PDA

View Full Version : پاسخ به ایمیل

radan63
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 17:36 عصر
من در سایتم یک قسمت تماس با ما دارم که کاربر نظرات خود را در آن جا وارد می کند . و آدرس ایمیلش را هم می دهد
adminنظرات وایمیل کاربر را میبیند admin با کلیک برروی ایمیل کاربر باید وارد صفحه ای شود و پیغام مورد نظر را به ایمیل کاربر بفرستدمتاسفانه نحوه انجام این کاررا بلد نیستم کاری که در سایت های دیگر هم انجام می شود مثل عمل replyدر یاهو در یک جمله چه جوری میشه از طریق سایت برای کاربر email زد

iekrang
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 20:33 عصر
دوست عزیز نمیدونم دقیقاً منظورتون اینه یا نه:اینکه بعد از ارسال پیغام،کاربر ایمیلی رو با موضوع تشکر یا ... دریافت کنه.این یک گزینه است که توی خود ایمیلتون تنظیم میکنید و نیاز به برنامه نویسی نداره.اینکه AutoResponce باشه.
در غیر این صورت بیشتر توضیح بدید.

manager
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 20:35 عصر
خوب شما کافیه یه میل به کاربر بزنید که این نحوه ی انجام این عمل توی همین بخش بحث شده...بگردید پیدا می کنید..

radan63
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 11:29 صبح
دوست عزیز نمیدونم دقیقاً منظورتون اینه یا نه:اینکه بعد از ارسال پیغام،کاربر ایمیلی رو با موضوع تشکر یا ... دریافت کنه.این یک گزینه است که توی خود ایمیلتون تنظیم میکنید و نیاز به برنامه نویسی نداره.اینکه AutoResponce باشه.
در غیر این صورت بیشتر توضیح بدید.
نمیدونم چه جوری منظورم رو بگم اری مثل اینه وقتی در ی سایت روی ی ایمیل لی می نی وارد صفحه ی outlouk express میشه و تو متنتو وارد می نی این ار رو چه جوری انجام بدم

radan63
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 11:33 صبح
خوب شما کافیه یه میل به کاربر بزنید که این نحوه ی انجام این عمل توی همین بخش بحث شده...بگردید پیدا می کنید..
من گشتم ولی چیزی پیدا نکردم اگه میشه راهنمایی کنید نیاز فوری دارم
ممنون

nazaninam
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 11:49 صبح
شما دارید دو تا سوال متفاوت می پرسید
اولی که مشخصه شما یک تابع ارسال میل درست می کنید و هر چقد میل میخواید به هر کسی می فرستید حالا به اشکال مختلف
دومی ربط پیدا کرد به outlook اونم بستگی کامپیوتر کاربر داره که oulook به صورت پیشفرض روش نصب باشه یا نه و....

radan63
شنبه 06 خرداد 1385, 11:25 صبح
شما دارید دو تا سوال متفاوت می پرسید
اولی که مشخصه شما یک تابع ارسال میل درست می کنید و هر چقد میل میخواید به هر کسی می فرستید حالا به اشکال مختلف
دومی ربط پیدا کرد به outlook اونم بستگی کامپیوتر کاربر داره که oulook به صورت پیشفرض روش نصب باشه یا نه و....
من همین جوری outlook رو مثال زدم برای این که منظورم رو بفهمونم من مشکلم اینه که اصلا نمیدونم چه جوری از طریق سایت جواب ایمیلش را داد چه جوری میشه به کاربر ایمیل زد برای ارسال ایمیل باید چه کار کرد آیا نرم افزار خاصی باید نصب کرد یا نه؟
اصلا در این مورد اطلاعی ندارم. یکی به من گفت که باید از کلاس smtp برای ارسال emailاستفاده کرد چه جوری؟
سایت های دیگه چه جوری از سایتشون به کاربر میل میزنند ؟
فرض کنید من وارد سایتی شده ام و فرم نظر خواهی سایت را که شامل آدرس email است پر کرده ام بهدا که وارد mailbox خودم می شوم میبینم از آن سایت برایم ایمیلی زده شده و جوابی یا حتی یک تشکر بابت اینکه نظرم را گفتم ار من شده من می خواهم که بتوانم یک همچین کاری انجام دهم یعنی وقتی کسی وارد سایت من شد و فرم نظر خواهی را پرکرد admin بتواند به آدرس ایمیلش میل زده و جوابش را بدهد ووقتی آن شخص وارد mailboxخود شد جوابی که adminداده ببیند
من فقط آدرس ایمیل طرف را دارم چه جوری میتوانم برای آن شخص میل بزنم و ایمیلی برایش ارسال کنم
خواهش میکنم هر کاری که لازم است و هر نرم افزاری که احیانا احتیاج است بگویید نیاز غوری دارم

