PDA

View Full Version : روش فراخوانی تابع در صفحه دیگر

mojdeh9000
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 10:43 صبح
سلام دوستان
من دوتا صفحه php دارم که تو یکیشون تابع تعریف کردم ،حالا می خوام توی صفحه دومم این توابع رو فراخوانی کنم،میشه روش انجام کار رو با مثال برام توضیح بدید؟؟؟
با تشکر

prans.info
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:15 صبح
با تابع include میتونید این کار رو انجام بدید

include ('functions.php');

kabootar_y
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 19:53 عصر
البته دوستمون که گفتن include درست گفتن ولی من بهتر میدونم از require یا require_once استفاده کنید

باز بین require و require_once هم دومی یعنی require_once بهتره. چون از تداخلات احتمالی جلوگیری میکنه.

arash691
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:42 عصر
البته بین include و require تفاوتی بین نحوه ی عملکردشان وجود نداره فقط require موقع بروز خطا اجرا کد رو متوقف میکنه ... require_once و include_once هم برای فراخوانی کد فقط یکبار استفاده میشه ... بعلاوه وقتی فایل محل دیگه ای داره و شما از وجودش بطور یقین مطلع نیستید از require استفاده کنید که اگر فایل یافت نشد اجرای اسکریپت متوقف بشه

hamedarian2009
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:52 عصر
البته این نکته رو هم من اضافه کنم که include اجرای اسکریپت رو متوقف نمیکنه اما require متوقف میکنه پس واسه توابعی که کارهای جانبی انجام میدن مثل تابع نمایش ساعت یا آب و هوا از include که در صورت عدم اینکلود شدن سایت کار خودشو انجام بده ولی برای توابع مهم مثل connection دیتابیس از require استفاده کنید تا در صورت عدم ضمیمه شدن تابع ، سایت با کلی خطا بالا نیاد و کلا یه ارور بده

prans.info
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 22:48 عصر
البته این نکته رو هم من اضافه کنم که include اجرای اسکریپت رو متوقف نمیکنه اما require متوقف میکنه پس واسه توابعی که کارهای جانبی انجام میدن مثل تابع نمایش ساعت یا آب و هوا از include که در صورت عدم اینکلود شدن سایت کار خودشو انجام بده ولی برای توابع مهم مثل connection دیتابیس از require استفاده کنید تا در صورت عدم ضمیمه شدن تابع ، سایت با کلی خطا بالا نیاد و کلا یه ارور بده
لزوما نیازی نیست از require استفاده بشه و میشه از include_once استفاده کرد که درصورت بروز خطا اسکریپت متوقف بشه