PDA

View Full Version : بررسی یک از CMS های موجود در بازار به نام PArsDesign

msakbari
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 18:38 عصر
با سلام .
بچه ها استفاده کردن از کنترلها در حالت بهینه خیلی مهمه مثلا یه سایت می خوام بهتون معرفی کنم که واقعا بهینه است و از Ajax هم در این سایت بسیار بهینه استفاده شده .

خواهش می کنم بعد از اینکه صفحه لود شد ViewSource کنید تا کد html تولید شده را ببیتید
این کد حدود 500KB فقط ViewState داره . بالاخره یکی هم پیدا شد از دات نت استفاده بهینه کنه .

من این رو فاجعه می دونم

البته به غیر از ViewState کنترلی که برای نمایش جدول بکار رفته است هم بسیار بد و استفاده شده یکی از دلایلش هم اینه که برای هر Tr یک Style بسیار بزرگ استفاده کرده که می تونست این استایل رو تویه یه فایل قرار بده .

این سایت سایت معرفی محصول ParsDesign است که متعلق به شرکت ParsData است .
البته چون من خودم دستی در تولید محصولات CMS و Portal دارم می دونم که واقعا خوب کار
کرده اند ولی بعضی جاها واقعا خراب کردند نه خودشون رو بلکه دات نت رو .

http://www.parsdesign.com/default.as... 98&docParId=0

دوست دارم نظرتون را حتما بدونم .

hpx
جمعه 05 خرداد 1385, 17:38 عصر
اگه می خوای عمق فاجعه رو در موزد viewstate دزک کنی یه سری به سایت c#corner بزن
www.c-sharpcorner.com
ادم از اسم سایتش شرمنده میشه

manager
جمعه 05 خرداد 1385, 22:04 عصر
البته یه مطلبی رو هم من بگم اگر این همه داده ViewState لازم باشه که انتقال پیدا کنه زیاد مشکلی نداره چون کل این داده هائی رو که شما مشاهده کردید بیشتر از 28kb نیست و معادل یه تصویر با اندازه معمولی مثلا 200x100 هست, اما اگر غیر ضروری باشه واقعا اشغال این همه Bandwide حرومه !!!!!
اگر یه وقت یه صفحه سنگبن مثل این داشتید که مجبور به ارسال این مقدار اطلاعات به مشتری بود حداکثر استفاده از AJAX و Asp.net CallBack و ClientScript رو بکنید تا کمتر این همه داده به سرور ارسال شود (PostBack)

msakbari
جمعه 05 خرداد 1385, 23:28 عصر
جناب MAnager
مرسی ولی 500 کیلو بایت بود . فکر کنم اشتباه کردید.

البته شاید دلیلش این باشه که لینک من درست نمایش داده نشده بود حتما اینو ببینید چون لینک اولی خراب بود .

http://www.parsdesign.com/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=11098&docParId=0

zabihian
شنبه 06 خرداد 1385, 10:33 صبح
به سایت www.farashahr.com بروید و viewstate آنرا ببینید. (32 یابت در تمام صفحات) علاوه بر آن با fiddler اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و سیستم خودتان را کنترل کنید (50 کیلو نمایش می دهد ولی 9 کیلو رد و بدل می کند!) . خوراک هر کسی که با ASP.NET کار می کنه.

zabihian
شنبه 06 خرداد 1385, 10:36 صبح
با سلام .
بچه ها استفاده کردن از کنترلها در حالت بهینه خیلی مهمه مثلا یه سایت می خوام بهتون معرفی کنم که واقعا بهینه است و از Ajax هم در این سایت بسیار بهینه استفاده شده .

خواهش می کنم بعد از اینکه صفحه لود شد ViewSource کنید تا کد html تولید شده را ببیتید
این کد حدود 500KB فقط ViewState داره . بالاخره یکی هم پیدا شد از دات نت استفاده بهینه کنه .

من این رو فاجعه می دونم

البته به غیر از ViewState کنترلی که برای نمایش جدول بکار رفته است هم بسیار بد و استفاده شده یکی از دلایلش هم اینه که برای هر Tr یک Style بسیار بزرگ استفاده کرده که می تونست این استایل رو تویه یه فایل قرار بده .

این سایت سایت معرفی محصول ParsDesign است که متعلق به شرکت ParsData است .
البته چون من خودم دستی در تولید محصولات CMS و Portal دارم می دونم که واقعا خوب کار
کرده اند ولی بعضی جاها واقعا خراب کردند نه خودشون رو بلکه دات نت رو .

http://www.parsdesign.com/default.as... 98&docParId=0

دوست دارم نظرتون را حتما بدونم .

این شرکت محصول dotnetnuke رو برداشته (نگارش های پایینش رو) البته مشکلی که شما گزارش کردید به همه برنامه های asp.net مربوط می شود. این یکی فقط شورش کرده