PDA

View Full Version : تنظیم کردن صفحه نمایش برای انواع گوشی ها و تبلت ها

hosseinrasouli
دوشنبه 10 شهریور 1393, 15:36 عصر
من برنامه ام رو برای گوشی استاندارد خوب جواب میده . حالا اگر بخوام اندازه ی کنترل و صفحه نمایش برای دیگر گوشی ها و تبلت ها در اندازه های مختلف هم به صورت صحیح نمایش بده باید چیکار کنم.
لطفا دوستان راهنمایی کنند (ممنون)

barnamenevisjavan
دوشنبه 10 شهریور 1393, 21:58 عصر
من برنامه ام رو برای گوشی استاندارد خوب جواب میده . حالا اگر بخوام اندازه ی کنترل و صفحه نمایش برای دیگر گوشی ها و تبلت ها در اندازه های مختلف هم به صورت صحیح نمایش بده باید چیکار کنم.
لطفا دوستان راهنمایی کنند (ممنون)
روش من این هست:
گوشی ها و تبلت ها از سایز های استاندارد پیروی میکنن مثلا
4.6 اینچ یا... کافیه لایوت جدید بسازی و اندازه عرض و ارتفاع رو دقیق برابر سایز یه گوشی قرار بدی و به همین ترتیب یه لایوت دیگه با یه سایز دیگه مثلا 7 اینچ
بعدش کافیه با یکسری کد توی اولین اجرا اندازه صفحه نمایش رو پیدا کنی و با لایوت ها تطابق بدی و بهترین گزینه رو برای نمایش نشون بدی
این ساده ترین روش بود احتمال بسیار زیاد روش های بهتری هستش

saeed_g21
دوشنبه 10 شهریور 1393, 22:04 عصر
بعدش کافیه با یکسری کد توی اولین اجرا اندازه صفحه نمایش رو پیدا کنی و با لایوت ها تطابق بدی و بهترین گزینه رو برای نمایش نشون بدی

اگه برنامه دارای لایوت های مختلفی باشه مگه دستگاه خودش بهترین لایوت رو انتخاب نمیکنه ؟؟؟

hosseinrasouli
سه شنبه 11 شهریور 1393, 13:21 عصر
در سایت کلیدستان (http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=239) اینو مطرح کرده بود که 3 پوشه به نام های layout-large ، layout-xlarg ، layout-small قرار بدین و بعد layout که ایجاد کردین را در این پوشه ها کپی کرده و متناظر با اندازه ویرایش کنید .
اما مشکل اینه که ما صفحات مختلفی داریم و بیشتر از 3 تا میشود ( 7 اینچی ، 10 و 4.7 و 4 و 3.5 و ...) و اگر اینها را بخواهیم براساس فقط سه پوشه ایجاد کنیم باز صفحاتمان دقیق در نمیاد .
لطفاً دوستان راهنمایی کنند ( یا اینکه اگر روش دیگری دارند بیان کنند)

SASAN_AH
سه شنبه 11 شهریور 1393, 14:28 عصر
layout-xxlarg
هم بزار

hosseinrasouli
سه شنبه 25 شهریور 1393, 01:26 صبح
دوستان هر کدوم از صفحه های نمایش در کدوم گروه قرار می گیرند : ( بر اساس شکل زیر) : شاید برای دوستان دیگر هم راهگشا باشه

123528

hosseinrasouli
سه شنبه 25 شهریور 1393, 23:48 عصر
کسی از مهندسین راهنمایی نمی کنه .
چون اندازه های مختلفی داریم باید چیکار کنم . اصلاً راهی هست
یا اینکه راهی است که برنامه خودش بر اساس سایز صفحه به صورت اتومات اندازه رو تنظیم کنه

omid.n1990
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 00:17 صبح
روشهای مختلفی هست. که معمولا ترکیبی از اونها میتونه بهترین باشه. واسه خیلی برنامه ها نیاز به مته به خشخاش گذاشتن نداره و بستگی داره چقدر بخواهید کیفیت برنامه اتون عالی باشه.
مثلا سبکی که شما گفتید استفاده از اندازه صفحه : که میشه موارد مختلف رو به اونچیزی که شما گفتید اضافه کرد از قیبل layout-normaل میشهl که جاش انداختید و تقریبا خیلی مهم هست و گوشی های تقریبا سه تا چهار و هفت اینچی رو شامل میشه xxlarge , و ... هم هست

xlarge screens are at least 960dp x 720dp
large screens are at least 640dp x 480dp
normal screens are at least 470dp x 320dp
small screens are at least 426dp x 320dp
ولی باز روشهای دیگه از قیبل دادن سایز دقیق و استافده بر حسب چگالی صفحه و .. هم هست. توضیحات اجمالی و مناسب رو میتونید تولینک زیر ببینید:
http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

hosseinrasouli
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 14:12 عصر
برای تبلت 8 اینچی باید چه پوشه ای اضافه بشه ؟

iman0111
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 15:18 عصر
سلام دوست عزیز شما میتونید از این روش استفاده کنید اول بیاید و لایوت های مورد نظرتون رو برای همه ی صفحه نمایش ها درست کنید و بعد از کد زیر تو اکتیویتی مربوط به همون صفحه استفاده کنید

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=123629&d=1411035093
با این روش قبل اینکه اکتیویتی بخواد به لایوت مربوطه ارجاع داده بشه میاد چک میکنه ببینه صفحه نمایش شما چه نوعی هست بعد متناسب با اون به لایوت مربوط ارجاع داده میشه

omid.n1990
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 15:31 عصر
سلام دوست عزیز شما میتونید از این روش استفاده کنید اول بیاید و لایوت های مورد نظرتون رو برای همه ی صفحه نمایش ها درست کنید و بعد از کد زیر تو اکتیویتی مربوط به همون صفحه استفاده کنید

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=123629&d=1411035093
با این روش قبل اینکه اکتیویتی بخواد به لایوت مربوطه ارجاع داده بشه میاد چک میکنه ببینه صفحه نمایش شما چه نوعی هست بعد متناسب با اون به لایوت مربوط ارجاع داده میشه
نیازی به این کار نیست! به صورت خودکار بهترین سایر تشخیص داده میشه و به کاربر نمایش داده میشه و نیازی به کد نویسی نیست. شما چندتا پوشه براساس سایز صفحه یا چگالی صفحه ایجاد کنید با اسم گذاری مشخصی که بالاتر ذکر شد بعد تو هر پوشه سایزها رو متناسب با اون پوشه ایجاد میکنید و در هربار اجرای برنامه بسته به سایز گوشی بهترین انتخاب نمایش داده میشه به صورت خودکار.

zarabela
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 16:26 عصر
دوستانی که فرمودن باید layout جداگانه ساخت من این کار رو انجام دادم ولی وقتی داخل layout یه سری اکتیویتی هست موقع اجرا روی شبیه ساز تبلت force close میده
مشکلش چیه ب نظرتون؟

hosseinrasouli
شنبه 29 شهریور 1393, 00:54 صبح
برای تبلت 8 اینچی باید چه پوشه ای اضافه بشه ؟

دوستان برای تبلت 8 اینچی باید چه پوشه ای اضافه کنیم . راهنمایی کنند

ahmadnasir
شنبه 16 بهمن 1395, 01:12 صبح
سلام اگر از شما خواهش کنم یک ویدیو مکمل درباره همین تعیین اندازه اسکرین بسازید آیا قبول میکنید؟:قلب: