PDA

View Full Version : سوال: گروه بندی کردن کنترل های html5 برای اعتبار سنجی

moferferi
شنبه 08 شهریور 1393, 11:46 صبح
سلام
فرض کنید یه همچنین کدی داریم

<input type="text" id="search" class="txtSearch" placeholder="جستجو..." required="required" oninvalid="this.setCustomValidity('عبارتی را برای جستجو وارد کنید')" oninput="setCustomValidity('')">
<input type="submit" value="go" id="submit" class="btnSearch">
حالا هر دکمه دیگه ای که توی صفحه باشه و کلیک بشه عمل اعتبار سنجی را انجام میده.
من میخوام فقط دکمه جستجو روی تکست باکس جستجو عمل کنه و نه مابقی دکمه ها.
توی کنترا های asp یه خاصیتی به اسم ValidationGroup وجود داره .ولی توی html5 نمیدونم.

با تشکر از راهنمایی تون

godofphp
شنبه 08 شهریور 1393, 12:00 عصر
توی html5 نیست این چیزی که میخای با جی کوئری این کار رومیکنن وقتی تو فرم رو دکمه کلیک میکنی یه فانکشن جیکوئری اجرا شه که مقدار اون تکست باکسی رو که میخای به جایی که باید فرستاده بشه بره

moferferi
شنبه 08 شهریور 1393, 12:05 عصر
سوال من در مورد اعتابر سنجی فیلد (فعلا جهت بررسی خالی بودن فیلد)هست.که قبلا یا از طریق validator های asp.net انجام میشد و یا اینکه دستی توی جیکوئری کد مینوشتیم.اما در html5 بوسیله خاصیت required و placeholder میتونیم این کار را بهتر و زیباتر انجام بدیم.
کسی هست که به html5 مسلط باشه و جواب من را بده؟
ممنون

godofphp
یک شنبه 09 شهریور 1393, 10:36 صبح
placeholder که متن راهنما و پیشفرض داخل input رو نشون میده و استفاده ازش اینجوریه :

<input type="text" name="fname" placeholder="First name">
که عبارت first name رو داخل این input نشون میده
و required که لزوم ورود مقدار رو با html میرسونه و اینجوری استفاه میشه

<form action="demo_form.asp">
Username: <input type="text" name="usrname" required>
<input type="submit">
</form>

moferferi
دوشنبه 10 شهریور 1393, 07:41 صبح
دوست عزیز لطفا قبل جواب دادن سوال را درست بخون
اینی که شما گفتی را خودم بلدم
مشکل اینه که وقتی دوتا دکمه روی صفحه داشته باشی هر دو موقع کلیک عمل اعتبار سنجی را روی تکست باکس انجام میدن.من میخوام فقط یک دکمه با تکست باکس مرتبط باشه و نه همه دکمه ها

mmdsharifi
سه شنبه 11 شهریور 1393, 08:56 صبح
سلام
برای اینکار type="text" v رو به type="search" تغییر بدید، تا فقط برای تکس باکس که قرار search توش انجام بگیره این کار انجام بشه.