PDA

View Full Version : یه مشکل کوچیک در آپدیت پروفایل

omid yeganeh
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 20:35 عصر
سلام و درود به اساتید برنامه نویس...
خسته نباشید:قلب:

یه پروفایل واسه کاربر طراحی کردم اطلاعاتو از دیتا بیس خوندم و ریختم توی چند تا تکست باکس و لیبل حالا وقتی میخوام پروفایلو ویرایش کنم چون فیلد یوزرنیمم توی دیتابیس یونیک هست حتما باید موقع ویرایش اطلاعات ، نام کاربری رو هم تغییر بدم وگرنه پیغام تکراری بودن نام کاربری رومیده چکار کنم؟

یه نفر گفت یه کنترل HiddenField به صفحت اضافه کن و توی کد سی شارپ در فسمت پیج لود همونجایی که با کد اطلاعاتو خوندم و ریختم توی تکست باکس ها کنار همون کدها این کنترل HiddenField رو برابر قرار بده با تکست باکس یوزرنیمت که من به این صورت کد رو اضاف کردم HiddenField .Value=txtUserName.Text

بعد گفت توی رخداد کلیک اونجایی که اطلاعاتو اپدیت میکنه این کد رو نوشتم ولی جواب نداد چکار کنم ؟

if(txtUserName.Text==HiddenField1.Value)
{
کد های اپدیت رو نوشتم
}
else
{
اینجا توی دیتابیس چک کردم اگه نام تکراری وارد شد خطا بده
}

چکار کنم؟:گریه:

omid yeganeh
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 22:14 عصر
کسی نیست مشکل مارو حل کنه:گریه:

omid yeganeh
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 23:15 عصر
عجب:ناراحت:
همه فقط میان نگاه میکنن

aminmousavi
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 04:05 صبح
سلام دوست عزیز ، دوستی که قبلا راهنماییت کرده ، درست فرموده
احتمالا شما بد متوجه شدین !
نام کاربری جاری فرد رو توی hiddenfiled میریزید ، بعد اگه txtUsername برابر باشه با hiddenfiled یعنی باید آپدیت رو انجام بدین ، اما دیگه نیازی نیست username رو آپدیت کنین (بکنین هم اتفاقی نمیفته) بقیه فیلد ها رو آپدیت میکنین ، اما اگه hiddengield با txtusername برابر نبود باید چک کنین توی جدول شما txtUsername وجود داره یا نه ! اگه وجود نداره که تکراری نیست username رو آپدیت میکنین + بقیه فیلد ها ، اما اگه وجود داشت پیغام تکراری بودن رو میدید

omid yeganeh
پنج شنبه 06 شهریور 1393, 09:58 صبح
مرسی داداش الان همین کارو کردم همه اطلاعات ویرایش میشه جز نام کاربری کجاش اشتباه کردم؟

aminmousavi
شنبه 08 شهریور 1393, 02:49 صبح
نمیدونم چی نوشتید که ، تیکه کدتون رو بزارید

omid yeganeh
شنبه 08 شهریور 1393, 10:27 صبح
مرسی داداش طبق دستورتون عمل کردم درست شد مرسی:قلب: