PDA

View Full Version : استفاده از لوکال هاست مشترک برای لینوکس و ویندوز در یک سیستم

Tarragon
دوشنبه 10 شهریور 1393, 09:17 صبح
با سلام
من روی سیستمم هم لینوکس دارم و هم ویندوز.
لینوکس نصب کردم که همه چیز شبیه لینوکس باشه و ویندوز هم لازمه برای چند تا نرم افزار.
حالا من یک مشکلی که دارم اینه من روی یه اسکریپت کار می کنم و نیاز داره که دائما ویرایش بشه. بعضی وقتا که حواسم نیست تو ویندوز شروع می کنم به ویرایش و بعدش می فهمم ای خدا (!) اینا باس تو لینوکس انجام می شد.
و یک مشکل مشابه هم هست اینه که آخرین نسخه اسکریپت رو تو محیط ویندوز اجرا کنم.
حالا می خوام بدونم راهی هست که تو هر دو پلتفرم از یک لوکال هاست مشترک استفاده کنم؟
ممنون می شم هر راه حل هاتون رو بشنوم.
پیشاپیش از جواب مفیدتون ممنونم.

Tarragon
دوشنبه 10 شهریور 1393, 19:57 عصر
up..............

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 10 شهریور 1393, 20:26 عصر
اولین راه vm هست. من با virtualbox خیلی راحتم ولی در کنارش vagrant هم دارم. خوبی واگرانت اینه که نیاز به هیچ کانفیگ زیادی نداره و براحتی میتونید یک vm ران کنید
راه دوم استفاده از rsync در لینوکس هست یعنی شما پارتیشن ویندوز رو بهش نشون میدید و میگید هر بار این فولدر رو با فولدر درون پارتیشن ntfs من sync کن.
البته مشکل شما فک کنم دیتابیس هست. که خوب اگر Mysql v3 بود براحتی میشد با همون rsync کار رو راه انداخت چون mysql نسخه سوم تمام کارهای روی دیتابیس روی فایل صورت میگیره و فقط کافی بود تا فایل دیتابیس درون یک سیستم رو بر روی سیستم دیگه کپی کنید تا راه بیفته
ولی فقط vm بهترین راه حل هست. شما دیتابیس رو روی vm ران کن و توی محیط میزبان فقط ide داشته باش برای کد نویسی.

Tarragon
دوشنبه 10 شهریور 1393, 21:32 عصر
تشکر.
اما من جداگانه نصب کردم و خاطره خوشی از vm ندارم آخه چند بار که نصب کردم به مشکل خوردم.
راهی هست که همینsyncرو واسه دیتابیس هم اوکی کرد؟
تشکر.

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 11 شهریور 1393, 06:53 صبح
بدلیل ناهم‌نوع بودن پارتیشن لینوکس(ext3,ext4) با پارتیش‌های ویندوز(ntfs) این کار کمی مشکل هست. چون ویندوز فایل سیستم لینوکس رو نمیشناسه و با ابزارهای جانبی باید به فایلهای درون پارتیشنهای لینوکسی دست پیدا کنید. اگر بتونید این مشکل رو حل کنید(چون چند روز پیش یکی از دوستانم گفت ابزاری هست که میاد پارتیشن لینوکس رو به ویندوز mount میکنه و دقیقا شبیه پارتیشن ویندوز میشه و یکی از درایوهای ویندوز در میاد) میتونید مسیر ذخیره دیتابیس رو یکی کنید. البته باید تست کنید شاید درون لینوکس این اجازه رو به شما بده که مسیر ذخیره دیتابیس‌ها یک پارتیشن ntfs باشه.
اگر مشکل فایل سیستم حل بشه اون وفت تنظیمات mysql رو که فایلی به اسم my.conf رو میتونید دستکاری کنید برای ذخیره تنظیمات در مسیر دلخواه. لینک زیر این رو آموزش داده
http://stackoverflow.com/questions/1795176/how-to-change-mysql-data-directory

Tarragon
سه شنبه 11 شهریور 1393, 22:05 عصر
سلام
دوست عزیز، قصد داشتم همین کارو بکنم(استفاده از rsync) اما متاسفانه کل کانفیگ mysql من به هم ریخت و هر کار کردم دوباره نتونستم نصب کنم.(:گریه:)
الان تصمیم دارم از روش virtualbox استفاده کنم.
می شه یه توضیح کامل در مورد vagrant و virtualbox و اینکه چطوری می شه از لوکال هاستش استفاده کرد بدید؟ ممنونم.
در ضمن می خوام اوبنتو ی فعلی رو هم کامل حذف کنم و درایو هامو برگردونم. ممنون می شم کمکم کنید.
تشکر.

Tarragon
سه شنبه 11 شهریور 1393, 23:18 عصر
تشکر.
مشکلی که الان دارم اینه که : https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t=62615

---------------------------
VirtualBox - Error In supR3HardenedWinReSpawn
<html><b>Error relaunching VirtualBox VM process: 5<br>Command line: '81954AF5-4D2F-31EB-A142-B7AF187A1C41-suplib-2ndchild --comment ubuntu --startvm 8e37e636-ff0f-4cf7-8b5f-c7fc892bdb3d --no-startvm-errormsgbox' (rc=-104)</b><br/><br/></html>
Abort

مشکلم از کجاست؟

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 08:11 صبح
برای حل این مشکلات درست و پاگیر درون ویندوز از vagrant استفاده کنید.
البته vagrant برای بالا آوردن ماشین مجازی از virtualbox استفاده یکنه. همچنین باید command line بلد باشین چون بعد از اجرای ماشین باید از طریق ssh بهش وصل بشید.
البته این مشکلات گاهی باعث میشه آدم سويسچ کنه به vm دیگخ مثل vmware palyer که رایگانه و میتونید باهاش vm ران کنید