PDA

View Full Version : کمک در ساخت چت روم

omid yeganeh
جمعه 07 شهریور 1393, 13:43 عصر
سلام دوستان میخوام یه سایت راه اندازی کنم که کاربران بتونن واسه خودشون چت روم های عمومی و خصوصی بسازن و خودشون اون چت رومو بتونن مدیریت کنن مثلا مدیرانی برای برقراری نظم در چت روم انتخاب کنن و مدیران بتونن کاربران متخلف رو مسدود کنن چه راههایی پیش نهاد میکنین؟ لطفا راهنماییم کنید
ممنون

omid yeganeh
جمعه 07 شهریور 1393, 22:53 عصر
همه میان فقط نگاه میکنن ؟:متفکر:
خب یه نظر هم بدین

Mousavmousab
جمعه 07 شهریور 1393, 23:25 عصر
سلام

خلاصه من که متوجه نشدم ، شما می خواهید سرویسی ارائه دهید که دیگران (منظور سایت ها و وبلاگ ها) از سرویس چت شما استفاده کنند یا اینکه کلاٌ یه سرویس یا سایت برای چت می خواهید ارائه کنید؟

در هر دو صورت باید Ajax را خوب مطالعه کنی ، در ضمن منابع فارسی در این زمینه من ندیدم ولی انگلیسی بخوای چند تا تو سایت CodeProject قبلاٌ دیدم. باید زیاد مطالعه کنید.

پیاده کردن قوانینیش هم مربوط به ساست های خودتون میشه دیگه ! اینکه چه کسی را مسدود کنید و شرط و شروطش بر حسب کار خودتونه .

omid yeganeh
جمعه 07 شهریور 1393, 23:54 عصر
مرسی داداش اره
کلاٌ یه سرویس یا سایت برای چت می خوام
داداش یعنی ایجکس بلد باشم حله؟

پیام حیاتی
شنبه 08 شهریور 1393, 02:09 صبح
سلام
اگر سرویس میخواین علاوه بر مسلط بودن به زبان برنامه نویسی وب و Ajax باید مطالب مربوط به وب سرویس ها رو هم مطالعه کنید(ایجاد وب سرویس،مدیریت و...).
اگر تنها سایت هست که زبان برنامه نویسی و Ajax کفایت میکنه.
شما نیاز به Ajax دارید تا درخواست ها و پست ها کمترین بار رو بر روی سرور اعمال کنند و نیاز به رفرش کلی نباشه که در پروژه های چت ، پشتیبانی آنلاین و موارد مشابه دارای اهمیت بیشتری خواهد بود