PDA

View Full Version : سوال: انتخاب یک ستون از دیتا گرید ویو

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 12:25 عصر
با سلام
من میخوام با انتخاب هر ستون از دیتا گرید ویو،در ستون انتخاب شده در بانک اطلاعاتی جست و جو کنم.روش جست و جو را میدانم ولی روش اینکه به برنامه بفهمونم کدوم ستون را انخاب کردم نمیدانم.لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

behzadkhan
دوشنبه 10 شهریور 1393, 14:39 عصر
با سلام

ببین اونی که می خواهی هست

اگر نام ستون های دیتاگریدویو و جدول پایگاه داده یکسیت با دستور زیر می توانی نام ستونی را که انتخاب کردی بدست بی آوردید:

string column = dataGridView1.Columns[dataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex].HeaderText;

با تشکر

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 14:53 عصر
با سلام

ببین اونی که می خواهی هست

اگر نام ستون های دیتاگریدویو و جدول پایگاه داده یکسیت با دستور زیر می توانی نام ستونی را که انتخاب کردی بدست بی آوردید:

string column = dataGridView1.Columns[dataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex].HeaderText;

با تشکر

سلام این کد وقتی هر سلول انتخاب شده هست جواب میده.من میخوام روی هدر که کلیک میکنم این اتفاق بیفته.نمیخوام سلول ها نقشی در برنامه داشته باشند .لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

behzadkhan
دوشنبه 10 شهریور 1393, 15:47 عصر
با سلام

این یکی را بررسی کن
===========================

private void dataGridView1_ColumnHeaderMouseClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
string column = dataGridView1.Columns[e.ColumnIndex].HeaderText;
}

با تشکر

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 16:43 عصر
با سلام

این یکی را بررسی کن

private void dataGridView1_ColumnHeaderMouseClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
}

با تشکر

خیلی ممنون جناب مهدس.اما حالا یه مشکل دیگه.چجوری از مقدار string column در رویداد texxtbox_change استفاده کنم؟

alireza_g698
دوشنبه 10 شهریور 1393, 17:15 عصر
با سلام

این یکی را بررسی کن

{
}

با تشکر
ببینین جناب مهندس من میخواماز این مقدار column در رویداد textChanged یه textbox استفاده کنم ؟باید چی کار کنم؟

hamid_hr
دوشنبه 10 شهریور 1393, 18:00 عصر
string column;
{
column = dataGridView1.Columns[e.ColumnIndex].HeaderText;
}
اینطوری بنویس