PDA

View Full Version : سوال: کار با پنل اس ام اس

AliRezaBeytari
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 14:31 عصر
سلام به دوستان عزیز برنامه نویس !! :لبخندساده:
من میخواستم بدونم بهتره از کدوم سایت پنل ارسال و دریافت اس ام اس بگیرم. و اگر میشه آموزش کامل برنامه نویسی PHP اون که بشه باهاش اس ام اس رو دریافت و ارسال کرد رو هم قرار بدید. در حقیقت من تا به حال با پنل اس ام اس کار نکردم و نمیدونم باید چیکار کنم. اگر میشه به صورت کامل توضیح بدید و نمونه کدهای دریافت و ارسال رو هم قرار بدید. و باز هم تاکید میکنم ، خیلی مهمه ، میخوام حتما بتونم اس ام اس ها رو با کد نویسی PHP دریافت کنم و پردازش کنم. خیلی ممنون میشم اگر کامل توضیح بدید.

موفق باشید.

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 14:44 عصر
توضیح کاملی در کار نیست
در واقع باید این طور توضیح داد که پنل های sms یک بخش وب‌سرویس هم دارن که به شما اکانت میدن همراه با ماژولها و نمونه کدهای ارتباط به وب سرویس اونها. مثلا به شما ماژول میدن که برای ارتباط با وب سرویس فلان تابع را اجرا و مقدارهای مورد نظر را به آن بدهید و send کنید. یعنی همه چی واضحه و شما حداقل چیزهایی که یک برنامه‌نویس باید درباره php بدونه رو بلد باشید میتونید از نمونه کدها و ماژولهای اونها استفاده کنید.
پنل sms‌هم یه جوری شبیه همین خریداری سایته. خودتون باید سبک سنگین کنید ببینید پنل کدوم شرکت به درد کار شما میخوره. مثلا بعضی ها زیاد روی وب سرویش مانور ندادن و بیشتر تمایل داره افراد بیان توی پنل تحت وب اونها و اونجا اس ام اس گروهی بفرستن و همین طور هم بر عکس. حتی بعضی ها دسترسی به وب سرویس رو همراه با فروش پنل بهتون میدن ولی بعضی یه درصد جزئی برای ارسال اس ام اس میگیرن ولی برای دسترسی به وب سرویس باید مبلغی پرداخت کنید.

AliRezaBeytari
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 15:01 عصر
خیلی از پاسختون ممنون.
به نظر شما ، از کدوم سایت پنل بگیرم تا بتونم بیشتر در قسمت برنامه نویسی PHP اون ، مانور بدم ؟؟!!! ( اون پنلی که خودتون استفاده میکنید ! )

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 15:06 عصر
معمولا بسته به درخواست مشتری از پنلهای متفاوت استفاده میکنم.
ولی برای شروع و همچنین داشتن راهنمای پنل پارس گرین خوبه همین بالای سایت منوی وب سرویس پیامک رو کلیک کن

AliRezaBeytari
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 16:12 عصر
این کد دریافت اس ام اس هست :

<?php

$webServiceURL = "http://login.parsgreen.com/Api/SendSMS.asmx?WSDL"; //آدرس وب سرویس را در این قسمت وارد کنید
$webServiceSignature = ""; // امضای دیجیتالی خود را در این قسمت وارد کنید
$webServiceRecID = ""; // کد رهگیری را وارد کنید

$parameters = array( // در این قسمت گزینه های مورد نظر ساخته می شوند برای ارسال
'signature' => $webServiceSignature,
'RecID' => $webServiceRecID,
);

try {
$connectionS = new SoapClient($webServiceURL); // ایجاد یک ارتباط اولیه با وب سرویس
$responseSTD = (array) $connectionS->GetDelivery($parameters); // ارسال درخواست و گرفتن نتیجه آن ها
if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == -1 ) {
echo " امضای وارد شده معتبر نیست";
//بررسی حابت ها موحود بر روی مقدار خروجی تابع
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 40 ) {
echo " پیامک مورد نظر منتظر تحویل می باشد";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 41 ) {
echo "پیامک مورد نظر تحویل شد";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 42 ) {
echo "پیامک مورد نظر تحویل نشد";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 43 ) {
echo "حطا در مخابرات";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 44 ) {
echo "پیامک ارسال نشد";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 45 ) {
echo "خطا";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 46 ) {
echo "کد رهگیری وارد شده یافت نشد";
} else if ( $responseSTD['GetDeliveryResult'] == 47 ) {
echo "کدرهگیری وارد شده معتبر نیست";
}

}
catch (SoapFault $ex) {
echo $ex->faultstring; //زمانی که خطایی رخ دهد این قسمت خطا را چاپ می کند

}

حالا میخواستم بدونم ، چطور میتونم کاری کنم که وقتی کسی بهم اس ام اس ارسال کرد ، اون رو دریافت کنم ؟؟!!
درحقیقت میخوام وقتی که کاربر اس ام اس رو ارسال کرد ، خود این کد اطلاعات رو درون DataBase ذخیره کنه !
باید از Cron Jobs استفاده کنم ؟؟!!

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 17:53 عصر
باید درون توابعی که بهتون دادن دنبال تابع گرفتن اس ام اس باشید. که با این کار با درخواست شما اس ام اس جدید بهتون تحویل داده میشه. البته این کد شما برای delivery هست که چک کنه آیا sms رفته یا نه.

AliRezaBeytari
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 20:52 عصر
نه ، من درحقیقت میخوام به طور اوتوماتیک هر وقت پیامی برام ارسال شد ، اون رو در DataBase ذخیره کنه !!!

AliRezaBeytari
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 19:58 عصر
دوستان کسی راهنمایی نمیکنه ؟؟؟!!!!

مهرداد سیف زاده
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 20:38 عصر
این که شما میخواید میشه بر عکس یعنی وب سرویس بیاد به درون mysql شما داده تزریق کنه. خب امکان نداره چون این شما هستید که باید به وب سرویس درخواست بفرستید که اگر sms جدید بود به شما تحویل بده

adminmftq
چهارشنبه 16 مهر 1393, 08:58 صبح
سلام
من از یه سامانه، دسترسی وب سرویس ارسال پیام گرفتم خیلی خوبه.
آدرس سایت http://ghasedak-ict.com

ali.webdesign
چهارشنبه 16 مهر 1393, 19:37 عصر
من از آراگستر گرفتم و به راحتی با php میتونم پیامک ارسال کنم

aragostar.com

از این شرکت گرفتی مشکلی داشتی بهم بگو کمکت کنم