگان خوبی هستن و eBookهای خیلی خوب و عالی هم زیاده توی اینترنت ولی اگه تمایل به صرف هزینه جهت کاهش دوره یادگیری دارین، توی امضای من دو پکیج تصویری فارسی برای PHP (حدود 50 ساعت) و Yii (حدود 20 ساعت) هست که کار خودمه و بصورت عملی از پایه کار با این موارد رو یاد خواهید گرفت.

من حاظرم برای یادگیری هزینه کنم ارزش داره و سرمایه گذاریه .

این سرفصل های php را دیدم خیلی زیاده . همش را باید یادبگیرم و مهمه ؟ تا آخر عمرم که طول میکشه :لبخند:
معمولا مدت یادگیری چقدر طول میکشه ؟ با توجه به میزان پیچیدگی مطالب ؟

MMSHFE
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 17:55 عصر
لازم نیست تا آخر عمر انتظار بکشین. اگه پا به پای پکیج تمرین کنید، تا پایان 50 ساعت آموزش این مواردی که گفته شده رو یاد میگیرین. فقط تمرین زیادی باید داشته باشین. خیلی از کسانی که تهیه کردن توی بازه یکی دو ماهه یاد گرفتن.