PDA

View Full Version : دریافت همزمان دو حالت (int,nvarchar) و (nvarchar,nvarchr) در login

salmah
شنبه 08 شهریور 1393, 18:56 عصر
سلام
من دوسطح کاربری دارم یکی مدیر و دیگری کاربر
من لاگین را به این صورت کار کردم که ابتدا جدول مدیریت که فقط یه عضو داره را بررسی کنه اگر مدیر بود که وارد صفحه مدیریتی میشه واگر نبود به سراغ جدول کاربرا بره و اگر کاربر بود وارد صفحه مربوط به خودش بشه.
مشکل اینجاست که password , username را برای مدیر به صورت (nvarchar,nvarchar) , و برای کاربر به صورت (int, nvarchar) تعیین کردم

خب مشخصه که اینجا اگر مدیر username را اشتباه وارد کنه صفحه با خطا مواجه میشه چون اینجا nvarchar به برنامه فرستاده شده در صورتی که قسمت دوم برنامه int هست

به نظر تون چه کار کنم؟:متفکر: البته نمی تونم username را برای کاربرا nvarchar کنم چون کلید هست و کلی از کوئری ها بر اساس اون گرفته شده
برای مدیر هم نمی تونم int استفاده کنم چون پسورد را هش می کنم و باید nvarchar باشه

iceweek
یک شنبه 09 شهریور 1393, 14:48 عصر
اولا اشتباه کردی username را کلید گرفتی.این یعتی شما هنوز امادگی نوشتن برنامه تجاری را نداری.چون هم پوست مشتری را اول میکنی.بعدم برای پشتیبانیش پوست خودت کنده میشه
پس اول اطلاعاتتو بالا ببر
برای مشکلتم
اگر واقعا نمیخوای کارو از پایه درست کنی
میتونی چک کنی اگر فیلدی عدد نیست اصلا نری سراغ چک کردن برای جدول کاربر معمولی.چون قطعا طرف باید مدیر باشه.پس اگر چک کردی اطلاعاتشو و با اطلاعات مدیر مطابق نبود.بگو اطلاعات اشتباهه

salmah
یک شنبه 09 شهریور 1393, 18:38 عصر
اولا اشتباه کردی username را کلید گرفتی.این یعتی شما هنوز امادگی نوشتن برنامه تجاری را نداری.چون هم پوست مشتری را اول میکنی.بعدم برای پشتیبانیش پوست خودت کنده میشه
پس اول اطلاعاتتو بالا ببر

این را کارفرما خواسته و راهی جز این نبود.........:اشتباه:

ahmad156
یک شنبه 09 شهریور 1393, 22:50 عصر
دوست عزیز شما مبنای کارتون کلاً اشتباه هست و در آینده مشکلات لاینحلی رو دچار خواهید شد.میتونی برای جلوگیری از خطا از Try Catch استفاده کنی

salmah
دوشنبه 10 شهریور 1393, 23:22 عصر
دوست عزیز شما مبنای کارتون کلاً اشتباه هست و در آینده مشکلات لاینحلی رو دچار خواهید شد.میتونی برای جلوگیری از خطا از Try Catch استفاده کنی
یعنی اگر از Try Catch استفاده کنم مشکل حل میشه و در آینده مشکلی پیش نمیاد؟
چون نمی خوام وقتی سایت آپلود شد Error داشته باشه مخصوصا صفحه لاگین