PDA

View Full Version : سوال در مورد حسابداری آژانس هواپیمایی

نیما حتمی
دوشنبه 10 شهریور 1393, 10:25 صبح
با سلام
دوستان من یه برنامه آژانس هواپیمایی طراحی کردم که تموم شده الان رسیدم به قسمت حسابداریش نمیدونم اصولش چیه و چطوری باید طراحیش کنم؟خوب در قسمت حسابداری آژانس هم دریافتی داریم هم پرداختی.من میخوام پرینت حساب مثل پرینت بانک باشه که 5 تا ستون داره -شماره سند-شرح پیگیری-بدهکار-بستانکار-مانده حالا نمی دونم چندتا جدول میخوام-چطوری این جداولو Joind کنم
خواهشم از دوستان اینه که اولا این تایپیکو پاک نکنن و کمک کنن این مشکل حل بشه چون این مشکل خیلی از بچه هاست

mojtaba0912433
دوشنبه 10 شهریور 1393, 10:46 صبح
اگر فقط براي مانده حساب اشخاص جداولي را ميخاي.3 تا جدول نياز داري .يه جدول مربوط به معرفي اشخاص شامل كد حساب شخص -نام شخص يا شركت-و ساير مشخصاتي كه از حسابهاي شخص يا شركت لازم داري.جدول دوم جدولي كه دريافتها و پرداختهاي شخص ثبت ميشه كه شامل كد حساب شخص -مبلغ بدهكار-مبلغ بستانكار -نوع سند(نقدي يا چك) -شماره سند-شرح هست و مانده را با كوئري به دست مياري-اگر هم لازم داشته باشي يك جدول براي چك ها دريافتي و پرداختي طراحي ميكني

نیما حتمی
دوشنبه 10 شهریور 1393, 11:08 صبح
مرسی از جوابت این خیلی کلیه میشه با جزییات توضیح بدهی؟

mojtaba0912433
دوشنبه 10 شهریور 1393, 11:44 صبح
به عنوان مثال از يه مشتري به نام احمد محمدي پول ميگيري .ابتدا لازم داري اون شخص را تعريف كني.توي يه جدول به نام اشخاص داري.فيلدهاش ميشه كد شخص ،نام شخص و ساير اطلاعاتي كه از شخص لازم داري توي اين جدول ثبت ميشه.جدول دوم ميشه ثبت تراكنش.شماره سند كه مشخصه از 1 شروع ميشه تا ...-شرح تراكنش هم ميشه طبق چيزي كه خواسته كاربر هست-يه مبلغ بدهكار داري وقتي خدمتي ارائه ميدي توي اين فيلد بدهكار مبلغ ثبت ميشه.مثل ثبت يه فاكتور.مبلغ 1000 ريال خدمتي به شخصي ارائه دادي يا بليط فروختي اون فرد مبلغ 1000 ريال بدهكار ميشه.البته نميدونم شما فقط حساب اشخاص را نياز داري يا گردش حساب صندوق را هم نياز داري .كه خوب كار كمي بيشتر ميشه.وقتي مبلغي را به صورت نقدي دريافت ميكنه اون مبلغ ميره به حساب بستانكار فرد.نميدونم متوجه منظورم شدي يا نه.باز اگر متوجه نشدي و دوستان هم راهنمايي نكردن ميتونم يه پروژه خيلي كوچيك برات بنويسم كه بهتر متوجه بشي

نیما حتمی
دوشنبه 10 شهریور 1393, 12:07 عصر
به عنوان مثال از يه مشتري به نام احمد محمدي پول ميگيري .ابتدا لازم داري اون شخص را تعريف كني.توي يه جدول به نام اشخاص داري.فيلدهاش ميشه كد شخص ،نام شخص و ساير اطلاعاتي كه از شخص لازم داري توي اين جدول ثبت ميشه.جدول دوم ميشه ثبت تراكنش.شماره سند كه مشخصه از 1 شروع ميشه تا ...-شرح تراكنش هم ميشه طبق چيزي كه خواسته كاربر هست-يه مبلغ بدهكار داري وقتي خدمتي ارائه ميدي توي اين فيلد بدهكار مبلغ ثبت ميشه.مثل ثبت يه فاكتور.مبلغ 1000 ريال خدمتي به شخصي ارائه دادي يا بليط فروختي اون فرد مبلغ 1000 ريال بدهكار ميشه.البته نميدونم شما فقط حساب اشخاص را نياز داري يا گردش حساب صندوق را هم نياز داري .كه خوب كار كمي بيشتر ميشه.وقتي مبلغي را به صورت نقدي دريافت ميكنه اون مبلغ ميره به حساب بستانكار فرد.نميدونم متوجه منظورم شدي يا نه.باز اگر متوجه نشدي و دوستان هم راهنمايي نكردن ميتونم يه پروژه خيلي كوچيك برات بنويسم كه بهتر متوجه بشي

دوست خوبم میشه یه مثال بزنی؟
چون من خیلی زود باید پروژه رو تحویل بدم

mojtaba0912433
دوشنبه 10 شهریور 1393, 12:16 عصر
ايميلت را برام بفرست .تا بعد از ظهر برات ميفرستم

نیما حتمی
دوشنبه 10 شهریور 1393, 13:57 عصر
ايميلت را برام بفرست .تا بعد از ظهر برات ميفرستم

saeedhatmi@yahoo.com

BehzadKiNG
دوشنبه 10 شهریور 1393, 14:16 عصر
سلام،
آقا مجتبی اون پروژه آموزشی رو اگه می شه بزار اینجا ما هم استفاده کنیم.
مرسی/

mojtaba0912433
دوشنبه 10 شهریور 1393, 15:28 عصر
واقعيتش خيلي محدود نوشتم ولي اگر واقعا لازم دارين ميتونم كاملش كنم و در اختيارتون بزارم.

mojtaba0912433
دوشنبه 10 شهریور 1393, 16:37 عصر
122969

يه مقدار كاملترش كردم ولي اگر دوستان ميتونن باز هم جهت آموزش كاملترش كنن