AspNet
شنبه 06 خرداد 1385, 12:43 عصر
خیلی آسون میتونی به هر کسی دوست داشتی ایمیل بزنی:
اول این رفرنس رو به برنامت اضافه کن:

using System.Net.Mail;
بعد هم 3 تا textBox میزاری واسه اسم و ایمیل ادمین و ایمیل طرفی که میخوای بهش میل بزنی.
و یه Button هم میزاری واسه send Email.
حالا کدای زیر رو واسه روال Button_click بنویس:

protected void btnSend_Click(object sender, EventArgs e)
{
MailMessage myMessage = new MailMessage();
SmtpClient myMail = new SmtpClient();

if (Page.IsValid)
{
MailAddress fromAddress = new MailAddress(txtFromEmail.Text);
MailAddress toAddress = new MailAddress(txtToEmail.Text);

myMessage.From = fromAddress;
myMessage.To.Add(toAddress);
myMessage.Subject = "Email From Admin";
myMessage.IsBodyHtml = false;
myMessage.Body = txtMessage.Text +"\r\n" + "This message was sent from: " +
Request.ServerVariables["SERVER_NANE"] + "." + "\r\n" + "\r\n" +
"This email was sent to " + txtToEmail.Text + ".";
//Doesn't have to be local... just enter your
//SMTP server's name or ip address!
myMail.Host = "localhost";
myMail.Send(myMessage);

lblMessageSent.Text = "Your message has been sent to " + txtToEmail.Text + ".";

}
}

خیلی ساده ایمیل فرستاده میشه. البته حواست باشه این کد واسه asp.net 2 و با c#.net نوشته شده.

مشکلی داشتی بگو..
موفق باشی.

radan63
یک شنبه 07 خرداد 1385, 15:38 عصر
خیلی آسون میتونی به هر کسی دوست داشتی ایمیل بزنی:
اول این رفرنس رو به برنامت اضافه کن:

using System.Net.Mail;
بعد هم 3 تا textBox میزاری واسه اسم و ایمیل ادمین و ایمیل طرفی که میخوای بهش میل بزنی.
و یه Button هم میزاری واسه send Email.
حالا کدای زیر رو واسه روال Button_click بنویس:

protected void btnSend_Click(object sender, EventArgs e)
{
MailMessage myMessage = new MailMessage();
SmtpClient myMail = new SmtpClient();

if (Page.IsValid)
{
MailAddress fromAddress = new MailAddress(txtFromEmail.Text);
MailAddress toAddress = new MailAddress(txtToEmail.Text);

myMessage.From = fromAddress;
myMessage.To.Add(toAddress);
myMessage.Subject = "Email From Admin";
myMessage.IsBodyHtml = false;
myMessage.Body = txtMessage.Text +"\r\n" + "This message was sent from: " +
Request.ServerVariables["SERVER_NANE"] + "." + "\r\n" + "\r\n" +
"This email was sent to " + txtToEmail.Text + ".";
//Doesn't have to be local... just enter your
//SMTP server's name or ip address!
myMail.Host = "localhost";
myMail.Send(myMessage);

lblMessageSent.Text = "Your message has been sent to " + txtToEmail.Text + ".";

}
}

خیلی ساده ایمیل فرستاده میشه. البته حواست باشه این کد واسه asp.net 2 و با c#.net نوشته شده.

