PDA

View Full Version : مبتدی: ارتباط بین دو کمبوباکس

mohammad1314
شنبه 08 شهریور 1393, 17:55 عصر
سلام دوستان.
من در دیتابیس sql دو جدول به نام City و State دارم که در جدول State نام استان ها به همراه یک Id وجود داره.
حالا در جدول City اسم شهرهای استان ها رو دارم که از ازStateId اون ها می فهمیم که هر شهر مربوط به کدوم استانه.
من در برنامم دو تا کمبو باکس دارم. حالا میخوام با انتخاب یک استان در کمبوباکس اول ، نام شهر هاش در کمبو باکس دیگه ظاهر بشه.
اول استان ها رو در یک کمبو باکس نشون میدم اما برای ارتباط بین دو کمبوباکس مشکل دارم. در خاصیت selectedindexchange کمبوباکس استان کد زیر رو نوشتم اما مشکل داره.ممنون میشم راهنماییم کنین.

da1 =
NewSqlDataAdapter("select Name from City where City.StateId ='" + Convert.ToString(cmbstate.SelectedValue) + "'", con)

ds1.Clear()

da1.Fill(ds1,
"City")

cmbcity.DataSource = ds1

cmbcity.DisplayMember =
"City.Name"

mohammad1314
شنبه 08 شهریور 1393, 20:00 عصر
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:مت کر:

A_1397
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 09:44 صبح
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:مت کر:

کویری تون رو به اینصورت تغییر بدین:
select name from City inner join State on City.StateId=State.Id where State.name='" & combobox_satate.text & "'"

biotechsoft
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 11:12 صبح
سلام دوستان.
من در دیتابیس sql دو جدول به نام City و State دارم که در جدول State نام استان ها به همراه یک Id وجود داره.
حالا در جدول City اسم شهرهای استان ها رو دارم که از ازStateId اون ها می فهمیم که هر شهر مربوط به کدوم استانه.
من در برنامم دو تا کمبو باکس دارم. حالا میخوام با انتخاب یک استان در کمبوباکس اول ، نام شهر هاش در کمبو باکس دیگه ظاهر بشه.
اول استان ها رو در یک کمبو باکس نشون میدم اما برای ارتباط بین دو کمبوباکس مشکل دارم. در خاصیت selectedindexchange کمبوباکس استان کد زیر رو نوشتم اما مشکل داره.ممنون میشم راهنماییم کنین.

da1 =
NewSqlDataAdapter("select Name from City where City.StateId ='" + Convert.ToString(cmbstate.SelectedValue) + "'", con)

ds1.Clear()

da1.Fill(ds1,
"City")

cmbcity.DataSource = ds1

cmbcity.DisplayMember =
"City.Name"

توی خاصیت selectedindexchange استان ها اول باید یه دستور سلکت بنویسی که از بانک استان ها ایدی استان رو پیدا کنه
select ostan_id where ostan_name=@ostan name
ostan_id به دست اومده رو توی یه رشته ذخیره میکنی
dim ost_id as integer = ds.table(0).row(0).item(0)

...
بعدش یه سلکت دیگه مینویسی
select shahr where ostan_id=@ostan_id
cmd.parameter.cleare
cm.parameter.add("@ostan_id"),sql.......).value=ost_id
....
بعدشم نتایج رو میزیری توی کمبو دوم
عجله داشتم ، شرمنده خلاصه شده نوشتم(بنا رو گذاشتم بر اینکه کد نویسی رو خوب بلدی)