PDA

View Full Version : استفاده از یک کانکشن با drog - drop در 2005 !

once4ever
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 13:36 عصر
با 2003 میتونستیم با کشیدن یک table روی فرم یک کانکشن ایجاد کنیم اما با 2005 نمیشه! (یا واسه من کار نمیکنه)
میخوام یک کانکشن درست کنم که تمام برنامه ازاون استفاده بشه که البته بصورت xml داخل پروژه ذخیره میشه (فایل app.config)

<connectionStrings>
<add name="StoreManager.Properties.Settings.MainDbConnectionS tring"
connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\database\MainDb.mdb"
providerName="System.Data.OleDb" />
</connectionStrings>

اینو دیدم ولی نمیدونم چجوری درست میشه!

Mehrafrooz
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 18:31 عصر
شما می تونید از منوی data و انتخاب گزینه add new data source جدول جدیدی رو به پروژتون اضافه کنید . در همون منوی data گزینه show data source رو انتخاب کنی ، پانلی همانند toolbox نشون داده می شه که همین کاری رو که می خوای انجام میده . کافیه که جدولی رو انتخاب کنی و روی فرم بندازی ، خودش کارهای اولیه رو انجام میده . و می تونی از اون به طور سراسری استفاده کنی . فقط تنها چیزی که هست اینه که هر جدولی رو که خواستی باید روی فرم بندازی بعدش ازش استفاده کنی

once4ever
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 18:50 عصر
اینارو تو 2003 میدونم.
ولی c#.net 2005 که من دارم همچین امکانی برای drog and drop نداره!
شما تو 2005 انجام دادی؟

Mehrafrooz
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 23:38 عصر
اینهایی که گفتم مال 2005 هست که خودم دارم ازش استفاده می کنم . حتی این امکان هست که شما نوع فیلدی رو که داری انتخاب کنی مثلا به صورت کومبو باکس و بعد اونو بندازی رو فرم و امکانات دیگه .

once4ever
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 23:51 عصر
پس احتمالا مال من نداره - چون من از visual c#.net 2005 express edition استفاده میکنم و اصلا اینارو نداره!
ممنون

Mehrafrooz
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 23:59 عصر
پس احتمالا مال من نداره - چون من از visual c#.net 2005 express edition استفاده میکنم و اصلا اینارو نداره!
ممنون
احتمالا به همین دلیله . چون من از نسخه team suite استفاده می کنم اینو گفتم .

once4ever
جمعه 05 خرداد 1385, 19:05 عصر
شما با vs2003 کارکردید؟
اونجا با ایجاد یک کندکشن و کشیدن یک جدول از کانکشن برروی فرم یک oledbcon یا sqlcon ایجاد میشد و با درست کردن dataadaptor و دیتاست میتونستیم کارهای بانک اطلاعاتی رو انجام بدیم.
تو vs2005 دیتاآداپتر نداره و اون چیزی که شما گفتید یک دیتاست برروی فرم میکشه و درست میکنه!

راستش هنوز یک روش درست تو vs2005 ندیدم که بتونم با بانک کار کنم (بجز کدنویسی تمام ارتباطات و..)
اگه میشه بگید چجوری میتنوم بانک رو کنترل کنم؟

Mehrafrooz
جمعه 05 خرداد 1385, 23:33 عصر
چرا در 2005 هم دیتا اداپتور وجود داره . درسته که در toolbox به صورت پیش فرض دیده نمیشه ولی اگر در toolbox راست کلیک کنی و add item رو انتخاب کنی ، داخل لیست ابزارها اونو می بینی .