PDA

View Full Version : ارسال notifiction از طریقی غیر از gcm

A.Del Piero
یک شنبه 09 شهریور 1393, 12:52 عصر
سلام
آیا ارسال نوتیفیکیشن از gcm محدود به گوشی هایی هست که Google play services بر روی اون ها نصب هست یا نه ؟
و این که ایا راه دیگه ای به جز gcm که همون google cloud messenger هست وجود داره ؟
اگر کسی اطلاع داره اطلاعات مختصری ازش بده ممنون میشم

Nevercom
یک شنبه 09 شهریور 1393, 18:18 عصر
خیر، GCM محدود به دستگاه های دارای Google Play Services نیست (حداقل تا نسخه های قبلترش همچین وابستگی ای وجود نداشت)، ولی تنها دستگاه هایی توسط GCM در سیستم ثبت میشن که یک حساب گوگل در گوشی شون فعال کرده باشن (اکانت جیمیل رو گوشی شون فعال باشه)

شما می تونید از Parse استفاده کنید، این محدودیت ها رو نداره و پنلش هم آماده هست و دردسرهای سمت سرور رو هم ندارید (www.parse.com)

A.Del Piero
دوشنبه 10 شهریور 1393, 15:50 عصر
parse یک مشکلی داره
از یک جایی به بعد پولی میشه
ایا کسی یا برنامه رو میشناسید که سرویس نوتیفیکیشن رو خودش نوشته باشه ؟
یعنی از هیچ کدام از این روش ها استفاده نکرده باشه

Nevercom
دوشنبه 10 شهریور 1393, 17:01 عصر
الان کمی تغییر کرده.
ماهانه به تعداد نا محدود پوش می تونید ارسال کنید برای ۱ میلیون کاربر یونیک، یعنی اگر برای یک کاربر خاص ۱۰۰۰ تا پوش بفرستید، یکی حساب میشه، محدودیت روی تعداد کاربران منحصربفرد هست نه تعداد پوش.
برای قسمت Analytics هم تا 30 درخواست در ثانیه رایگان هست.

عملاً پارس برای خیلی از برنامه هایی که تو بازار منتشر میشن رایگان هست چون این حجم کاربر برای یک برنامه و میزان استفاده از برنامه تا حدی که 30 درخواست بر ثانیه ارسال بشه تقریباً وجود نداره.

slr560
دوشنبه 10 شهریور 1393, 20:18 عصر
من متوجه نشدم دقیق
محدودیت GCM چی هست؟ یعنی هر کی اکانت گوگل ثبت نکرده تو گوشیش نوتیفیکیشن دریافت نمیکنه؟
فقط همین ۲ روش GCM و Parse هست؟

مزیت و معایب هر کدومش چی هست؟

abbasalim
سه شنبه 11 شهریور 1393, 00:21 صبح
سلام
نه خوب خودتون هم می تونید بنویسید ولی برای راحتی کار parse انجام داده در مقابلش هزینه می گیره

Nevercom
سه شنبه 11 شهریور 1393, 02:42 صبح
در سیستم پوش نوتیفیکیشن هر Device در سیستم رجیستر میشه و شناسه ای بهش تعلق میگیره، و درخواست ارسال پوش رو به اون شناسه بدید، توسط اون دستگاه دریافت میشه.

GCM برای ثبت دستگاه نیاز داره که یک اکانت گوگل در دستگاه فعال باشه، یعنی گوشی هایی که اکانت گوگل رو در گوشی ثبت نکردن، در سیستم رجیستر نمیشن و Push رو دریافت نمیکنن.

مزایای GCM این هست که کاملاً رایگان هست.
در عوض Parse بسیار ساده تر هست و از دید من کمبودی نسبت به GCM نداره، درواقع در نسخه ی جدید SDK پارس، اگر دستگاه در GCM رجیستر شده باشه، پیغام از طریق GCM ارسال میشه (یا به نحوی از GCM هم استفاده می کنه)
البته امکانات پارس محدود به این نمیشه و درواقع شما می تونید کل Back-End نرم افزار رو به کمک پارس پیاده سازی کنید.

GCM مدیریت دستگاه هایی که رجیستر شده رو به شما می سپره که هم میتونه قابلیت خوبی باشه و هم باعث دردسر بشه.

پارس پنل کاملی رو آماده کرده برای استفاده از امکاناتش، درصورتی که برای GCM خودتون باید کدهای سرور رو بنویسید.

با GCM دستتون بازتر هست اما تجربه و تخصص بیشتری نیاز دارید، گرچه پارس هم بسیار پیشرفته هست و امکانات نیاز خیلی از برنامه های حتی پیچیده رو برطرف می کنه.

درکل هردو گزینه ی بسیار مناسبی هستند، بستگی به این داره که نیازتون چی باشه و اینکه اگر حجم استفاده ی شما از جد اکانت مجانی پارس بالاتر هست، ترجیح میدید GCM رو پیاده سازی کنید یا هزینه ی سرویس پارس رو بدید.

باور من بر این هست که ۹۹٪ برنامه های ایرانی موجود در بازار تا یکی دو سال آینده استفاده شون از حد اکانت رایگان پارس بالاتر نخواهد رفت

slr560
سه شنبه 11 شهریور 1393, 11:26 صبح
من در آینده کاربرام بالای چند میلیون میشه
به نظرتون از چه سیستمی استفاده کنم؟ این parse اشتراکش ماهیانس یا سالیانه؟
چند دلار؟

Nevercom
سه شنبه 11 شهریور 1393, 18:50 عصر
$0.05 per 1,000 recipients extra

تا ۱ میلیون دریافت کننده ی یونیک در ماه مجانی هست، بعد از اون به ازای هر ۱۰۰۰ کاربر اضافه، ماهانه ۵ سنت دریافت میشه.
یعنی ۱ میلیون اضافه تر میشه ماهانه ۵۰ دلار

من همیشه نظرم بر این که استفاده از مدل های تجاری بهتر از این هست که همه چی رو خودتون بسازید، تجربه ش رو دارم، وقتی همه چی رو خودت می سازی علاوه بر زمان و فشاری که ایجاد میشه، کلی کد دیگه هست که باید مدیریتش کنی و این یعنی سر و کله زدن با باگ های بیشتر.
ضمن اینکه خیلی وقت ها ما نمیتونیم کدی یا سرویسی با کیفیتی مشابه این سرویس ها (سرویس های حرفه ای) تولید کنیم.

فرض من بر این هست که اگر شما بازار رو هدف قرار دادید و ۲ میلیون کاربر جذب کردید، قطعاً به فکر یک مدل تجاری خواهید بود که از این پتانسیل موجود، درآمد زایی کنید.
و باز هم فرض من بر این هست که می تونید ماهانه ۱۵۰ هزار تومن برای این سرویس کنار بگذارید.

البته این به شرطی هست که برنامه یک هدف تجاری رو دنبال کنه.
در غیر اینصورت پیشنهاد می کنم از GCM استفاده کنید، نمونه کدهای سرور هم موجود هست که البته اگر اشتباه نکنم به زبان جاوا هست و اگر بخواید با زبانی مثل php یا asp بنویسیدش می تونید از کدهای جاوا الهام بگیرید.

پیچیدگی هایی داره که میشه با مراجعه به مستندات گوگل ازشون سر در آورد.

tresa022
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:44 صبح
خب دوستانی که کار کردن آموزششو بذارن لطفا