مشکلی داشتی بگو..
موفق باشی.
ممنون از کدتون ولی چند تا سوال دارم
شما گفتید ایمیل adminرو باید به کار ببرم به عنوان ایمیل مبدا ولی من اصلا ایمیلی برای admin ندارم چه چوری برای admin در سایت ایمیل قرار دهم و این ایمیل آیا همان ایمیلی است که در هر سایتی به عنوان ایمیل سایت در اختیار کاربران قرار می دهند؟و اینکه چه طوری میشه پیام هایی که کاربر از طریق ایمیل سایت و از طریق میل باکسش برای سایت فرستاده مشاهده کرد؟همان طور که گفتم من از طریق صفحه ی تماس کاربران آدرس ایمیلشان را و پیامشان را می گیرم نه اینکه کاربران وارد میل باکس خودشان بشوند و با دادن آدرس ایمیل سایت برایم میل بزنند.آیا این موضوع ربطی به پوشه ی mailroot دارد یا نه؟من می خواهم نحوه ی هر دو نوع فرستادن پیغام به سایت را بدانم .
در آخر آیا برای تست عملیات باید به اینترنت وصل باشم.
ببخشید خیلی طولانی شد خواهش می کنم جوابم را سریع بدهید کمبود وقت دارم.

AspNet
یک شنبه 07 خرداد 1385, 21:07 عصر
شما گفتید ایمیل adminرو باید به کار ببرم به عنوان ایمیل مبدا ولی من اصلا ایمیلی برای admin ندارم چه چوری برای admin در سایت ایمیل قرار دهم و این ایمیل آیا همان ایمیلی است که در هر سایتی به عنوان ایمیل سایت در اختیار کاربران قرار می دهند

منظورم ایمیلی بود که باهاش میخوای واسه کاربر نامه ی تشکر بفرستی که معمولا ایمیلی به کار میبرن که تو سایت مربوطه میسازن مثل:admin@yoursite.com

اینکه چه طوری میشه پیام هایی که کاربر از طریق ایمیل سایت و از طریق میل باکسش برای سایت فرستاده مشاهده کرد؟همان طور که گفتم من از طریق صفحه ی تماس کاربران آدرس ایمیلشان را و پیامشان را می گیرم نه اینکه کاربران وارد میل باکس خودشان بشوند و با دادن آدرس ایمیل سایت برایم میل بزنند.آیا این موضوع ربطی به پوشه ی mailroot دارد یا نه؟من می خواهم نحوه ی هر دو نوع فرستادن پیغام به سایت را بدانم .

منظورتو نفهمیدم؟؟

radan63
یک شنبه 07 خرداد 1385, 21:43 عصر
منظورم ایمیلی بود که باهاش میخوای واسه کاربر نامه ی تشکر بفرستی که معمولا ایمیلی به کار میبرن که تو سایت مربوطه میسازن مثل:admin@yoursite.com

منظورتو نفهمیدم؟؟
ببخشید من کد شما رو فهمیدم ولی وقتی خواستم با vb.net کار کنم اصلا کلاسی که گفتید نبود system.net.mail
میشه معادل اینو تو vb.net بگیید در ضمن page.isvalidچه کار می کنه
در مورد بقیه کد ها مثلا شی mailmessage ,mail address آیا در vb.net وجود دارد
اگه کدی که گفتید به vb.net بگیید ممنون میشم

در مورد اینکه آیا باید سایتم آیا باید روی اینترنت باشه تا بتونم این عمل رو تست کنم هم جوابی ندادید؟
ممنون