PDA

View Full Version : سوال: حفظ مقادیر لیست بعد از postback صفحه

niloofar13
دوشنبه 10 شهریور 1393, 10:06 صبح
سلام من در سایتم لیستی از اشیا دارم که به گریدویو بایند می شود. این لیست توسط برنامه تولید شده و در دیتابیس قرار ندارد.مشکل این است که وقتی در گریدویو دکمه صفحه بعدی را می زند. لازم است گریدویو دوباره بایند شود ولی به خاطر لود مجدد صفحه, لیست مربوطه پاک می شود و به دلیل اینکه تولید این لیست زمانگیر است امکان تولید مجدد آن وجود ندارد. برای حل این مشکل چند راهکار به ذهنم رسید که می خواستم راهنمایی ام کنید. 1. از viewstate استفاده کردم که برنامه خطا داد. 2. مقادیر لیست را به طور موقت در دیتابیس ذخیره کنم و بعد از اتمام کار کاربر آن مقادیر را از دیتابیس حذف کنم. در این روش نیاز است که بتوانم تشخیص دهم که کدام رکوردهای دیتابیس مربوط به کاربر فعلی است. برای این کار کدی برای هر رکورد در نظر گرفتم. قبل از ذخیره مقادیر در دیتابیس ماکسیمم کد را دریافت کرده و 10 تا به آن اضافه میکنم و اطلاعات کاربر فعلی را با این کد ذخیره می کنم.دلیل اضافه کردن 10 تا این است که اگر چند کاربر همزمان با هم مشغول کارند مشکل ایجاد نشود. مشکل این روش این است که ممکن است کد تولیدی برای مشتریان مختلف یکسان باشد و مشکل ایجاد شود. آیا راه مناسبی برای تولید عدد یکتا برای هر کاربر وجود دارد؟ 3. در کوکی مشتری نتایج ذخیره شود. آیا این کار مناسب است و مشکلی ایجاد نمی کند؟
راه مناسبتری برای اینکه بتوان مقادیر لیست را حفظ کرد وجود دارد؟

niloofar13
دوشنبه 10 شهریور 1393, 10:11 صبح
البته برای هر کاربری که وارد سایت می شود نام کاربری و پسورد در نظر گرفته ام و کاربر یک کد دارد ولی چون با یک نام کاربری و پسورد می توانند چند نفر وارد سایت شوند و محدودیت در تعداد وجود ندارد. نمی توان از همان کد استفاده کرد برای ذخیره در دیتابیس.