PDA

View Full Version : مشکل در شناسایی دیتابیس در سیستم مشتری

Yanehsar
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 19:55 عصر
سلام
برنامه ای با استفاده از LINQ و SQL Server 2008 R2 طراحی و نوشتم . در هنگام ساختن فایل ست آپ(با استفاده از خوده ویژوال فایل ست آپ ساختم) فایل های SQL رو کنار پروژه خودم قرار دادم و فایل رو ساختم . روی سیستم مشتری هم Sql server desktop engine رو نصب کردم اما هنگام اجرا با خطای زیر مواجعه میشم چیکار باید بکنم؟آیا باید فایل SQL من به SQL engion اتچ بشه ؟با در صورتی که بخوام فایل های SQL کنار پروژه ام باشه چیکار باید بکنم ؟مانند ADO رشته اتصال داریم ؟چطوری باید تنظیم و کد نویسی بشه ؟ چطوری باید اینکار رو انجام بدم ؟ممنون میشم راهنمائیم کنید .

122755

aghayex
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 22:45 عصر
کانکشن استرینگ رو بزارید

Yanehsar
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 06:33 صبح
کانکشن استرینگ رو بزارید

تو این برنامه کانکشن استرینگی تعریف نکردم کجا باید تعریف کنم ؟؟؟؟چطوری؟؟؟با linq اولین باره برنامه نویسی می کنم !

MahmoodM30
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 12:58 عصر
این مسیر رو برید

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools بعدش روی Component Services کلیک کنید تا باز بشه

بعد از سمت چپ صفحه باز شده بر روی گزینه Services Local کلیک کنید بعد از لیست دنبال Sql Server Express راست کلیک و گزینه Start روبزنید تا مشکلتون حل بشه

من به این روش حل میکنم

shahryari
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 18:07 عصر
Sql server desktop engine از سیکول 2000 ساپورت میکنه
اسکریپت کل بانک رو بریز داخل یک فایل و توسط osql بانکت رو ایجاد کن

Yanehsar
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 19:59 عصر
Sql server desktop engine از سیکول 2000 ساپورت میکنه
اسکریپت کل بانک رو بریز داخل یک فایل و توسط osql بانکت رو ایجاد کن
ولی Sql server desktop engine 2008 رو دانلود کردم و روی سیستم مشتری هم تمام مراحل نصبش شبیه SQL server 2008 R2 بودش!!!!!!!

اسکریپ بانک که در اختیارم هستش اما اطلاعاتی راجب OSQL ندارم

aghayex
جمعه 07 شهریور 1393, 12:18 عصر
دوست عزیز سوالات شما متناقض هست ! وقتی شما به مرحله ستاپ سازی می رسید یعنی دیگه برنامه تموم شده اما شما هنوز نمی دونید فزق SQL server 2008 R2 با SQL server Express چیه !

http://barnamenevis.org/showthread.php?466456-تفاوت-بین-دو-نوع-کانکشن-استرینگ-اتصال-به-سرور-یا-اتصال-به-فایل-در-پایگاه-داده-SQLServer

shahryari
جمعه 07 شهریور 1393, 12:34 عصر
ولی Sql server desktop engine 2008 رو دانلود کردم و روی سیستم مشتری هم تمام مراحل نصبش شبیه SQL server 2008 R2 بودش!!!!!!!

اسکریپ بانک که در اختیارم هستش اما اطلاعاتی راجب OSQL ندارم
عجب... لینک دانلودشو بده ببینم..
دسکتاپ انجین یا به اختصار MSDE مال سیکول 2000 که ریلز a آخرین ورژنش بوده
احتمالا شما نسخه اکسپرشو دانلود کردید..

اینم درباره OSQL (http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa214012%28v=sql.80%29.aspx)

Yanehsar
جمعه 07 شهریور 1393, 13:17 عصر
دوست عزیز سوالات شما متناقض هست ! وقتی شما به مرحله ستاپ سازی می رسید یعنی دیگه برنامه تموم شده اما شما هنوز نمی دونید فزق SQL server 2008 R2 با SQL server Express چیه !

http://barnamenevis.org/showthread.php?466456-تفاوت-بین-دو-نوع-کانکشن-استرینگ-اتصال-به-سرور-یا-اتصال-به-فایل-در-پایگاه-داده-SQLServer

به خاطر برخی مشکلات از جمله همین مشکلی که الان برخوردم زیاد مایل نیستم از SQL به عنوان دیتابیسم استفاده کنم(البته برنامه های بزرگی ننوشتم)الان هم برای اولین بار دارم با LINQ برنامه می نویسم پایگاه داده روی سیستم خودم SQL Server 2008 R2 هستش فایل ست آپ هم ساختم روی سیستمی خواستم تست کنم که با خطای که براتون گذاشتم برخوردم(مشکل دیتابیس)
تو سرچ های که کردم گفتن باید engine نصب کنید منم بعد از سرچ به engine2000 برخوردم که 2008 سرچ کردم که احتمالا فایلی که دانلود کردم همون Express هستش .
حالا شما راهنمایی بفرمائید که چطوری باید ست آپ بسازم روی سیستم های دیگه برنامه خودم اجرا کنم ؟چطوری دیتابیس خودم به Express معرفی کنم ؟؟؟

aghayex
جمعه 07 شهریور 1393, 18:50 عصر
من تا حالا با لینک کار نکردم و از Ado مستقیم به EF رفتم . اما در کل شما باید یک کانکشن استرینگ داشته باشید . این کانکشن استرینگ هست که در اون تعیین می کنید منبع داده شما چیه و سرویس دهنده اون چیه .

Yanehsar
جمعه 07 شهریور 1393, 21:00 عصر
من تا حالا با لینک کار نکردم و از Ado مستقیم به EF رفتم . اما در کل شما باید یک کانکشن استرینگ داشته باشید . این کانکشن استرینگ هست که در اون تعیین می کنید منبع داده شما چیه و سرویس دهنده اون چیه .
تنها کانکشینی که داخل برنامه پیدا کردم داخل .dbml بودش اما چطوری باید تنظیمش کنیم و از همه مهمتر داخل سیستم مشتری هستش که چطوری باید دستکاری میشه کرد !!!!

abtin148
یک شنبه 11 آبان 1393, 00:30 صبح
سلام دوست عزیز کانکشن شما در فایلی به اسم app.config کنار دیگر فایل های پروژتونه

behnamgholipoor
یک شنبه 11 آبان 1393, 01:34 صبح
سلام دوست عزیز
در روش LINQ دیتا بیس در کنار فایل اجرایی برنامه (پوشه Debug) قرار میگیره و نیازی به ذکر Connection String نیست
در زمان ایجاد Setup فایل دیتابیس به همراه log رو با فایل اصلی برنامه و رفرنس ها به پوشه Application Folder اضافه کن
همچنین پیشنیاز های Sql Express و Dotnet Framwork رو به فایل Setup اضافه کن